Re: Re: Re: Dobrá imaginace

Sio | 24.02.2016

Dobrá, dovol, abych tvé představy o mně, založené jen na kusé informaci poněkud upřesnil.
1. Nelze objektivně dokázat, že Bůh existuje, to je pravda, myslím si to. Ale také, v rámci poctivosti, nelze prokázat ani opak. Tudíž ponechávám teismus teistům a ateismus ateistům, ať si každý vybere podle chuti, je mi to fuk.
2. Ano, existují ovce obojího druhu, jak ateistické tak náboženské. Já zase věřím, že krajní protiklady jsou téže podstaty. Tedy věřící ovce se často chovají sakra materialisticky a ty ateistické zase naopak. Vše jedno jest.
Nezobrazitelnost a nepopsatelnost Boha nijak nezabraňuje tomu, že mezi islámskými věřícími je mimožádně vysoké procento ovcí.
3. Asi se moc nepletu, když si myslím, že "vymytých pseudo-"kresťanov/moslimov"" (stejně jako vymytých marxistů) je 99%. Ano, má namyšlenost tkví v tom, že se k nim nepočítám. Dokonce bych se ani neoznačil za marxistu, prapory a nálepky dost nemusím. Snažím se je ani nerozdávat, alespoň ne personálně.
4. "trapácka ateisticko-materialisticko-marxistická ovca" si myslí, že ve své podstatě není nikdo lepší nebo horší než ostatní. Na druhé straně, jisté rozdíly třeba mezi Putinem a sebou v jeho prospěch není možno nevidět. Prostě každý má jiné schopnosti, znalosti a talent. Někdo si jen zaslouží více úcty a podpory než ostatní, neznamená to "lepší" nebo "horší".
Talent, schopnosti i bohatství jsou i závazkem a to nezávisle na tom, jestli něco vyššího je nebo není. Kdo to nechápe, sám sebe ponižuje na nižší duchovní úroveň. Slovo "duchovní" svádí k ledačemu, ale ten pojem pro mě smysl má.
5. "práci na sebe, k osobnostnému, vedomostnému a morálnemu rastu" provádím na sobě už někdy od školních let. Nepotřebuji k tomu odpovědi, jaký je nebo není smysl života (pro mě zřejmě být přínosem pro ostatní) nebo zda je nade mnou nějaká vyšší síla či ne. Prostě vím, že je to tak správné, a to mi stačí. Možná je to výchovou a příkladem z rodiny, nevím.
6. Nevidím to tak, že bych myslel více na sebe, než na ostatní. Jsem zvyklý se uskrovnit a rozdělit, žiju jako většina lidí, i když mám nadstandardní příjmy. Jsou to jen čísla, které pomáhají mé rodině a mnoha dalším. Omyly samozřejmě dělá každý a pořád, stále se ohlížím dozadu a často přemýšlím o věcech, které se udály už před mnoha lety. Vidím chyby, kterých jsem se dopustil, vidím spoustu trapasů, které jsem si ani neuvědomoval i nechtěných ublížení, které jsem učinil. Ale dělal jsem, co jsem dělal, protože jsem to neuměl líp, tak to má většina z nás.
Máš děti? Vztah k dětem je čistou láskou, tedy šancí pro čistou lásku. Ten, kdo do nich projektuje své mindráky stojí za politování. Dáváš a nečekáš nic nazpátek, plácneš a bolí tě to víc, než je.
Já nevím, stačí to k lepšímu poznání?

Přidat nový příspěvek