Píšete :
" Jinými slovy - neselhal systém, strategie porážky USA na Ukrajině, ale selhal konkrétní člověk, který měl bohužel pravomoce jedním krokem proměnit kompletní prohru USA v něco prozatím připomínající remízu."
22.2. ste na moju kritiku, že Ukrajina nekoná ako suverénny štát napísal toto :
"jistě, v ideálním případě by to tak mělo proběhnout, to by ale Ukrajina musela být suverénní stát na všech šesti prioritách zobecněných prostředků kontroly/komunikace/agrese. Jsou jisté objektivní důvody, proč tak Janukovyč nemohl postupovat, a proč kdyby to udělal, zahrál by přesně do not americkému scénáři a situace by dnes byla mnohem horší."
Takže vysvetlite, ako to je teda v skutočnosti. Mal možnosť Janukovyč konať ako suverénny štátnik v suverénnej krajine, alebo nie. Ak nie, tak prečo píšete, že selhal len konkrétny človek, pričom, ak Ukrajina nie je suverénny štát na všetkých vašich 6 prioritách, ktoré spomínate, tak je logické, že zo selhania nie je možné obviniť len jedného konkrétneho človeka.
Dokladám aj info :
Jedinou šancí, jak zabránit státnímu převratu, bylo povolat armádu. Toho se Západ a jeho žoldnéři v centru Kyjeva obávali nejvíce. Jak tvrdili experti: Za dvě hodiny by byl Majdan vyčištěn a puč by skončil. Proč k tomu prezident Janukovyč nesáhl? Pokusil se. Několikrát jako nejvyšší armádní velitel tento rozkaz vydal. Speciální výsadkové jednotky dokonce už vyrazily na Kyjev, ale náhle byly těsně před Kyjevem staženy a vráceny zpět do kasáren.
Stalo se tak na přímý rozkaz náčelníka generálního štábu, který se vzepřel prezidentovým rozkazům. Podle některých informací, za tuto „službu“ inkasoval od zákulisních prostředníků na své konto téměř milion dolarů. Nyní se stal „revolučním“ ministrem obrany poté, co Pavol Lebeděv uprchl za dramatických okolností na Krym, odkud vzkázal, že se svého postu nevzdá.
V demokratických volbách řádně zvolení vládní představitelé byli po kapitulaci policie a „vítězství Majdanu“ internováni. Některým z nich se podařilo zachránit holý život útěkem do Ruska. To se za dramatických okolností podařilo například předsedovi vlády Mykolu Azarovovi nebo místopředsedovi parlamentu Ihoru Kaletnykovi
Nechcem už v tejto diskusií obťažovať, nakoľko je vedená v určitom myšlienkovom prúde dosť silným spôsobom, ale bol by som rád, keby ste mi ozrejmili tento rozpor. Ďakujem. Vzhľadom len na čiastočné pochopenie hovorovej ruštiny si z videa, ktoré ste vložil nemohol získať potrebné informácie..
Re: co se stalo na Ukrajině
michal | 25.02.2014