Zatímco se u nás řeší prezidentské volby, v USA vyhlásili novou „Národní obrannou strategii“. Je důvodem současné hysterie?

21.01.2018 08:42
Lin 
 

Zatímco se u nás řeší prezidentské volby, v USA vyhlásili novou „národní obrannou strategii“. Pokud se s ní aspoň zběžně seznámíme, můžeme nalézt i možný důvod hysterie kolem volby našeho prezidenta.

Obranná doktrína USA se již nezabývá nějakým terorismem a nepokládá ho za hrozbu. Po patnácti letech se USA přestalo terorismu bát (asi proto, že nad ním „zvítězili“ v Sýrii).
Hrozbou jsou – jak jinak – Rusko a Čína. Tou hlavní hrozbou. Ještě jsou i hrozby vedlejší a mezi ně USA řadí Írán a Severní Koreu.
A teď pozor:
Pročpak zrovna Rusko a Čína jsou ti největší zloduši, že překonali i Severní Koreu?
Jednoduše proto, že se snaží vytvořit „světový pořádek“ podle pravidel, která vyhovují jim a ne USA.
Pan „pentagonec“ Mattis nemohl být upřímnější.
Dalším důvodem je, že Moskva a Peking jako hlavní vojenští protivníci „podrývají tradiční americkou dominanci ve světě“. Citace:

 

"Po dlouhá desetiletí měly USA nespornou dominantní pozici v každé operační oblasti světa. Jako celek jsme mohli rozmisťovat vojska a tvořit koalice kdekoliv jsme chtěli a dělat to, co vyhovovalo nám. A dnes se setkáváme s konkurencí v každé oblasti. Na moři, ve vzduchu, na souši, ve vesmíru i v kyberprostoru."

 

A jak se v USA chtějí „bránit“? Jednoduše – zbrojením. Chtějí znovu obnovit a modernizovat svou jadernou triádu, chtějí modernější zbraně, chtějí supermoderní a supervýkonné zbraně – a k tomu ještě internetovou armádu na boj v kyberprostoru, nejlépe na ovládnutí kyberprostoru.
Dost divné je, že se stejné cíle dostaly do programu USAID.

Jak se to týká nás? Financování. I v USA jsou ještě rozumné hlavy, které vážně pochybují nejen nad potřebností takové doktríny, ale také nad její uskutečnitelností. Pro ministra obrany USA to „není problém“, protože peníze musí dát „sojuzniki“ NATO – tedy i my (proto ten důraz na zvýšení výdajů na obranu, které přetečou do USA formou platby za "výhodné" zakázky). Naší země se týká i další bod, se kterým nová obranná doktrína počítá – a tím je „požadavek bez ptaní“ na logistiku v Evropě. Takže povolný prezident znamená splnění všech požadavků pro americkou logistiku v naší zemi.
USA do svých nových „obranných“ plánů zahrnuly i Indii. Tam se chtějí usídlit, založit mnoho základen, aby se mohly "bránit" proti Číně.
Zde v Evropě se chtějí „bránit“ proti Rusku.

Článek v ČJ (s neúplnými informacemi, jak jinak):
http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/pentagon-nova-obranna-strategie-usa-se-soustredi-na-rusko-a-cinu/1575430
Článek z RT – obsáhlý:
https://russian.rt.com/world/article/472066-ssha-oboronnaya-strategiya-rossiya
Videoreportáž se souhrnem (RJ):
https://russian.rt.com/world/video/472362-novaya-oboronitelnaya-doktrina-pentagona

 

Diskusní téma: Zatímco se u nás řeší prezidentské volby, v USA vyhlásili novou „Národní obrannou strategii“. Je důvodem současné hysterie?

Ti arogantní a už si nevidící do huby Anglosionisti jsou už opravdu nesnesitelní...

BPN | 23.01.2018

...je ale stále s podivem, kolik kreténů to považuje ještě stále za přirozené a prospěšné pro tenhle svět..měli bychom s tím něco udělat.

změna je život

M.C. | 22.01.2018

Na tom je vidět pokrok.
Obama v projevu na VS OSN v září 2015 označil za největší hrozbu pro USA Islámský stát, na druhém místě Rusko, na třetím Ebolu a Čína se neumístila na medailových místech.
Rusové jsou neradi v něčem druzí, to je všeobecně známo, proto prezident Putin obratem nařídil Islámský stát zničit.
No a hned je Rusko na čele.

To už tvrdím rok a půl a vyplývá to z logiky děje, že americká armáda a její kůň Donald Trump nepůjdou Rusům na ruku proti zájmu Spojených států, to je výmysl neokonzerv a zbožné přání řady lidí, kteří do toho moc nevidí.
Americká armáda se po mnoha letech špatných zkušeností s vedením neokonzerv rozhodla tyto neschopné degeneráty odstavit a vzít to do ruky sama a postavit to zpátky na princip America first, místo upřednostňování partikulárních zájmů korporací a bank.
Význačný neokonzervativec Paul Wolfowitz to formuloval jasně:
ZEMĚ, KTERÁ POD KVALIFIKOVANÝM VEDENÍM A S VYUŽITÍM DOMÁCÍCH SUROVIN DOKÁŽE VYBUDOVAT MOC GLOBÁLNÍ, NA USA NEZÁVISLOU, SE PRO USA STÁVÁ ZEMÍ NEPŘÁTELSKOU.
Na tom se nic nezměnilo, změní se akorát metody, jakými se bude na americké straně nadále pracovat.
Akce budou promýšleny daleko více do podrobností a budou šířeji posuzovány jejich souvislosti a chtěné i nechtěné dopady, aby se nadále nestávalo, že každá akce na mezinárodní scéně skončí ,,opičí prackou".
Čili ty největší zhovadilosti, které neokonzervativci bez váhání realizovali, skončí v koši a bude se hledat jiná cesta k dosažení záměrů. Jednat se bude tvrdě, ale jako mezi velkými kluky bez těch přizdisráčských podtrhů, kterými se to za neokonzerv jenom hemžilo.
Bohužel Evropa není pro USA příliš důležitá, leda jako neustálý zdroj problémů a ohrožení pro Rusko, tak tady nechají neokonzervy řádit a operaci směřující k rozvrácení evropských zemí islamisty nechají doběhnout.
Pro armádu je momentálně důležitější udělat pořádek ve vnitřní politice a v pacifické oblasti, kde jsou zájmy USA ohroženy více.
V oblasti Blízkého východu to chce taky změnu strategie, ale tam už to došlo tak daleko, že bude těžké něco vymyslet.
Neokonzervy se totiž domnívaly, že podle jejich úžasných plánů pro nové americké století bude v roce 2010 dosaženo tzv. celospektrální globální strategické převahy, tedy stavu, kdy ozbrojené síly USA budou natolik mocné a natolik technologicky vepředu, že nebudou moci být nikým a nijak poraženy.
Proč k tomu nedošlo je na samostatný článek.
Teď stojí Amerika před stavem, kdy po třiceti letech působení neokonzerv jsou na ně naštvaní skoro všichni, kdo něco znamenají a mají nějakou sílu. Zbyli jim jenom podpindosníci, i když je jich ještě hodně.
Proto musí dojít rychle ke změně přístupu a priorit, aby Spojeným státům zůstala dostatečná zóna vlivu.
Indie je slabý článek, protože o tu bojují všechny zúčastněné strany a tak se tam vliv přelévá ze strany na stranu.

My ale nejsme občany Spojených států, my žijeme ve střední Evropě a tak musíme hledět na to, kdo ze světových hráčů má zájem o zachování evropské civilizace v její současné podobě a kdo aktivně napomáhá jejímu rozbití pro dosažení svých vlastních cílů.
Ať se nám to líbí nebo ne, jedinou zemí splňující výše uvedená kritéria je Rusko. Rusové potřebují Evropu zachovat v podobě Evropy, nebo alespoň její střední a východní část, pokud by se nezadařilo zabránit převrácení západních zemí na chalífát.

zlocinci

som | 21.01.2018

normalny clovek nemoze poklonkovat zlocincom, iba zeby bol vydierany, to by sa dalo este pochopit, ale vydieratelny clovek nie je vhodny na to aby nieco riadil a ked neni normalny, tak uz vobec nepatri do verejnej sfery

Přidat nový příspěvek