Re: Владимир Высоцкий "Охота на волков"

Lin | 27.04.2015

Já se přídám. Moc hezky jsi to totiž napsal a Vysockého dobře vybral...
Jen bych vysvětlila - hlavně pro ty, co rusky neumějí - o čem ta písnička je - protože já sama jsem nechápala, ač rozumím. Vystihuje jí tento klip:
https://www.youtube.com/watch?v=D_vOsObEASA
Lovci prostě ohraničí les červenými fáborky, kterých se vlci bojí a přes ně nejdou. A v tomto ohraničeném prostoru je obklíčí a loví.
Jinak - na hlavní diskusi někdo psal, že vlk je třeba pro indiány silné totemové zvíře. Přidám - nejen u indiánů. I ruská kultura má k vlkovi navázané samé silné vlastnosti a dá se říci, že slovanská obecně. Stačí si přečíst poému o Niklotovi, která je tu přeložená. Volchvové na sebe často brali podobu vlka.
Abych uzavřela téma "vlk", mám tu ještě svou oblíbenou od Ljube:
https://www.youtube.com/watch?v=DhwKPtbK_rM

Nočním vlkům u nás přišili už i ty drogy... Prý jsou zapojeni do "mezinárodní sítě překupníků drog". Taková kravina... Je vidět, že o tomto klubu vůbec nic nevědí a ani se neobtěžují si to zjistit. Hlavně, že u každého článku je dovětek, že jsou "spojeni" s Putinem a nechybí fotka Putina na motorce. Ubohé...
To, co pojí Vlky a Putina - to je záchrana země. Slepování, stmelování "pojelcinovské" rozvrácené země. Stavění na tradicích, úcta k nim. Být dobrým příkladem pro ostatní. Pomáhat, kde je potřeba. A co víc - BEZ manýrů "západních" motoklubů - tj. bez drog, bez podsvětních aktivit jako jsou zbraně, prostituce, vydírání atd. - viz např. mezinárodní "1% Bandidos" , kteří ale v Rusku docela narazili, také díky Nočním vlkům. Prostě u nás "informují" úplně obráceně - a zločince dělají z Nočních vlků.
Ta fotka Putina na motorce, kterou "média" pořád dokola předkládají jako "důkaz spojení", je z otevření sevastopolské arény pro motošou (Vlci si ji budovali sami).
https://www.youtube.com/watch?v=ZRpXkoVHAqk

Nenapadá mě důvod, proč by se Putin měl veřejně kompromitovat se zločinci. Nenapadá mě, proč by se měl kompromitovat Seagal. A je mi k smíchu, že u nás jsou kvůli pár motorkářům div ne vojenské manévry. Co by se potom mělo dít při "prázdninových nájezdech" stovek severských dítek, co k nám jezdí pařit a dělat bordel. Proč nezavíráme hranice před stovkami fotbalových a hokejových fanoušků - nebo před stovkami fanoušků technopárty (navíc černých, nikde neohlášených). Nebo - proč necháme projíždět nikde předem ohlášené tajné závody luxusních aut. Všichni, které jsem vyjmenovala, k nám jezdí dělat bordel. Vlci chtějí uctít památku svých předků, kvůli "pařbě" sem nejedou. Ano, smůla, že nejsou ze schengenu a "naši" právě nyní trvají na vízech. Ale - dělat z Vlků "politický problém" - to je na hlavu.

Přidat nový příspěvek