Re: Re: Mechanismus účinku ?

stretnutie | 15.08.2015

A to je teda pravda,o tej literatúre,s poznámkou,že musí byťtak trochu na telo čítajúceho.Ja mám najradšej také"sociálne procesy",keď u človeka zvíťazí svedomie,to je potom katarzia ako má byť.Pre mňa nádherná novela Bes od Turgeneva,ale aj západní autori,napr.Hesse Rozprávka o dvoch bratoch.Tú napísal ako desaťročný,preto je to tak silné.
No a do tretice ,že všetko sa deje stále,nie je tu a teraz,celkom milým dôkazom aj na túto situáciu je stretnutie starográckeho matematika Euklida,autora 13 učebníc geometrie pod názvom Základy,kde každý výrok je doplnený dokazovaním. Nuž a on s týmto dielom navštívil cca v roku 250 pr.n.l.v Egypte jedného z ptolemaiovských faraónov,meno neviem .Faraón si dlho pozeral geometrické obrazce a spýtal sa Euklida presne to isté,čo tak často aj my"Naozaj by sa to nedalo vysvetliť jednoduchším spôsobom?" A Euklides mu odpovedal." Nie, ku geometrii nevedie nijaká iná cesta,pre nikoho,ani pre kráľa:" Či Ptolemaios študoval potom geometriu,už správa v zápise nehovorí,ale pointa jejasná.-)).

Přidat nový příspěvek