Švédski vedci: Mať deti je škodlivejšie, ako riadiť auto

16.07.2017 21:35
Atevi 


Triedenie odpadu a obmedzenie ciest autom – to je určite dobré. Ale najúčinnejšia rada pre každého, kto chce znížiť škodlivý vplyv na životné prostredie – je nemať deti. Toto je zistenie výskumníkov z univerzity v Lunde. V najnovšej štúdii uvádzajú najúčinnejšie opatrenia, ktoré môže urobiť každý, kto chce znížiť emisie oxidu uhličitého do atmosféry. Títo vedci zostavili zoznam štyroch najúčinnejších domácich opatrení na zníženie našej uhlíkovej stopy – tie zahŕňajú: výživa založená na rastlinnej báze, menej letov a menej výletov autom. Ale zďaleka najväčším lídrom medzi dostupnými spôsobmi, akými sa môžeme postarať o prírodu, je, ako sa neskôr ukázalo, rozhodnutie nemať deti. Toto opatrenie je 20 krát účinnejšie ako po nej druhý najlepší bod každodennej starostlivosti o prírodu.
https://rusvesna.su/news/1500215431
To je názorný príklad degenerácie a nebezpečnosti „ochranárov a zelených“ pre spoločnosť. Rozumné spôsoby ochrany prírody sú málo, nastupuje choromyselnosť – účel je zrejmý – treba nechať vymrieť pôvodné európske obyvateľstvo, aby mali kde žiť príchodzí.

 

Diskusní téma: Švédski vedci: Mať deti je škodlivejšie, ako riadiť auto

O myších a lidech

M.C. | 17.07.2017

Připomíná mi to známý experiment s nasazením myší do ideálních podmínek, kde měly všeho dost.
Postupem času byly už líné i plodit potomky a starat se o ně, takže myší kolonie vymřela dříve, než dosáhla hraničního počtu, na který byla kapacita pokusného zařízení nastavena.
Takových rozvinutých civilizací, které zanikly už tu bylo.
Berme si z toho ponaučení.
Mimo jiné i o relevanci všelijakých vědeckých studií.
Bez komplexního přístupu a bez posuzování věcí v širších souvislostech pak vycházejí i z vědecky pojatých prací takovéto absurdní závěry.
I když jsou věcně správné. Kdybych si nepořídil děti, moje uhlíková stopa by byla určitě skromnější. A to i v případě, že jejich vlastní uhlíková stopa bude posuzována zvlášť.
Jenže nejen uhlíkovou stopou živ je člověk.

Doufám, že zpracovatelé této studie po jejím dokončení zvolili nějaký ekologický způsob sebevraždy a to i se svými rodinami, aby zbytečně nezatěžovali planetu.

Re: O myších a lidech

Nikdo | 17.07.2017

Jsou tak čitelní. Zase ten jejich (elitářů) extrémismus. Pokud by neměli nutkání nás zotročovat, tak lze vyřešit hlavní problém obyvatelnosti planety úplně jednoduše tak, že se nastaví takové sociální podmínky, kdy budou mít rodiny v průměru dvě až tři děti, což je svým způsobem i přirozené. Takže podle nich buďto se množit jako kobylky nebo žádné děti a když to někde funguje jako například v Evropě, tak se to musí zničit.

Re: O myších a lidech

homer | 17.07.2017

https://dennikn.sk/blog/mysi-raj-upadok-spolocnosti/

Re: Re: O myších a lidech

Tiwi | 17.07.2017

... skvele, vdaka za link...

Opravdu

DušanBe | 16.07.2017

Hnedka v abstraktu článku je to zmíněno jakoby jen tak mimochodem.

https://iopscience.iop.org/article/10.1088/1748-9326/aa7541/pdf

Doufám, že půjde příkladem.

Re: Opravdu

Koloděj | 16.07.2017

Taky si myslím, že by měli ukončit svou uhlíkovou stopu a obdařit přírodu trochou hnilobného procesu

Přidat nový příspěvek