Pár dnešních zpráv

Lin | 28.04.2015

Ruské ministerstvo zahraničí si předvolalo polskou velvyslankyni a předalo ji protestní nótu pro polskou vládu. Velvyslankyně slíbila, že nótu předá do Varšavy. Ruská strana velvyslankyni vysvětlila, že stále čeká na vyčerpávající vysvětlení polské vlády (ke kterému vyzvala již dříve), proč se takto provokativně zachovala a ještě na základě nepodložených informací. Takto se věc nedá brát jinak, než jako výsměch památce všech padlých v Evropě během osvobozování od fašismu.
https://russian.rt.com/article/88490

Trefně se vyjádřil k celé "akci" německý magazín Telepolis. V článku se píše, že si polská, česká i německá vláda svým hysterčením pěkně naběhla. Jednak celé akci dodaly popularity a jednak celému světu ukázaly, jak je to vlastně u nich s těmi "základními svobodami demokracie". Usvědčily samy sebe nejméně v tom, že svoboda názoru je v těchto zemích nepřípustná, panuje jen jeden "správný názor". Horším důkazem ovšem je, že samy dělají přesně to, co vyčítají Rusku - tj. zakázaly Noční vlky pod vymyšlenými záminkami jen proto, že tato akce nyní nezapadá do "politického kurzu". Vlastně podpořily a upevnily novou studenou válku.
https://russian.rt.com/article/88274

A třetí zpráva: i Finsku se postup polské vlády zrovna nezdá a tak udělali to samé, co Rusové = poslali do Varšavy požadavek na vysvětlení, proč se Noční vlci do Polska nesmějí.
https://russian.rt.com/article/88385

Přidat nový příspěvek