Re: Re: Možná to v některých případech platí

Sio | 03.04.2016

U většiny knih na žádné podstatné zádrhely nenarážím. To se mi stává někdy u odborných. Většinou to vyřeším tak, že se obrátím na někoho, kdo to už zná, třeba na internetovém fóru, nebo kolegy, který o tom ví víc. Číst celý text je až poslední možnost, když nenajdu nikoho, kdo o tom něco ví. Je to tak nejefektivnější.
Když se někoho zeptám tady, bouchne přede mnou (obrazně) těmi 20 knihami. Řekne mi "čti tlusté knihy" Udělám si závěr, že je buď sám nečetl, nebo jim nerozuměl. Proč? Protože si troufám tvrdit, že já, pokud jsem něco přečetl a porozuměl tomu, dokážu podstatu toho jevu na dotaz vysvětlit za zlomek času potřebného ke čtení, který jsem sám musel investovat. A toto tvrzení opírám o fakt, že jsem to už mnohokrát udělal a také naopak, mnohokrát jsem obdržel vysvětlení nějakého jevu od jiných, kteří s ním měli zkušenost a rozuměli mu.
Co na té fotce je, přesně nevím. Vypadá to jako hornina složená z více druhů nerostů (nejsem geolog, něco takového jsem viděl na Elbě) kterou někdo vybrousil do tvaru sloupu?

Přidat nový příspěvek