Zdá se, že brzy příjde čas, kdy Západ plně rehabilituje nacismus i Hitlera: NATO ve videu označilo přívržence nacismu za hrdiny

13.07.2017 18:37

Nasredin

 

Stálé zastoupení Ruska při NATO kritizovalo video, na kterém aliance představila jako hrdiny bojovníky se sovětskou vládou v pobaltských zemích, z nichž mnozí sloužili v Hitlerově armádě.

„Další hanebný pokus přepsat historii a proslavit nic neznamenající bývalé vojáky SS a nacistů ve prospěch dnešní politické interpretace. NATO nabízí další praktickou příručku pro zasévání nepřípustných věcí a militarizaci v nejlepší podobě," napsalo stálé zastoupení na Twitteru.

Emblém Ukrajinské povstalecké armády
© Sputnik/ Alexei Furman
 
Takzvaní „lesní bratři" v letech 1944-1953 aktivně bojovali proti sovětské vládě na území zemí Baltu, mnozí z nich bojovali v řadách místních praporů SS.

NATO ve středu umístilo na internet osmiminutové dokumentární-hrané video, kde jsou „lesní bratři" představeni jako hrdinové, kteří bojovali výhradně za nezávislost svých zemí na SSSR a měli širokou podporu civilního obyvatelstva, které si přálo obnovit státnost.

Autoři videa také říkají, že duch „lesních bratří" žije v moderních jednotkách speciálního nasazení sil tří pobaltských zemí.

zdroj: sputniknews.com/svet/201707135626713-nato-video-privrzence-nacismus-hrdinove

 

Už teď z některých historických dokumentárních filmů z druhé světové války přímo čiší smutek nad tím, že SSSR nacisty porazil. Nedávno jsem viděl západní film o bitvě u Kurska, kde hlavní slovo dávali německým tankistům a na závěr plni smutku řekli, že němci způsobili sovětským vojskům těžké ztráty, ale „bohužel“ se i přesto podařilo rusům zvítězit a převzít strategickou iniciativu a Rusko se díky Kursku zastavilo až v Berlíně.

 

Diskusní téma: Zdá se, že brzy příjde čas, kdy Západ plně rehabilituje nacismus i Hitlera

A čemu se vlastně divíme?

Martin | 13.07.2017

Hitler a nacistické Německo Ltd... Byly vlastně nejen Evropskou uhnijí verze jedna nula, ale jakýmsi proto-NATO.
Západ respektive Anglo-americký establishment potřeboval Hilerovi umést cestu k útoku na SSSR. Anšlus Rakouska poskytl potřebné valutové rezervy a Mnichov mu poskytl jeden z nejvyspělejších vojensko-průmyslových komplexů v Evropě. Každý třetí tank nebo dělo, které šlo na východní frontu bylo vyrobeno v Protektorátu. Neville Chamberlain byl koněm lorda Astora. Politika appeasementu nebyla provozována ze zbabělosti. Tak to v politice nefunguje. Byla promyšleným tahem. Záleží samozřejmě na úrovni, ze které jev pozorujete. Zájmy byly ovšem rozdílné na straně Britů i Američanů. Britové potřebovali zachovat dominium, Američané viděli šanci na jeho rozbití. A Hitler byl dobrý nástroj i projekt samozřejmě především k vytouženému zničení Ruska a jeho transformaci na surovinový přívěšek Západu, což je pro Západ existenčně nezbytné do dnes. A sloužil k tomu účelu stejně jako třeba kdysi oba Napoleoni.
Existuje dopis sira Winstona Churchilla Paulu Ludwigu Ewaldu von Kleistovi. Před Mnichovem byla část německé generality rozhodnuta odstranit Adolfa Hitlera, protože si uvědomovali, že Wermacht by si na naší skvěle vycvičené milionové armádě a skvěle navržené obranné linii vylámal zuby. Churchill Kleista v dopise od tohoto úmyslu zrazuje. Slibuje diplomatické řešení, které přichází 29. září 1938…
Vlastně se trochu divím, že se Evropská Uhnije nehlásí k odkazu Adolfa a různí Sobotkové nejsou nositeli cen Adolfa Hitlera... Poslední, kdo tenkrát zuřivě bránili Berlín byly estonský francouzký pluk...
Hitler převzaal schéma od Anglosasů. Eugenika, sociální darwinismus, i systém britského imperiálního fašismu, který tak opěvoval Kipling... Byly doby, kdy se část Evropy dovedla bránit. Dnes jsme součástí čtvrté říše. A to má devadesátiletá maminka tvrdí, že protektorát Böhmen und Mähren byl daleko lidštější systém, než ten dnešní... Dá se to pochopit...

Pochopiť

asvantovít | 13.07.2017

že za Hitlerom stála v skutočnosti ruka západu nedá tak veľa práce.Hitler nebol žiaden hlupák,ak si pozriete mapu Nemecka a "ríše" a porovnáte ju so ZSSR jednoznačne musíte pochopiť,že Hitler by sám nad Ruskom nezvíťazil,keby sa hoc aj divízie vojakov Wehrmachtu a SS naklonovali.Aj keby mal Hitler viac moderných zbraní a munície,nemohol by zvíťaziť nad mocnosťou,ktorá má na svojom území zdroje,ktoré si Nemecko muselo kupovať(kto ich asi tak dodával) ako ropu,(museli rafinovať),mangán,meď,železo,kobalt..Rovnako prečíslenie a strategická poloha dávala jednoznačne najavo,kto zvíťazí.Iba že by Hitlerovi ktosi v ťažení pomohol,ktosi so zámoria,kto im dodal počítače IBM na objednávku,aby mohli viesť záznamy odvlečených do koncentračných táborov.Lenže ten "niekto" si veľmi rýchlo uvedomil odhodlanosť Ruska a možnosti ZSSR najmä po tom,čo dostali najelitnejšie jednotky "ríše" po čumáku tak,že museli utekať.Svoj cieľ ten "neznámy" dosiahol aj tak,cez porazené Nemecko kontrolovať Európu a navyše im Nemeckí "spojenci" zaplatili za "priateľstvo" obrovský kontribút pokradnutý po celej Európe,šlo o neuveriteľný lup,ktorým sa financoval finančný rozmach onoho "neznámeho" a navyše to umožnilom,aby sa "neznámeho" mena stala rezervnou menou.Kto je "neznámy" si vie domyslieť každý a to,že dnes Rusko dosahuje jeden úspech za druhým a navyše sa vymialo "hegemónii neznámeho" núti "neznámeho" aby vymýšľal takéto koniny.

Re: Pochopiť

Standa | 14.07.2017

A není to spíše tak, že Američané obchodovali s oběma stranami?
Naříklad kolem roku 1930 byla ve spolupráci s Fordem postavena v SSSR továrna GAZ, vyrábějící auta podle licence Fordu. V téže době Henry Ford finančně podporoval jak NDSAP jako stranu, tak Hitlera zvlášť jako osobu.

Je také zajímavé, že v posledních dvou letech před útokem na SSSR vzrostla nebývale obchodní výměna mezi SSSR a Německem. Prakticky se vrátila na úroveň před nástupem Hitlera, kdy bylo Německo největším obchodním partnerem SSSR.
Takže pokud se ptáte, kdo dodával Německu zdroje, tak to byl až do svého napadení například i Sovětský svaz.

Přidat nový příspěvek