Re: Re: Игорь Марков арестован.

taurus | 23.10.2013

O Timošenkové nemám žádné iluze. Nicméně je to osoba, která "drží nos na větru" a chápe rozklad sil v ukrajinské politické kuchyni.
Jsou i jiné analytikové, kteří předvídají Janukovičovi brzký pád po podepsání asociační dohody s EU. Prostě už ho nebudou potřebovat.
Je tam ještě jeden zajímavý aspekt - EU, před podepsáním dohody, požaduje po Janukovičovi, aby propustil Timošenko, požaduje to i Putin, proč? S Timošenko se mu lépe jedná, nebo je víc ovlivnitelná, nebo je natolik bezzásadová, že bude souhlasit i s rozdělením Ukrajiny, jen aby si zachovala svoje postavení? to nevíme.
Každopádně, propuštění Timošenkové, bude pro Janukoviče znamenat politickou smrt. Podepíše dohodu a splní podmínky nebo ne?
Další věc. Nepokoje v Oděse a Kijevě probíhají bez příspění ruské strany a je to jen náhoda? Něco mi napovídá, že i ten Markov nebude sám od sebe takový hrdina a nejspíše má za sebou někoho silnnějšího. V čí je to réžií - EU nebo Ruska? Rusko má větší zájem na tom, aby dohoda nebyla podepsána. Tak podle všeho i nítě těchto událostí, nejspíše vědou do Kremlu.

P.S. Globa is not my cup of tea. Ve smyslu, víc věřím tomu, že plní něčí politickou objednávku, než že je zdatným astrologem.

Přidat nový příspěvek