Cico Ciciak

Slovan | 13.12.2015

Já naprosto rozumim tomu, co se tu pokouší říct Cico. Sám jsem se pokoušel prokousat se KSB atd. ale byť jsem snad pochopil co nám to chce sdělit, neměl jsem sílu to celé vstřebat. KSB a DVTR neposkytuje totiže jednoduché odpovědi na jednoduché otázky. A to je přitom to oč tu běží. Ovce, kterých je 99% vyžadují jednoduché odpovědi na jednoduché otázky. A jiné to nebude. Ovce (a nejen ovce) jsou zvyklé na chronologické řazení dějů. Proto si myslím, že naprostým základem k nějaké výchově je co možná největší upřesnění dějin. Pakliže ovce nebudou korektně znát svůj původ a dějinné souvislosti, nemá smysl do nich hustit nějaké DVTR. V jiném tématu jsem tu uvedl svoji teorii na původ ovcí, ale samozřejmě se můžu mýlit a vše bylo jinak. Ale dokud někdo jednoznačně neuvede tyto dějinné souvislosti na pravou míru, neukáže prstem na GP a nepojmenuje ho, nemá smysl se o cokoli jiného pokoušet. A musí to být provedeno srozumitelně a jednoduše, tak aby to pochopila když ne každá, tak alespoň většina ovcí. Jen pro srovnání - každý tu asi zná vedy.sk - (nechci teď spekulovat o motivech z jakého důvodu byla vytvořena inglistická církev) a zkuste si texty tam porovnat s KSB DVTR. Asi mi dáte za pravdu, že jsou vedy.sk daleko čitelnější a vstřebatelnější. A troufnu si i tvrdit, že přínosnější (byť se značnou částí sám nesouhlasím a nepovažuju jí za pravdivou). A přesto znám mnoho ovcí, které nebyly sto přechroupat ani vedy.sk protože se jim zdály texty moc komplikované. Z tohoto důvodu se domnívám, že jediná možná cesta pro "výchovu" ovcí opravdu musí spočívat v jednoduchosti otázek a odpovědí

Přidat nový příspěvek