Ale v tom je přece ten problém. Ekonomie byla před Marxem, po Marxovi a stále je dosud POLITICKÁ. Marxismus političnost ekonomie, narozdíl od dnešních škol, vůbec netají, naopak zdůrazňuje.
Co se týče vámi předložených variant, jedna chybí. Že totiž marxistická politická ekonomie vědecká je, ale způsob její realizace byl v podstatě nemarxistický. V SSSR byl takový vtip.
Jaký je rozdíl mezi MATOM a DIAMATOM.
MAT vsje znajut no nikto im ne polzujetsja a DIAMAT nikto neznajet no vsje im polzujutsja.
Silně to odpovídá skutečnosti. Marxismu rozumělo maximálně 1% lidí, ne více. Papouškoval ho ovšem kdekdo. Pozor, toto může postihnout i KOB a DOTU. A to bych nerad.
DOTU je postavena na vědeckých základech. Tak to nepokažme. V KOBu je plno pitomostí, jako ta v článku výše o matriarchátu.
Váš problém s kolísající výkonností sovětské ekonomiky lze vysvětlit tím, že jednou stál v čele MANAŽER STALIN a podruhé POBUDA CHRUŠČOV nebo PRIMITIV BREŽNĚV.
Dává to smysl, v těžkých dobách se hochštapleři u moci dlouho neudrží, v konjunktuře zase mají málo šancí nadprůměrní jedinci. Vidíme to i v naší politice. Po listopadu tu byli Klaus se Zeman, oba schopní i když každý jinak. A co je tu teď?
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ne, nemáte pravdu.
Sio | 23.10.2015