WikiLeaks zveřejnila „vztahy“ mezi Clintonovou a velkými bankami

08.10.2016 14:03
Lin
 

WikiLeaks zveřejnila „vztahy“ mezi Clintonovou a velkými bankami – aneb jak „ruka ruku myje“.
Clintonová má velmi „nadstandartní vztahy“ s mnoha bankami, nejvíce s Goldman Sachs, Deutsche Bank a Morgan Stanley. Za jedno své vystoupení na semináři dostává cca 225 tis. dolarů, celkem prý si přišla na dobrých 22 milionů dolarů. S bankami byl za dobře i její manžel Bill, který si např. Za jedinou přednášku pro Goldman Sachs přišel dokonce na 1,550 mil dolarů.
Odpůrcům Clintonové nejsou tato fakta neznámá, protože opakovaně na „nadstandartní vztahy“ klanu Clintonů s bankami (a zvláště Goldman Sachs) upozorňovali již v době, kdy byla Clintonová ministryní zahraničí.
Samozřejmě – její služby vůči bankám jsou lobbystické a zvláštní na tom všem je, že „boj proti lobby“ má ve svém volebním programu = že jako proti tomu bude bojovat.
Informace pocházejí z hackované pošty – zde konkrétně jde o dopisy mezi Clintonovou a šéfy jejího volebního štábu.
Z dopisů je zřejmé, že Clintonová kašle na nějaké voliče a jejich přání, požadavky. Před bankéři například prohlásila, že nějaká přílišná zátěž (daňová) střední střídy ji vůbec nezajímá. Korporacím se daně zvedat nebudou, naopak se zvýší věk pro odchod do důchodu a daně střední třídě.
A toto je v přímém rozporu s tím, co Clintonová „hlásá“ ve volbách.
„Pokud je na vás obrácená nežádoucí pozornost, na vaše tajné transakce a rozhovory, lidé začínají být velmi nervózní. Takže (náš) veřejný postoj musí být k řadám otázek odlišný od osobního.“
(z dopisu Clintonové)
https://russian.rt.com/article/324971-slovo-i-dengi-wikileaks-opublikoval-vystupleniya-klinton

 

 

Diskusní téma: WikiLeaks zveřejnila „vztahy“ mezi Clintonovou a velkými bankami

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek