Re: Július

jardob | 09.12.2016

Zatiaľ aspoň k dvom veciam, lebo tých pripomienok bolo príliš veľa:
1. pater pio nemal obyčajné schopnosti ale mimoriadne...
Áno, ale podľa schopností (hoc aj mimoriadnych) nemôžme hodnotiť, či je život človeka spravodlivý a správny alebo nie... My síce žijeme v kresťanskej kultúre a preto tu dominujú najmä životopisy kresťanských svätorečených, ale keď sa lepšie ohliadneš, tak podobné schopnosti nájdeš v rôznych kultúrach: v islame, v budhizme, v hinduizme - prevažne u ľudí ktorí žijú asketický život. A to sa jedná o rôzne, odporujúce si v mnohom náboženstvá a filozofie. Dokonca aj GP ovláda egregoriálnu mágiu, o ktorej málokto tuší že je možná. A je spravodlivý? Nie.
Schopnosti človek nedostáva za odmenu od Boha ako dar za niečo... Schopnosti sú odrazom hlbín vlastnej duše... Boh neriadi život ľudí ako na špagátku. Každý človek má určitý manévrovací priestor na ceste života, a mnohé z toho o čo tvoja duša stojí aj v živote dostávaš, bez ohľadu na to či je to dobré alebo zlé. No všetky takéto "dary" prinášajú aj následky, dobré alebo zlé a z nich by mal človek pochopiť, či sa uberá dobrým alebo zlým smerom v živote.

A prečo nemajú výnimočné dary mnohí bežní ľudia?
- ukážem ti to na príklade. Kedysi som trochu experimentoval s mágiou života a zhmotňoval som si svoje predstavy. Ak si intenzívne v sebe vytváraš obraz určitých udalostí, robíš to detailne a plníš to emóciami, tak sa to skôr či neskôr zhmotní v tvojom živote. Niektoré veci sa mi zhmotnili za rok, a niktoré za jeden deň, to bol rekord. A nešlo o hlúposti ale o celkom významné veci v živote - ako exkluzívna pracovná ponuka, spoznanie istého človeka, nehnuteľné veci a iné... Splnilo sa mi prakticky všetko čo som skúsil, okrem jednej veci, a vtedy som pochopil jeden mechanizmus, k tomu sa ale ešte vrátim. Avšak nie všetko z toho, čo som si zhmotnil mi prinieslo šťastie. Niektoré áno, a u iných som zistil, že tadiaľto moja cesta nevedie. To je presne to čo som hovoril - v rámci určitej miery možného môžeš získať rôzne veci, ale mal by si byť vnímavý a zistiť z toho, čo na to život... či s tým súhlasí, lebo ak ideš slepo hlavou proti múru, život potom zbytočne moc bolí...
Skúšal som si zhmotniť aj výhru, ale tu to nešlo. Vždy mi bol na začiatku iba slušne vrátený vklad (v kene 10) a keď som pokračoval, už sa nevracalo nič. To bol jasný signál že tu neuspejem. Pochopil som aj prečo... Ak má v sebe človek rôzne postoje, ktoré reálne protirečia tomu o čo žiadaš, tak to neprejde. Ja mám k peniazom negatívny vzťah, lebo neplnia iba svoju hlavnú funkciu, zabezpečiť ľuďom nevyhnutné potreby, ale stávajú sa pánom a otrokárom ľudstva.
Asketici, zasvätili celý život a dušu tomu čo robia, v ich podvedomí nie sú protirečenia, preto dostávajú veľké veci od života. Ale bežní ľudia prosia o hlúposti a z malicherných dôvodov, nie preto že by to bolo z hlbky duše a že by ich vedomie aj podvedomie bolo s tým stotožnené, ale prosia o veci z rôznej núdze, a často aj napriek morálnym zásadam. Skrátka u väčšiny ľudí je rozpor medzi vedomím a podvedomím, prípadne sú tam iné prekážky alebo povrchnosť, preto sa im mnohé nezhmotní...

2. "Veď predsa sám uznávaš, že HNR podporuje tých a dáva dary tým, ktorý sú na strane bližšie k tomu, čo si želá HNR."
- dary s tým nesúvisia. Podporovanie áno. Avšak kto je bližšie? Ten kto má správne vedomosti? Alebo ten kto má správnu morálku? Alebo kto má správne aj vedomosti aj morálku? Ezoteristi vedia o Bohu dosť presné veci, ale nechávajú si tieto znalosti len pre seba. To ešte neznamená že sú bližšie Bohu. Dočasne majú navrch len, v tom, že sa im darí druhých udržovať aj v nevedomosti aj v zdeformovanej morálke. Ale zčasu na čas sa vždy objavil niekto kto ich prečural.

Ide o to, že v živote sa viac darí tomu, kto má adekvátnejší režim psychiky. Zombi zvláda život efektívnejšie ako zviera. Démon efektívnejšie ako zombi, a Človek efektívnejšie ako všetci menovaní...
Dary a talenty, vrátane výnimočných dostávajú všetci, aj tí najskazenejší, ak to nie je v rozpore s ich podvedomím. Druhá vec je to, čo im to v živote prinesie. Stastie, alebo trápenie?
A to je práve reč života, ak ju človek ignoruje, tak je život X násobne ťažší než by mal byť. Celkovo reč života naviguje a pomáha viesť ľudí smerom k Božiemu Zámeru, a ak je niekto načisto ignorant, tak ho život zomelie.
To že sa rodia choré deti, je dôsledkom toho, že ľudia žijú nesprávne, nepočúvajú život, a plody ich života prinášajú nové problémy. Na svete totiž nežije 7 miliard individualistov, ale ľudstvo, a to je prepojené rôznymi prepojeniami. Každá príčina má svoj následok. Ak sa alkoholikom alebo narkomanom narodí retardované dieťa, je asi jasné kde sa stala chyba. Ak sa zdravým rodičom narodí postihnuté dieťa, tak to neznamenám, že chyba tu nie je, že ide o náhodu. Je to rovnaký dôsledok, ktorý má svoju príčinu, a ak ide o štatistický jav, tak je to otázka ani nie tak ku konkrétnym rodičom, ale k spoločnosti, kde robí chybu...

Skrátka, niektoré udalosti sú adresované jedincovi, niektoré rodine/rodu, a niektoré krajine, a niektoré celému ľudstvu. Ale všetko dôvod má. Človek nemôže žiť izolovane od celej spoločnosti a riešiť iba svoj osud. Všetky tieto veci ukazujú jasne a zreteľne cestu, ako vyliečiť, ľudstvo, spoločnosť, rodiny aj jedincov... Postupne, niečo ide rýchlejšie, a iné potrebuje viac času.

Přidat nový příspěvek