Ludo, za správné a přínosné jsem označil diskutovat a analyzovat koncepci - model strukturního vládnutí, resp. řízení, uplatňovaný v současné době, a to je ve většině států zastupitelská demokracie ..
Hlubší historicko sociologický rozbor z hlediska bezstrukturního řízení a vlivu elit na společnost bych k té věci neotvíral ... Zabývá se tím dostatečně Ksb, a je to v diskuzích pod články mnohokrát prodiskutováno ...
Za nástroj strukturního vládnutí se asi v první řadě dá považovat legální moc, která se vždy odvolává na nějaké právo a tím i spravedlnost.
Na základě nějakého práva jsou vytvořeny struktury, které prostřednictvím státu vládnou a ovládají společnost.
Veškeré strukturní řízení je hlavně o právu, právním systému, právním státu, mezinárodním právu, ...
I zastupitelská demokracie je struktura založená na právu, kterou jsem označil za blbost .. - na teorii společenské smlouvy, rep. ústavy (viz. Hobbes, Locke, Rosseau a další).
V minulosti naší křesťanské civilizace bylo základní právo společnosti odvozováno od práva seslaného bohem (v islámu je to dodnes) a bylo deformováno hlavně v zájmu ekonomické nelegální moci, tuto deformaci Ksb označuje jako biblickou doktrínu ...
Ale v posledních zhruba 200 letech začalo být právo společnosti odvozováno od bludu o vládě lidu, prostřednictvím rozumem vytvářených zákonů. Lidské zákony se staly nástrojem moci a nahradily zákony vládnoucího boha .... Lidské zákony jsou zneužívány proti lidem v zájmu legální i nelegální moci ..
Ludo, dá se říci že Ksb se zabývá hlavně bezstrukturním řízením, které nevládne, ale pouze nějakým způsobem ovlivňuje struktury, které prostřednictvím států vládnou a ovládají společnost. Aby Ksb mohla účinným způsobem ovlivňovat strukturní řízení, musí ho umět i analyzovat ..., na tom se snad můžeme shodnout ..
Re: Re: Strukturní a bezstrukturní řízení
Michal2 | 11.11.2017