Rusko + spojenci. Jasné je, že mezi Moskvou a Tureckem nebylo před Petrem žádné nepřátelství ani války, stejně tak jako mezi Švédskem a Moskvou. Dobové deníky západoevropanů, bojujících v armádě Petra I., nedělají rozdíl mezi "tatar" a "kozák", kozáci a tataři pokud to tehdy nebylo jen různé označení pro totéž, tak byli na stejné straně. Stejně tak "janičáři", bojují po boku s kozáky za ruského cara a starou víru.
"Janičáři" je v "deníku Gordona" psáno "janczaries" a jsou na službě u cara, se známým přechodem "jan-joan-ioan-ivan" to může být jen označení "carovi vojáci" (Němci nazývali Rusy kolektivně "ivany" ještě ve 2. světové).
"Váni" / Ivani (Slované) může být od kořene "Venedi".
Poté, co se podařilo v Rusku vyvolat občanskou válku, začíná řada převratů a válek v Evropě (doložen rozsáhlý úbytek obyvatel), během nichž jsou začišťováni stoupenci původní víry, co zbyli po Reformaci (Luther pálil lidi na hranici s větší vervou, než katolíci), a následně je pod taktovkou Jezuitů přepisována a synchronizována historie do podoby, jak známe dnes.
Re: Re: Re: co bolo teda pred tym
Hox | 18.07.2016