Pokud je Vaše podobenství se zářivkkou správné, musí tedy zářit měsíční povrch.
Výborná dedukce! A on také září. My tu záři vnímáme jako bílou, nebo snad stříbřitou barvu. Tím že elektrický výboj probíhá víceméně v pro nás neviditelném spektru světla, odráží z Měsíce jiné barvy než jaká je skutečná barva jeho hornin.
Složení měsíčních hornin je z většiny shodné s pozemskými, takže tento výboj mění skutečnou barvu Měsíce (od bílé, přes šedou,hnědou černou a rezavou) na nám známou stříbrnou.
A pokud byste měl pravdu se z85en9m prostoru, měli bychom vidět za Měsíce ve čtvrti sloupec světla od Měsíce směrem ke Slunci. Vidíte něco takového? Nevidíte. Tak vidíte. ;-)
To záření tam je a sám jste si to správně zodpověděl. Akorát není vidět! Potřebuje hmotu, aby se nám neviditelné záření změnilo ve viditelné. Světlocitlivá vrstva jako v zářivkových trubicích tam není, vzduch také ne, ale je tam povrch Měsíce.
Omlouvám se za malou fintu, kdy jsem odvedl pozornost jiným směrem. Není důležité zda se jednalo o odražené světlo Měsíce, nebo světelný výboj. Jde o to, že filmaři nevěděli o elektrické povaze vesmíru vůbec nic a proto do studia nasypali zeminu která vypadá tak jak vidíme Měsíc ze Země. Ale to není skutečná barva měsíčního povrchu. Barvy měsíčních hornin jsou téměř shodné s pozemskými. Filmaři se usvědčili sami tím, že použili mnoho odstínů šedé.
Re: Re: Stín a jiné
zero | 09.11.2017