Re: Re: Pre Júliusa

Cico Ciciak | 28.03.2018

> Klasicky si to nepochopil. Ja netvrdím, že nepriame - bezštruktúrne riadenie neexistuje, ale to, že elitári, aby efektívne riadili svet a formátovali ho do podoby, do ktorej ho potrebujú dostať sa nemožu zaobísť bez štruktúrneho riadenia.

A kde to DVTR popiera?
Nikde!
DVTR len popisuje 2 druhy riadenia: bez-štruktúrne a štruktúrne, a tvrdí, že bez-štruktúrne riadenie je účinnejším typom riadenia, ale zase dlhšie trvá, kým sa dostaví želaný účinok/výsledok; kdežto štruktúrne riadenie je operatívnejším spôsobom riadenia, ale zase menej účinným.
Podľa mňa závisí od konkrétnej situácie.


> Vačšina ľudí vie, že vlády po roku 1989 masovo kradnú. Túto informáciu vie väčšina ľudí. Aké efektívne štruktúry tie masy ĺudí vytvorili, aby okrádaniu zabránili ?

Zámerné šírenie týchto informácií v systéme subjektom riadenia, že sa kradne, dali možnosť vzniknúť takým novým štruktúram, ako je napr. ĽSNS alebo Sme rodina a pod.
Ja som nikde netvrdil, že iba masy budú vytvárať tieto riadiace štruktúry (ale môžu), ani že nakoľko v tom budú úspešné, ale že informácie (v tomto prípade, že sa kradne) sa v rámci tzv. bez-štruktúrneho riadenia šíria neadresným spôsobom, t.j. sú určené všetkým skupinám spoločnosti (aj davu, aj "elite", aj liberálom, aj katolíkom a pod.).
V tomto konkrétnom prípade určitá masa (časť spoločnosti) zareagovala tak, že chcela nejakého "spasiteľa" (na základe biblických stereotypov) = "Magiána", a tak ho aj od "elity" dostala (ktorá tiež jednala v reakcii na šírené informácie v rámci svojich stereotypov = davu je treba predhodiť nejakého "pastiera", aby sa dal dav riadiť a ovládať), o čo sa postarali už existujúce štruktúry ako RKC alebo Jezuiti, riadiaca periféria globalistov pôsobiaca na Slovensku (t.j. rôzne klanovo-korporátne skupiny), národnejšie a konzervatívnejšie orientovaná časť slovenskej "elity" nižšieho rangu a rôzni užitoční idioti.
Naopak, tzv. štruktúrne riadenie je také riadenie, kedy sa vydá direktívny príkaz (informácia) už existujúcej štruktúre, aby ho vykonala.
Podľa mňa v praxi vždy ide o kombináciu bez-štruktúrneho (nepriameho) a štruktúrneho (priameho) riadenia.
Avšak je potrebné pochopiť medzi nimi rozdiel, ktorý som vysvetľoval vyššie.
Nech to niekto skúsi vysvetliť lepšie, ak vie.

Přidat nový příspěvek