Re: Re: kudy vede cesta

Jan Koňas | 16.05.2017

...Pe-tri, nevím, jestli dobře chápu vaši reakci, univerzálním poznávacím "jazykem" je vždy pohyb + reakce na něj. Ta se během vývoje posunula do zobrazovacích či zvukových prvků, symboly jsou pak tím, co dnes používáme, co ale má v umístění každého bodu na linii symbolu svou historickou anabázi.
Bez znalosti jiného dějepisu se asi dost dobře nedomluvíme, ale zkusím to.
Fyziku definuje existence pohybu a protipohybu, bezčasová=souběžná funkce zákona akceREakce. přitom samotný pohyb je složeninou rychlosti a směru, bez nich by ani pohyb neexistoval. Tím jsme se dostali do prostředí, kde dva pojmy (rychlost a směr) definují vše, co existuje.
A z tohoto je třeba vyjít. Ve všem hledat směrovou hodnotu a hodnotu rychlosti, jejich výsledkem je množina za sebou jsoucích hodnot stavů, kterou jsme si nazvali "plynoucí čas".
Zastavit tento "pohyb=čas" je možné jinou dvojicí - informací na nějakém materiálu, popř na bezmateriálovém pojmu "plocha" či "povrch".
Pokud jsme schopni udržet informaci o nějakém stavu, tak ji obrazíme na nějaké ploše. Máme tedy dva hmotné a jeden nehmotný prvek (materiál =plochu, inkoust a informaci, inkoustem zobrazenou pohybem na ploše. Archtyp trojice, vytvořené z dvojice je pak univerzální pravdou, pro kterou jsem zatím nenašel vyjímku.
Symboly zajišťují kontrolu sdílené informace, prvotně vytvořené pohybem, transformované zvukem či zápisem. Většina lidí užívá symbolové jazyky až k dalším činnostem, ale jejich hlavní úlohou je zpráva o hladině poznávání souvislostí už v nich samotných.

Symboly (obrazy, sochy, stromy, příroda,....vše směruje naše myšlení - a začít se musí od znalosti významu každého písmene/symbolu. udělal jsem jen to, co Mendělejev s prvky hmoty. On měřil rozměry, vytvářel jejich MÍRU. Já "měřil" DOPAD MÍRY do vědomí, už v okamžiku, spatření symbolu či slova.
Jde o zcela jinou koncepci, jak poznat skutečnou fyziku bez matematiky. Asociace k předchozím znalostem jsou klíčovým nástrojem pro vytváření "informace na ploše" = zápisu události=pohybu.
Jakmile si člověk uvědomí, že plocha je jen zrcadlo, zobrazující vnímání a myšlení, pak mu docvakne, jak je důležité zkoumat dějiny symbolů např. v astrologii, ta přináší databázi vztahů lidí k hmotě planet, skrze které se přenáší informace z "informačních plí prostoru" do myšlení lidí. Opakované procesy v řádu statisíců let pak ty vnímavější lidi přivedou ke hledání důvodů, proč se objevil najednou např. "Mayský kalendář", kdo ho vytvořil, když tu měly být jen opice....
Odtud je třeba začít - z úlohy jazyka pro řízení skupiny lidí -globálního jazyka k řízení všech lidí. Matematika zpracovává z jazyka jen kategorii velikosti v systému pravidel, která nastavili kdysi dávno kněží v imhotepových chrámech - stejně jako vytvořili symboly "latinky" - a modelovali touto dvojicí cca 2000 let tenhle svět.
..je toho mnoho, co bych asi měl vysvětlovat na téma symbolové systémy řízení populace, jakmile budou zájemci, stane se tak. Doktrínu KSB jsem si drze upravil také, přestože vím, že v Rusku už většinu skutečných dějin znají také - vyplývá to z jejich koncepcí.
:..příroda mi nadělila zkrátka poznatky, které značně mění ty, kterým jsme uvěřili. A podobně jako Kopernik, Newton a další "blázni" musím počkat na dobu, kdy o ně bude zájem...., protože důkazy se dají najít jen skrze jiné stavy vědomí, které věda šikovně označila jako rozpolcení osobnosti. zvládnout schízu bez léků se mi podařilo, a opětně spojená osobnost tak prostřednictvím zrcadlení došla k zajímavým poznatkům, pro které doba zraje.

...nevím, proč chápete koncepce řízení samostatně? jako nemateriální prostor? Bez NEDĚLITELNÉHO vztahu k prostoru hmotnému, který můžeme řídit stejnými nástroji, by ty koncepce ane nemohly vzniknout.....z předchozích zkušeností...., jak jinak....
....k chápání fyziky je také vhodné co nejvíc omezit cizí slovník, pojem "abstraktní" má sice své zabydlené místo ve vašem "poznávacím filtru" vzdělání, ale vytvořené asociační vazby tím brání uchopit problematiku poznávacích systémů jinak.
O jedinečnosti češtiny se ale každý přesvědčí až v okamžiku, kdy mu "doba dozraje".
(cituji): Abstraktní analogií k myšlení je v KSB/DVTR běh software coby vědomí na hardware mozku.
...ano, osobní vědomí je faktická oblast (objem "prázdného" prostoru) okolo planet a zářičů. Tam sídlí lidská paměť i paměť přírody. Ke všemu se dostaneme, ale jsou to pro klasickou vzdělanost šoky. proto vítám KSB a DVTR, protože vím, z jakých pramenů čerpají. Nápovědou je ruský=slovanský kalendář, starší o 5508 let než ten náš..., bukvy, arabšina a hebrejština jsou mutacemi Atlantské a předchozí Lemurijské civilizace.
...ale o těch se toho moc zatím nenajde, moje smůla... :-)

Přidat nový příspěvek