Výzkum: Vnitřnosti Čechů ničí nejvíc pivo

21.12.2016 17:46

 

Nové zásadní poznatky o vlivu stravy na lidské zdraví vycházejí z výsledků studie odborníků z Fakulty sportovních studií MU. Ti porovnali údaje o tom, co nejčastěji jedí lidé ve 42 evropských zemích, s daty o onemocněních, jimiž tito lidé nejvíce trpí. Závěry ukazují, že by si lidé měli dávat daleko víc pozor na konzumaci obilovin a brambor a Češi se především zbavit alkoholu.

Zpráva o tom, že jsou Češi na vrcholu světových tabulek ve spotřebě piva, se objevuje každoročně už řadu let a většinou se prezentuje jako něco, na co by lidé měli být hrdí. Podle Pavla Grasgrubera, hlavního autora rozsáhlé ekologické studie (tzn. studie srovnávající data na úrovni států, ne jednotlivců), je tohle ale pýcha, která je pro Čechy nejzhoubnější.

„Je to nejvíc destruující faktor v české stravě, daleko horší než konzumace jakékoliv potraviny. Aktuálně jsme na prvním místě evropských statistik v rakovině slinivky a ledvin. Souvislost s alkoholem v těchto případech nelze zpochybnit,“ zdůraznil Grasgruber.

 

číst více: online.muni.cz/veda-a-vyzkum/8622-vyzkum-vnitrnosti-cechu-nici-nejvic-pivo

Diskusní téma: Výzkum: Vnitřnosti Čechů ničí nejvíc pivo

pivo je zdrave

vladi | 10.04.2017

Pivo je mok dobry

Politologické interview: Ruské dezinformace, propaganda a manipulace

ph | 28.12.2016

a hned vedla na muni.cz stranke odkaz na:
online.muni.cz/vite/8598-politologicke-interview-ruske-dezinformace-propaganda-a-manipulace :)

studie

M.C. | 24.12.2016

Jakákoliv studie, která z celku vytrhává pouze jednu věc, je automaticky podezřelá.
A je třeba se ptát ,,kdo za ní stojí a komu slouží".
Lidský organismus je velmi složitý a komplexní a na skutečně seriózní zhodnocení vlivu něčeho na jeho fungování (pokud se nejedná vyloženě o jed) by bylo nutné provést daleko širší a serióznější sledování.
Od konce 80. let už se takových teorií o zdravých a nezdravých potravinách vyrojilo...
Osobně mám zkušenost, že když jsem na dva měsíce vysadil svoje oblíbené dvě piva denně (plus sáček oříšků nebo korbáčky) tak jsem shodil asi sedm kilo - zbytečná voda v organismu.

ke stravě

Libor Smetana | 22.12.2016

pít cokoliv s alkoholem je špatně, jinak všechno s "Mírou", ne Mirkem.-)).
moc obilovin a brambor-prostě i složených uhlovodanů je špatně-byznys se "ztravou výživou. Vajíčka jsou OK, špatný cholesterol netvoří-je to mýtus.teda pokud se jich nejí 20 denně celej život...

S těmi blavy nedají a nedají pokoj.

Jara | 22.12.2016

S kolika takovými nesmysly jen za asi posledních 30 let přišli ! Jednou to,podruhé ono,k smíchu a hanbě Vědy-Nevědy, Vědy-pavědy.Jen vždy odklánějí lidi na slepou kolej. Proč asi ? My totiž nesmíme být zdraví,zdravý člověk je totiž rozumný,myslící,samostatný,není otrokem ani ovcí,nepatří nikomu, je svůj a svobodným člověkem. O podstatě,vyrovnanosti a rovnováze jen letmo a nic.Rovnovážný stav energií z přirozené stravy,tepelné rovnováze ( 36,6 stupňů),duševní rovnováze beze stresu a sttrachu.Při dodržení rovnováhy tělesné i duševní je tělo plně schopné autoregulace,samo si poradí s jakoukoli ,,nemocí",má dokonalou imunitu,samo sebe dokáže uzdravit.Při rovnovážném stavu nemoc a bolest neexistuje.Původně jsme dostali zdravou planetu Zemi a vše živé,rostliny a zvířata plně sloužily lidem.Vlastní zahrada a strava s Prostorem naplněným duchem lásky a spolupráíce .JSME TO,CO JIME. Fyzicky i duchovně.Vše je tak prosté.Je tolik planet,které čekají na naše osídlení.Energie je potřeba vázat dovniř,implozí.Co převládá? Opak,exploze,výbuch,ničení,proto levitace nefunguje,nemůže fungovat.....Existují pouze Dvě Volby. Nic jiného,třetí neexistuje. Tma je jen tam,kde není přítomno Světlo.Zlo je jen tam,kde není přítomno dobro.Učme se rozlišovat rozum a antirozum. Materielno a duchovno-pomíjivé a věčné,je důležité,co si vybereme. Malá bolest je malé pokárání,ale větší bolest je už vážný ,,rozhovor s Bohem"..A k Bohu se člověk může přiblížit jen pocitem,CITY,nikoli rozumem.Je na každém,co si vybere.Lásku,či Bolest. JSME TO,CO JIME.

Re: S těmi blavy nedají a nedají pokoj.

Martin | 22.12.2016

zdravý člověk se zdravou myslí má určitě výrazně vyšší šanci na osvícení na různých úrovních. Bolesti jsou nedílnou součástí našeho žití tady na Zemi, bez nich by člověk ani nevěděl co je to být zdravý, ale proč si je lidé přivozují uměle a násilně je opravdová zvrácenost. Věnuji se metodě sebezušlechťování Falun Gong a díky které si tyto a jiné hluboké pravdy více a více uvědomuji. Nikoho nikam nenutím, jen jsem Vám o tom chtěl napsat.

Dávam si už dávno pozor na "vedecké" odporúčania

jojo | 21.12.2016

Už dávno sú mi tí rôzni "vedci" so svojimi doporučeniami podozriví. Prečo? Ešte nedávno mi doktor zakazoval jesť vajíčka (kvôlimojemu zvýšenému cholesterolu) ako zdroju cholesterolu. Lenže ten pán doktor asi nevedel, že ľudský organizmus si dokáže vyrobiť cholesterol aj sám (ale len ten zlý LDL), keď ho nemá prirodzený dostatok v potrave (t.j. vajíčka slanina). Poviem to natvrdo a sprosto. Lekári nás zabíjali 20 rokov, keď nám zakazovali jesť prirodzený zdroj cholesterolu ako sú vajcia a slanina a tým donútili naše telá vyrábať vražedný cholesterol. Kde je profesionálna česť lekárov a vedcov? Kde je hypokratova prísaha. A cholesterol je len okrajová záležitosť. Oni klamú ďalej. A svoje klamstvá podopierajú tzv. "vedeckými" závermi a výskumami ako je napr. v toto článku. Je pravda, že "pivo delá hezký tela" ale že y spôsoboval rakovinu, tak to naozaj aj "vedecký" úlet. Naopak pivo (okrem toho, že je to slabší alkoholický nápoj) je prirodzený nápoj vzniklý kvasením (známy už v Egypte pred 4000 rokmi), ktorý neobsahuje žiadne chemické prísady a naopak obsahuje veľa prvkov ktoré sú ľudskému telu osožné a zdravé. Už desiatky rokov sa snažia "vedci" vyrobiť pivo akože v prášku. No jednoducho chcú instatné pivo, ako polievku, kakao, kávu.. atď. Ale stále sa im to nedarí ..... Už tušíte prečo sa im nedarí?

Re: Dávam si už dávno pozor na "vedecké" odporúčania

bernardýn | 22.12.2016

Víte, doktoři tu nejsou ani od toho, aby něco vyléčili, ale od toho, aby léčili co nejdéle - aby měli na kontě zákroky a díky tomu prachy. Hypokratova přísaha je v praxi většině doktorů naprostu ukradená.
Máte pravdu, že vědeckých studií existuje přliš mnoho a jen málokdy jsou někdy k něčemu užitečné. Nicméně, tak jako kouření způsobuje rakovinu plic (ale i jiné nemoci), tak alkohol způsobuje především rakovinu jater. Oboje pak zapřičiňuje mnoho dalších nemocí. Když si jednou za uherský rok skleničku něčeho dáte, asi to nebude mít na vaše zdraví zásadní vliv. Pít denně nebo obden něco s vašim tělem udělá. Minimálně vám to bude hůř myslet.
Ale podívejte se na to ještě z člověčího" hlediska. Mí kolegové v práci se třeba chlubí, jak si v ožralém stavu ustlali v dětském kočárku nebo jak pozvraceli auto. Nikdy jsem netušil, že takové věci jsou k nějakému chlubení. U některých lidí zkrátka nezůstane u jedné skleničky, hodně lidí se nedokáže ovládnout. A i samotné "obveselování" prostřednictvím alkoholu přece nevede k člověčí cestě. Mysl má přece zůstat průzračná, ne?

Re: Dávam si už dávno pozor na "vedecké" odporúčania

bernardýn | 22.12.2016

Jinak, co se těch vajec a pšenice týče, souhlasím.
Poznámka: Že pivo vynalezli v Egyptě před 4000 roky? To z něho rozhodně nedělá žádný vznešený nápoj. Tehdy rozhodně nežili lidi v člověčím stavu psychiky. A asi už víte, kdo tam fakticky v té době vládl, ne?

1pivo denně = 10% příjmu

zleoš | 21.12.2016

'Před rokem 1989 stačilo na veškeré životní náklady 20 % platu. Dnes to stačí pouze na dvě piva denně'
pokud 100% vašeho platu představuje deset piv denně měl byste se nad sebou zamyslet

Re: 1pivo denně = 10% příjmu

Jan | 22.12.2016

Tak ses pochlubil, že vyděláváš víc než většina... No a?

Chujovina jak mraky

007 | 21.12.2016

To je hned vidět, že autor tohoto příspěvku není konceptuálně samostatný :)
Je to jen další informační sračka, která spolu se zákazem kouření a zvyšováním nákladů na provoz hospody
jde proti naší pospolitosti tj. v pátek nebo v sobotu se sejde banda a proberou se takové základní věci
jako je bilance státu :), osobní bilance, baby, mašiny a milíonpět dalších věcí,
prostě dojde k přirozené výměně informací v pohodě bez stresu, člověk se odreaguje, zasměje a to je sere.

Dále se takováto informační sračka používá k zakrytí toho, že jídlo je geneticky upravené, jsou tam látky,
které nemají s jídlem nic společného a tělo si s tím neví rady a právě z toho vznikají nemoce.
Kompetentní úřady s tím nic nedělají, ostatně co by dělaly, když vycházejí takové "skvělé" studie.
Každá studie by měla začínat tím kdo ji sponzoroval a bylo by vše jasné.

Propagandu proti kouření kopíruje propaganda o rakovině kůže, která tvrdí, že za to může slunce,
takže není daleko doba, kdy vyjde zákon o tom, že kdo v létě bude venku od 14 do 16 h dostane přes držku,
tam to spěje.

Re: Chujovina jak mraky

Croix | 21.12.2016

Celkově souhlasím a Váš 1. odstavec musím doplnit o "zvážnění" tématu v něm:"Národ je svaz mužů, kteří se cítí jako celek. Vyhasne-li tento pocit, přestává národ existovat."
O. Spengler

Re: Chujovina jak mraky

Dagmar | 22.12.2016

a proc je to informacni "SRACKA" a ne informacni nesmysl. Patrite ke kavarne?

Zase nové fuj?

Croix | 21.12.2016

Škrtněte obiloviny a brambory z jídelničku a všechno základní do Evropy musíte dovézt, aby nebyl hladomor. Tyhlety průzkumy jsou vždycky podivné. Z toho, jakou si skládám celý život mozaiku, a co tady nejde vypisovat, bylo by to na knihu, mě - a nejen mě - vychází jako příčina nárůstu daných chorob spíš to, co v základních potravinách přibylo, než samotné "obiloviny," či "brambory." Je to podobné jako s rakovinou plic a kouřením. Všechny "studie" to dávají do příčinné souvislosti. Neříkám, že to nemá žádný vliv. Ale kouřilo se i desetiletí, století předtím, bez zvýšeného výskytu onemocnění. Přitom tyhle "studie" se vždy vyhýbají faktu stovek jaderných pokusných výbuchů v atmosféře a na zemském povrchu po 2. světové válce, který koreluje s prudkých nárůstem výskytu rakoviny plic z časového hlediska. Plus průmyslové znečištění atmosféru. Ale korunním viníkem prostě musí být cigáro (jsem celoživotní nekuřák). No a stran piva - samozřejmě, že všichni známe důsledky nadměrné konzumace alkoholu, alkoholismu /viz moderní definice alkoholismu.../. Ovšem nepodezírám FSU MU, že by chtělo nezištně vyjít vstříc postoji KOB ve věci zařazení konzumace alkoholu mezi nástroje genocidy. Všeho moc škodí, ale nutriční hodnoty piva nebo malého množství alkoholu třeba ve vztahu k oběhovému systému přinášejí zase jiné studie. Nemluvě zase o dalších faktorech - podle mnoha studií zase civilizační choroby způsobuje dlouhodobé překyselení organismu, v tomto ohledu jsou mnohá piva spíše pozitivním, neutralizujícím faktorem. Kdysi byla káva pouhá fuj pochutina fuj na vysoký krevní tlak vedle jedině zdravého zeleného čaje, dneska je plná antioxydantů a tlaku moc neškodí. Pokračovat by jsme mohli.... Tolik ke zjištění, že dvě základní mnohasetleté potraviny Evropy jsou konečně odhaleny jako fuj ;-)

Re: Zase nové fuj?

Croix | 21.12.2016

Všeho moc škodí, ale nutriční hodnoty piva nebo malého množství alkoholu třeba ve vztahu k oběhovému systému coby pozitiva přinášejí zase jiné studie.

Re: Re: Zase nové fuj?

Jox | 23.12.2016

Štúdie popisujúce pozitívne účinky na čo? aj vakcíny sa porovnávajú viac a menej škodlivá varianta a vyberá sa "menšie zlo". keď sa v krvnom riečišti objaví jed a rozpúšťadlo, ktoré narušuje transport kyslíka, mikroinfarkry v kapilárach a eufóriu rozpúšťaním ergo priamou likvidáciou neurónov zodpovedných za inteligenciu, fungovanie telesných funkcií a rozvoja.... Celkom ma taká štúdia zaujíma, budem rád, ak nejaké dáš ako protiváhu. pretože sa zatiaľ všeobecne predpokladalo, že účinky alkoholového jedu na rovnako funfujúce biologické deuhy je rovnaký. Budem sa tešiť a buď zdravý. Jox

Re: Zase nové fuj?

Hox | 21.12.2016

Pít alkohol je blbost v jakémkoliv množství.

Re: Zase nové fuj?

Hox | 21.12.2016

Pivo obsahuje fytoestrogen, dlouhodobé účinky na organizmus:
z chlapa se stává baba (zženštilé rysy, zakulacenost), z baby chlap (mužatka, hrubší hlas atd.)

Re: Re: Zase nové fuj?

Jarek* | 22.12.2016

Ano, s tím plně souhlasím. Pivo není nic moc bohulibého pro lidský organismus a alkohol silně zakyseluje. Jen snad plzeňské pivo má mírně zásaditou reakci. Kouření rovněž vyvolává silně kyselou reakci v těle kuřáka. Hlavní problém je v tom, hlídat si úroveň pH, nejlépe z moči na hodnotě okolo 7,5. Úroveň 6,5 značí stonásobné překyselení organismu a úroveň 5 mají lidé s rakovinou. Zásadně přestaňte používat cukr, jakýkoliv, bílé pečivo, veky atd., majonézy, tatarky a veškeré věci s umělými sladidly včetně limonád, veškeré sladkosti, bonbony, lízátka a spol., umělé tuky, margaríny. Zásadně nejezte jakoukoliv kupovanou drůbež z marketů, je to narváno jedy všeho druhu. Opatřujte si živé ryby a ty si připravujte, jde o čerstvost masa, jezte mladou zvěřinu, opatrně s mlékem, je pro zvířata se čtyřmi žaludky, a hlavně je třeba jíst čerstvou zeleninu, či ovoce ale nekombinovat. V marketu se jídlo neprodává, pouze otrávené sračky. Ale prodávají tam pytle na odpadky, svíčky, různé skleněné či kovové nádoby, žárovky a jiný spotřební materiál.

Re: Re: Re: Zase nové fuj?

Dagmar | 22.12.2016

Ano, Ano. stante se zakazniky me (zatim budouci, zvirata jsou jeste ve Francii) prirodni, to jest normalni farmy. Kachny, slepicky, vajicka, kralici, vse ziveno travou a zrnim, a cely den venku.a vcely. K te zdrave vyzive jedna poznamka, beznadejne hledam v Cechach cervenou syrovou repu. budu se muset soustredit na jeji pestovani. A nikde ani slovo o lecebnych ucincich aloeVera, a kopriv a jitrocelu a celerove nati a petrzelve nati, to vse ve forme stavy pomalu lisovane. Neuveritelne ze tyty znalosti chybi. No nevadi je to pto me vyzva az se vratim, z jedne mediciny do druhe. :-)))))))))))))))

Re: Re: Re: Re: Zase nové fuj?

Dagmar | 22.12.2016

Jo a jeste, zapomente na snidane, nejnebezpecnejsi deni jidlo, jezte pouze 1x za den. Proc? Tezko vysvetlit na techto strankach, jde o chovani insulinu a jinych hormonu. Za obezitu nejsou zodpovedne kalorie, ale insulin. Jite li 3000 kcal/den v jedne davce,neztloustnete, jite-li 3000 kcal/den rozdeleno de 5 malych davek tak ztloustnete a dostanete cukrovku. takze prekvapeni??

Re: Zase nové fuj?

bernardýn | 21.12.2016

Nikdo neříká, že bychom měli škrtat z jídelníčku brambory a obiloviny, nicméně strava by měla být vyvážená a neměli bychom se orientovat jen na jeden druh potravin.
Kouření se nedá ospravedlnit vůbec ničím a je jedno jestli to způsobuje rakovinu plic nebo něco jiného. Již v roce 1857 bylo zjištěno, že tabák podporuje vznik demence (viz http://www.kurakova-plice.cz/koureni_cigaret/zajimavosti-a-statistiky/fakta-o-koureni/25-historie-koureni-tabaku-a-jine-zajimave-informace.html ). Nechápu kuřáky, kdyby se díky tomu aspoň dokázali dostat do nějakého jiného psychického stavu (ne že bych to podporoval). Ale kouření tabáku s člověkem v tu chvíli s člověkem nedělá nic, jen postupně likviduje jeho buňky.

Re: Zase nové fuj?

paja | 21.12.2016

Croixi, ta tvoje první věta je čistá demagogie. Ty další na tom nejsou o moc líp. Ale jestli ti to dělá dobře, tak si to všechno omluv. A co se piva týká, tak dilatace vnitřních orgánů je nevyvratitelná. Na to nepotřebuješ žádnou studii, stačí se koukat kolem sebe.

Re: Re: Zase nové fuj?

Croix | 21.12.2016

Moje první věta je materiální fakt. A to další taky. Křičíš prázdnou slámu bez ničeho a na tu není jak jinak reagovat bohužel. To co jsem napsal není vůbec o nijaké omluvě. "Omlouvám" si konzumaci brambor a obilovin, tím co jsem napsal? Proč bych si to měl "omlouvat" není k tomu žádný důvod. Jak se vyhejbáš tomu "zlu" ty? Rýží? Výsledek těhle "výzkumů" je zase pro asiaty stejný, jen se zaměňují termíny. Cílem je jen cestička pro "Tricatela", babišovskou "masnou" produkci a pastu z broučků, amarouny.

Re: Zase nové fuj?

Lux | 22.12.2016

Salut, la forme (pas inForme) d'une Croix,

nedivím sa mnohým, ktorí na túto stránku "náhodne kápnou", ale ty sa mi zdá, že sa tu pohybuješ už dlhšie..

Cca 90 % inFormácii na weboch sú lživé, klamlivé alebo zavádzajúce informácie (mnohé v dobrej viere tupejších oviec, či BaRanov, určených na oltár Amena, Croix)..
Množstvo informácii, ktoré sú tu uvedené (z asi najviac dôveryhodných zdrojov) priamo vyvracia "tvoje" (niekde po weboch získané) poznatky.

Veľmi skratka:
- priemerný vek dožitia ťažkého narkomana neprevyšuje obyčajne 7 rokov
- priemerný vek dožitia ťažkého alkoholika neprevyšuje štatisticky 15 - 20 rokov po získaní závislosti
- priemerný vek dožitia ťažkého fajčiara štatisticky neprevyšuje 25-30 rokov..
atď.

Čo núti (ak si tu niečo prečítal a "pochytil") zámerné a cielené obete užívať rôzne formy drog (tu samozrejme patrí aj alkohol, vrátane piva, tabak, VF hudba, prežieranie sa ... = pôžitok vyvolávaný v neurónových sieťach mozgu)?

Lepší a chápavejší lekári a biológovia ti potvrdia, že cca 90 % (v realite asi všetky) chorôb má psychosomatický pôvod, pretože každý proces (jav) má veľmi zjednodušene len 2 zložky:
1) Matricovo-egregoriálnu určitého agregátneho modulu kolektívneho a individuálneho podvedomia a vedomia.
2) A tú zložku, ktorá je v realite zrealizovaná = je materializovaná v systéme MIM.

Na báze matricových interakcií a "hier s časom" sú známe mnohé "zázraky" i "zázračné vyliečenia", či už v rámci tzv. náboženstiev, alebo rôznymi jedincami, ktorí vedia (mnohí vlastne ani nevedia ako, akým systémom, ak to nie sú vyložení šarlatáni) vstupovať do týchto agregátnych modulov (egregorov).

Každé pivečko má za následok "odpálenie" státisícov neurónov (a navyše pivo ešte mení hormonálny fón a znižuje sexuálnu aktivitu - preto bolo aj jeho varenie podporené v minulosti z "najvyšších kruhov" Amen-croixa) a čím väčší je "rauš", tým je efekt na mozgovú neurónovú sieť devastujúcejší.
Následok = strata určitých informačných blokov a čoraz väčší počet chybných rozhodnutí typu áno/nie, či 1/0 až sa jedinec mení pomaly na zvera a nakoniec nejaká forma ExitUsu...

Kedysi dávnejšie "praví" šamani dokázali vstupovať do egregorov kmeňa bez použitia halucinogénov, dnes sa už bez nich nezaobídu - musia použiť nejaký KaLuMet, či peyotl, alebo haomu..

Keď sa jedincovi "odpália" určité informačné bloky a v čase dospievania nezískal tzv. 6. zmysel = intuíciu, tak jeho organizmus nedokáže správne vyhodnotiť, čo by daný jedinec mal konzumovať a piť, čo mu škodí a čo jeho jedinečnej skladbe tela a ducha prospieva..atď. (viď napr. tehotné ženy a ich chute - plodu, keď je intuícia inštinktívneho zachovania "zdravého" rodu podvedome silne aktivovaná).

Mnohé zvrátenosti sú už pradávno zavádzané do rôznych kultúr a dnes potichu, ale aj verejne (filmami, reklamami, drístami rôznych autorít...) podporované, až ovce nakoniec nevedia ani, kde sa nachádza ich košiar... nieto ešte čo je pre ne kossher..

Kedysi dávno sa ľudské bytosti dožívali aj 1 000 astronomických letokruhov(viď určitá zmienka o Matuzalemovi v Biblii) = v biologickej civilizácii, keď sa "nešrotilo" mäso a nechlastalo a nedrogovalo sa...všetko sa to totiž premieta do kolektívnych modulov ľudského segmentu Noosféry a do značnej miery predurčuje (extrapoluje) zdRaVie a život globálnej civilizácie Zeme..


Re: Re: Zase nové fuj?

Croix | 22.12.2016

Můj příspěvěk ani v nejmenším není na straně žádné konzumace drog včetně "pouhého " přejídání, to ses mylně upoutal detailů, které nejsou v mém komentáři to podstatné a špatně sis je vyložil /zejména ohledně piva/. Právě proto, že všechny tyhle 90 procent nepravdivé články na netu, které pár let povzbuzují trendy dolevy a za dalších pár let zase doprava v těchže samých věcech, jsem napsal - popsal, že do těchto 90 procent zařazuji i tenhle nejnovější univerzitní výstup. PS: dáváš v narážkách můj nick do naprosto nesmyslných souvislostí, ale neznáš jeho původ/důvod ...

Re: Re: Re: Zase nové fuj?

Jox | 23.12.2016

Croix cesta kríža k pravde vedie,
len cez štyri rovnaké ramená
cez štyri piliere poznania.
Boh - Miera všetkých mier
InFormácia - myšlienka, idea
miera - ohraničujúca myšlienku a naplňujúca ju podstatou
matéria - vzniknutý výsledok naplnenia informácie mierou

v tomto princípe vznikli veci prospešné Božiemu zámeru a veci prospešné zámerom iných.
V miere chápania nás, ktorí sa boríme za triezvosť, odkázanie sa od drog a samozničujúceho apósobu života je alkohol, tabak a ostatné hore vymenované veci chápané, ako zbraň pôsobiaca pomaly ale celoplošne s účinkami:
- blokácie rozhovoru s Bohom
- blokácie RazUma sediacehi v loďke vezúcej dušu cez more mier života
- odpojenie sa od svedomia, kde RazUm svedomie nepočúva a ide svojim smerom, no svedomie aby ho bolo počuť vŕta do loďky (tela čloVeka diery a ničí ju)
- trýznenie Duše -Pasažiera, ktorá má zhasnutú slnečnú perlu v rukách a nemôže osvetľovať loďku v ktorej sedí , nieto ešte loďky okolo.
Toť moje stanovisko aj interpretácia slov ľudí hore.
Píšeš Lux ovi že nepochopil.
Vysvetli teda, napíš jasne, čo si myslel.

Buď zdravý a jedna rada. Obecenstvo je ako zrkadlo. Dobrý profesor vysvetľuje pohľad tak, aby študenti pochopili aj keď nemusia súhlasiť s názorom. Jasnou rečou jasných obrazov dokážeš aj dvoma vetami viac, ako druhí celou staťou prázdnych slov, bez obrazu v nich.

Re: Re: Re: Zase nové fuj?

Lux | 23.12.2016

Ami Croix,

ako vždy je potrebné rozlišovať veci podstatné od tých menej podstatných, či nepodstatných.
Samozrejme som možno zle pochopil tvoje myšlienkové úvahy, ktoré si zhmotnil lexikálne nie príliš výstižne (dostatočne jasným obRazom), alebo máme proste iný komuNikačný štandard chápania napísaného..
Je na škodu, že si neuchopil (asi) podstatu môjho príspevku, keďže reaguješ ako reaguješ..

Ten univerzitný výstup má tiež niečo do seba, a preto tam treba hľadať aj objektívnu PRavdu, pozitíva a nielen negatíva, ako sme v našej biblickej kultúre na-, či zneučení.

A narážky na croix neber osobne, vôbec neboli tak myslené a vzťahované na tvoju osobu..
Croix je prastarý symbol, len bol neÚmerne zneužitý pre zlé ciele, ostatne tak ako aj svastika u fašistov alebo tzv. "Dávidova hviezda" a pod., ale to by sme sa už dostali do sféry matricovo-egregoriálneho riadenia más.

Človek celý život v zásade rieši 2 základné úlohy - riadenia a samoriadenia na základe určitých inForiem a miery Pan(i)Mania..

Preto tu na FórUme cvičíme...☺

...a pRajem pekné sviatky SlnkoVRaTu...

trochu jste zaspali

Jan Kristek | 21.12.2016

Už předloni se v médiích podivovali, že došlo k něčemu, co nikdo nečekal - že u nás skokem klesla spotřeba piva na osobu a na rok ze 160 na 140 litrů. Vzhledem k tomu, že životní úroveň už klesla natolik, že dát si jedno pivo denně v hospodě představuje pro průměrného člověka 10 % jeho příjmu, není na tom toho až tolik k divení. (Před rokem 1989 stačilo na veškeré životní náklady 20 % platu. Dnes to stačí pouze na dvě piva denně.) ...České země už předehnala ve spotřebě piva i Namibie!

Přidat nový příspěvek