Volby v USA a evropské "elity"

10.11.2016 12:21
TauRus
 

OSCE zkritizovala volby v USA. Podle ní nemohlo hlasovat 35 milionů Američanů a pozorovatelům OSCE nebyl dovolen vstup do několika okrsků
http://www.vz.ru/news/2016/11/10/842916.html

To by mě zajímalo, dříve bylo jinak?

V EU, kvůli zvolení Trumpa – zděšení a panika (oni tam co, nemají slušnou analytiku?).
Merkelová urychleně svolává společné zasedání všech zemí na úrovní ministrů zahraničí, na kterém se bude projednávat jednotná politika EU. Hlavně mezinárodní a bezpečnostní, protože panuje obava, že USA už je nebudou chránit. Tusk se též vyjádřil v tom smyslu, že se musí rychle vyřešit společná armáda EU.
https://ria.ru/world/20161110/1481078417.html

Italský premiér Renzi prohlásil, že při takové potoku migrantů, jaký je dnes, Evropa nezvládne ten problém řešit a navrhl zařídit tak, aby migranti zůstávali ve svých mateřských zemích.
https://ria.ru/world/20161110/1481077147.html

Dole čtu, že Merkelová navrhuje vracet lodě s migranty zpátky. Zajímavé, že na to přišli až teď, po zvolení Trumpa. Vyvolává to ve mně dojem, že existovala nějaká dohoda mezi neocons a elitami EU, že v případě nepokojů a povstání mas kvůli zrádné politice EU, neocons slíbili elitu ochránit a zasáhnout v Evropě proti bouřícím se obyvatelům. Trump takové záruky neposkytoval a nejspíše ani neposkytne. Proto EU elita takto zpanikařila a začala hledat cesty řešení migrace. Bojí se svého národa a má starost o svoji bezpečnost.
Pokud je to tak, jak si myslím, tak nám to dává nadějí, že „naše“ elita se začne zuby-nehty bránit přísunu migrantů, protože americká střecha padla a elity zůstaly sami se svým národem.

Ne Trumpovi, ne Ku-klux-klanu! Nespokojení Američané vyšli do ulic
Na protest proti zvolení Donalda Trumpa prezidentem vyšly do ulic tisíce lidí. Demonstrovali v Atlantě, Filadelfii, Austinu, Bostonu, Portlandu, San Francisku, Seattlu i Washingtonu, uvedla televize CNN. V New Yorku protestovalo před Trumpovým mrakodrapem Trump Tower až pět tisíc lidí. v odkazu je video:
https://www.novinky.cz/zahranicni/420223-ne-trumpovi-ne-ku-klux-klanu-nespokojeni-americane-vysli-do-ulic.html

To by mně zajímalo, kdo to organizuje? Jestli protesty za pár dní sami nevyšumí, tak bude jasné, že neocons organizují majdan v Americe ve snaze, buď rozdělit zemí nebo zpochybnit výsledky voleb a sesadit Trumpa. V této souvislosti je zajímavá kritika voleb (snad poprvé v historii) ze strany OSCE, jako evropských struktur, které jsou zděšené ze zvolení Trumpa. Podle toho je vidět, že EU hraje na ruku neocons.

 

Diskusní téma: Volby v USA a evropské "elity"

chaos

svantovít | 12.11.2016

v západnej civilizácii je už príliš veľký na to,aby sa "elity" mohli tváriť,že sa nič nedeje a ignorovať realitu ako doposiaľ.Kolos nenásytnosti,bezohľadného rabovania a nadutosti narazil na holú skutočnosť že prichádza k tomu,čo sa v histórii dialo vždy-všetky veľké civilizácie ktoré si uzurpovali prím medzi ostatnými nakoniec vždy čakal nevyhnutný pád,pretože v kritickej chvíli uprednostnili uspokojenie vlastných egoistických potrieb a ignorovali potreby krajín,ktoré ovládali-vnucovali im vlastné videnie čo sa nedá udržať donekonečna.Trump je len figúrkou na ktorú budú ľudia ukazovať prstom,má za úlohu zachrániť nezachrániteľné,predľžiť agóniu mocnosti,ktorá požiera sama seba a v snahe zachrániť sa zničí vo svete všetko,čo by len náznakom pripomínalo stabilitu.Trump nie je nepriateľom neocons ani mafii ktorá vládne západnej civilizácii,je jej človekom a kandidátom-globálna mafia stavila na kompromisy a dohody,pretože iné spôsoby zlyhali.USA sú na odpis ale v hre nie je nič iné ako záchrana majetku a bohatstva parazitov,ktorí nie sú pripravení prísť o svoje postavenie a moc.Ešte nie je nič vyhraté,myslím si že Trump je len prívetivejšia tvár rozožranosti a nadutej bezcharakternosti západného krídla GP.

Re: chaos

M.C. | 13.11.2016

Tak tak.
Nic není vyhráno, ale byla otřesena pozice neokonzervativců, kteří by jinak zavedli svět do katastrofy zcela určitě.
Nejen Američané, i my ostatní jsme dostali šanci.
Skupin, které se snaží něco změnit je několik a jejich představy, záměry a metody jsou různé.
Budeme se muset vrátit kousek zpátky, protože poslední etapa vývoje západní civilizace je zřetelně cesta do pekel.
To že Trump je jenom kůň je celkem jasné, z řady jeho prohlášení je patrné, že se sám v zahraniční politice příliš neorientuje a papouškuje, co mu někdo řekl, že má říct. Je to vidět z formulací a z toho, že většinou vysloví nějakou tezi, ale dále ji nerozvádí, aby se do toho nezamotal.
Já za Trumpem vidím namířené hlavně zbraní americké armády.
Je otázka, nakolik jsou vojáci konceptuálně samostatní, jestli taky za nimi nestojí ještě někdo další. Otázka je, kdo.
Funkce armády je jasná. Slouží jako odstrašující síla pro každého, kdo by chtěl úsilí o změnu sabotovat násilnou formou a naopak je v případě nutnosti schopná reformu prosadit silou.
Teď je skutečně důležité ochránit Trumpa a lidi okolo něj. Neokonzervám a podobným skupinám už bylo diskrétně oznámeno, co se stane a komu se to stane, pokud se Trumpovi něco stane. Proto taky volby proběhly bez zjevných švindlů a Hitlary to bez velkých cavyků položila.
Ale riziko hrozí i od různých ,,nezávislých skupin" a osamělých střelců.

Čtu si teď na Seznamu rozhovor s Korbelovou-Albrightovou a je to zajímavé.
Zajímavé je už to, že se tu ta ježibaba objevila - tipl bych si, že přivezla kavárníkům nové pokyny a v souvislosti se 17.11. by mohla plnit úlohu Victorie Nulandové na Majdanu.
Je to kobyla ze stejné stáje, tak bych se tomu moc nedivil.
Baba se párkrát podřekla:
Například tvrdí, že Trup vyvolal v běloších, mužích, dojem, že všechno ztratili na úkor někoho jiného.
Velmi přesně vystižená podstata problému, bílého heterosexuálního pracujícího muže už opravdu přestalo bavit dělat všem možným budižkničemům otroka a oslíčka otřes se. A ještě u toho nechat ze sebe dělat blbce.
Drobný rozdíl je v tom, že tento dojem nevytvořil Trump, toto přesvědčení získali bílí muži nezávisle na něm už před delší dobou.
Ještě je tam pár dalších zajímavých myšlenek.
https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/albrightova-pri-predavani-korunovacnich-klenotu-se-trump-zklidni-3863

Kdo to organizuje

Jura | 11.11.2016

Ty samé osoby, co organizovali v květnu červnu bitky na setkáních Trumpa s občany kolem primárek ...... a u těch se zjistilo napojení na Sorose ..... a sváží se autobusy.

Slouhové už obraceli dávno

Roman | 11.11.2016

Slouhové už obraceli dávno, jen některým se nevěnovala dostatečná pozornost. Nedávno sem viděl Moravce, jak s někým v bedně povídal o Brexitu a najednou měl otázku, zda to anglii bude muset bolet? Že by byl tak blbej a najednou přehodil výhybku z dokonalého národa Albionu, kterému nikdo zde nesaháme po paty že je najednou jejich svobodná vůle lidového hlasování musí bolet? Nejspíš si chlapec uvědomil, že páníček usa+gb už nebude tolik hladit psíka aby radostně vrtěl ocáskem, no tak si našel nového páníčka, no ejhle že by elita o úroveň níže, no ale naše elita, ta jewropská? Pak se dá pochopit proč by tohle dřívějšího páníčka mělo bolet, když bude štěkat za nového... Cynicky řečeno, buzna se v prdelích vyzná, ať jde o slintání nad ní nebo najdení té pravé, a co si sí v rámci demokracie dál dělá je jen jeho věcí :-)

Volby v USA

Jara | 11.11.2016

Velké divadlo bude jistě pokračovat.Inagurace za víc jak 2 měsíce.Mezitím válkychtiví budou šílet a lítat ,,na koštěti".Vyčkejme na ovoce,které Trump se svými přinese od příštího roku.Do nynějška v USA i Evropě bylo tlučeno do hlav:,,Rusko je náš i váš nepřítel" a sankce musí pokračovat..Počkejme si,jestli se tato zásadní otázka změní a jaká taktika přijde..První projev Trumpa byl o sjednocování a prosperitě (stejně tak začínal i Hitler v r.1933,tedy uvidíme..)Zatím poskoci v EU i u nás v ČR jedou jako setrvačník,bez rozmyslu podle ,,starého",uvidíme kdo akdy se probere ze šoku.Jsem zvědav na nové převlíkače,kabátníky,až přijde opět jejich čas.Nyní je potřeba pozorně sledovat všechny události,..které nám napoví..Váleční jestřábi se nebudou vzdávat lehce,byli u moci tak dlouho..a jejich bumerangy US majdanů se taky mohou vracet zpět,na jejich vlastní ůzemí zcela jistě.Čekejme tedy i hromy a blesky,anebo taky taktiky ůskoků..Např.vypustí do světa ,,nové vědecké objevy"(jinak nic nového pro nejvyšší elity..,vše tu už bylo..),začnou zpívat labutí píseň nové lepší budoucnosti..á slibovat a slibovat,vábit a lákat na špek,svým starým trikem..UVIDIME.Nesmíme se nechat klamat a nenechat se znovu obelstít.Neudělat znova stejné chyby,jako v minulosti.

Kam teraz?

Nikto | 10.11.2016

Som zvedavy ako rychlo sa nasi ritolezci preorientuju do inej r...

Re: Kam teraz?

Přemek | 10.11.2016

Slouhy samostanosti nenaučíš. Hledání bude těžké, riti sú od strachu zatvorené.

Re: Re: Kam teraz?

udo | 10.11.2016

"..a prví budú poslední"

Sila zvyku je sviňa.
Ako na pieskovisku:
"Rýchlo!!..s kým a proti komu sa kamarátiť??"
Liezť a/alebo cucať?
..a ešte kam a..?

Ešte že sa aspoň GP (bývalí?) snažia tvár si zachovať..
Len aby nespanikárili

Re: Re: Kam teraz?

M.C. | 10.11.2016

Viděli jste film Mimoni?
Ti také hledali co největšího darebáka, aby mu sloužili.
Já sám bych si to nepustil, ale dívaly se na to děti a já jsem s úžasem zjistil, že pod prvním plánem dětské zábavy to má v druhém plánu příběh o bandě ochotné vlézt komukoliv kamkoliv, jenom aby se cítili chránění a měli se dobře.

Re: Kam teraz?

izi | 11.11.2016

Rychle!

No, we cannot

Přemek | 10.11.2016

Tak se nyní cítí ti, kteří podporovali mnohdy obrovskými sumami peněz Clintonovou. Nyní nemohou. Jediné, co mohou, je organizování harašení v ulicích a sliby nesplnitelkného - my máme a vám dáme. Nemají nic, jen finanční bubliny a dluhy, ty vedle těch mravních. Tak vypadá rozvrat civilizace v podání jedné z bývalých velmocí...

je to pravda

Perun | 10.11.2016

Len technická poznámka:
http://zpravy.idnes.cz/nemecko-ministr-vnitra-uprchlici-navrat-stredozemni-more-pno-/zahranicni.aspx?c=A161106_100630_zahranicni_ert

Správa je ešte pár dní pred volbami v SŠA. Ale inak je to samozrejme pravda: "elity" Eu dostali zrejme autentický strach, možno aj o svoje holé životy. Nielen pred svojimi národmi, a nielen za útečeneckú krízu (ikeď aj to samo o sebe by stačilo). Oficiálne sa už tvrdí, že majú strach z Ruska.
Každopádne stratili už asi ilúziu o svojej všemocnosti. Pjakin tieto kruhy nazýva "štátna elita SŠA" + ich lokaji "podpindosníci".

A práve títo už asi začínajú chápať, že sú vo vagóne na slepej koľaji. Že udalosti už neriadia, ale riadi ich niekto iný (tu je viac mocnejších síl, o 3 vraví aj Pjakin - GP, ruský VP a Boh.)

Navyše sú zrejme odsúdení tým vyšším riadením (ikeď nižšie či prezieravejšie kádre ešte majú šancu obrátiť kabát , mnohí , čo teraz kvília, už asi tušia , že ani tú nie. Už sú pomaly vo fáze ako tí esesáci, čo si vypalovali SS tetovanie v ohni, aby sa v sovietskom zajatí vyhli poprave. Mnohí už len zarputilo bojujú až do konca (možno si nechávajú len tú poslednú guľlku.)

Re: je to pravda

M.C. | 10.11.2016

Řečeno s výrobcem čepic Oulíkem: Mají pocit, že jim začalo téct do bot. Mají strach. Ne z Trumpa, ale z armády a vojenských zpravodajských služeb, které za ním stojí a poskytují mu podporu a krytí.
Před lety se nám iDěs a podobné plátky vysmívaly, když na demonstraci přišly zhruba 3000 lidí, že je to v miliónové Praze nevýznamný počet. Jaký počet je 5000 v desetimiliónovém NY?

Armáda zabrání vzniku občanské války. Tuto hru režíruje ona a na tento den se nejméně čtyři roky připravuje. Nepokoje by neměly přerůst místní úroveň, i když na mnoha místech.

Re: Re: je to pravda

JaroX | 10.11.2016

No, ja by som až taký "optimista" nebol. Všetky tie štruktúry sú prerastené šialenými neokonmi, takže nič nie je isté. Podľa mňa hrá teraz Trump a jeho okolie o to, aby Trump ostal živý čo najdlhšie (ideálne do konca volebného obdobia a potom aj dlhšie)... takže preto už v jeho ďakovnej reči sa snažil začať stavať most smerom ku neokonsko-chazarsko-fašisticko-satanistickej mafii. Ono to istý čas potrvá, kým budú obsadené všetky významné pozície... dovtedy sa môže udiať hocičo (a Trump vlastne ešte ani nie je prezidentom...).

Re: Re: Re: je to pravda

Přemek | 10.11.2016

Rozumný názor. Nicméně mandát od GP Trump má a s ním i všichni ti, kteří ho, chtě nechtě, budou muset podporovat, nechtějí-li skončit v lepším případě zcela mimo jakýkoli vliv, v horším v rubáši. Ta druhá strana je již GP odepsána a co učiní prozřivší dav, který Trumpa volil, to je jen a jen na něm. Iluze o nějaké znalosti situace v SSA bych vidlákům z Ohia ani modrokošiláčům z Michiganu, natož důchodcům z Floridy nepřisuzoval...

Re: Re: Re: je to pravda

M.C. | 10.11.2016

Všechny struktury - kromě armády.
A vo tom to je.

Re: Re: Re: Re: je to pravda

JaroX | 11.11.2016

https://www.youtube.com/watch?v=op9jm6ZqPk4
Náčelník amerických vojsk v desivom prejave sa vyhrážal Rusku totálnym zničením
???

Re: Re: Re: Re: Re: je to pravda

M.C. | 12.11.2016

O tom vím.
V médiích se široce rozmazává zcela nesprávná zkratka:
Jednat s Rusy = kamarádit se s Rusy
Není tomu tak. Americká armáda hledí na zájem Spojených států, ne na zájem Ruska.
I Trump před časem veřejně prohlásil, že sednout s někým za jednací stůl neznamená automaticky akceptovat jeho požadavky.

Americká armáda potřebuje asistenci nebo alespoň nevměšování ze strany Ruska na to aby skoncovala s neokonzervativci, kteří se neosvědčili a nasadila nové lidi a nové postupy, které by měly být účinnější, než ty dosavadní, které byly kolikrát spíše kontraproduktivní.
Ale neznamená to, že by se chtěli s Ruskem nějak víc kamarádit.
Spíše dojde k tvrdé licitaci o sféry vlivu. Rusko představuje v očích amerických politiků a vojáků pro USA hrozbu už jenom svojí existencí a nezávislou politikou.
Ale k určitému vyjasnění vztahů a omezení konfliktů by to vést mohlo a mělo.
Realista není nebezpečnější než blázen. Realista může být nebezpečný, ale je předvídatelný.

Re: Re: Re: je to pravda

JaroX | 12.11.2016

Mimochodom... https://sputniknews.com/politics/201611111047354252-UK-journo-calls-for-assassination/

Symbolika čísel 911 x 119

Croix | 10.11.2016

Rád bych opozornil na symboliku čísel - narazil jsem na to netu dřív, než jsem si toho sám povšiml, takže to není primárně z mojí hlavy, ale souhlasím s tím, že je to pozoruhodné - která ukazuje "obrat", "obrácení procesů" začatých 11. zářím 2001, tedy "911" podle anglosaského zvyku, nyní zvolení Trumpa 9. listopadu tedy "119," podle našich zvyklostí 9.11. a 11.9. tedy významově stejně, jen v obráceném směru.

záruky

Zdeněk | 10.11.2016

Změnila se jistota bezpečnostní záruky. Tu v podstatě lze vyjádřit větou,kterou sami Američané (ve spojitosti s kolapsem věží v New Yorku 9/11) -vyslovili: Yes we can!

Re: záruky

a uz vime co se tim myslelo... | 12.11.2016

yes we can - nac(i) (j)ew sey(say)

Přidat nový příspěvek