Více se mi vyjasnilo myšlení lidu (řadových vojáků - dobrovolníků) a elit (důstojnického sboru) v davo-elitářské společnosti, za těchto podmínek nelze čekat zázraky.
Je pěkně vidět, jakmile se někde zformuje nějaká "spravedlivá" síla, okamžitě se jí zrádné elity snaží ovládnout ve svůj prospěch (zrazují národ, kvůli vlastní slavě - učebnicový příklad Štefánik).
Také je dobře vysvětleno, že psychičtí trockisté mohli využít národní noty (Češi proti vrácení Německých zajatců).
Velmi zajímavé je také, že více zisku než z pokladu bylo z výtěžku podniků ze zabraných území.
Mám po článku takovýto obraz:
Většina si nepřála jít proti místním a neviděla v nich nepřátelé. Je jasné, že při společnosti, která je eticky různorodá se našli jedinci i celé oddíly, které využívali a zneužívali situace a dělali českému národu ostudu. Zrádným elitám se však nakonec nepodařilo otočit většinu proti bolševikům. Plus je také organizace, která na základě dobrovolnictví měla prvky "anti-elitářské" koncepce řízení.
Po přečtení jsem již pro mé potřeby dostatečně zorientovaný (dříve byl můj pohled na legionáře poněkud rozporný), pokud se na to dívám z hlediska KOB a DVTR, pak v současném uspořádání, kdy koncepce je rámci Biblického projektu a vzniklá společnost je etiky různorodá (různé stroje psychiky) pak celkově hodnotím legionáře mírně kladně.
Hodnotím legionáře jako celek mírně kladně
Nikdo | 28.01.2017