Vodíková budoucnost lidstva (přelomové zasedání Vědecké rady Ruské akademie věd)

23.11.2015 17:35

autor teorie "hydridové Země", doktor věd Vladimir Larin

 

30. října se konalo zasedání Vědecké rady Ruské akademie věd, na němž byla prezentována hypotéza hydridové země doktora geologie V.Larina:

https://www.youtube.com/watch?v=Rw3HmV4zO6E

 

Konspekt v češtině:

Vodíková budoucnost lidstva. Převratné zasedání Vědecké rady Ruské akademie  věd

 

Diskusní téma: Vodíková budoucnost lidstva (přelomové zasedání Vědecké rady Ruské akademie věd)

Voda - štěpení

Jana | 26.11.2015

Nejsem štěpení vody příliš nakloněna. Voda je jediná věc, na které jsme krom vzduchu bytostně závislí. Co se stane s vodou po odštěpení molekuly vodíku? Už to není H2O ani její plynné skupenství, jak se nám snaží namluvit. Odpadem tudíž není vodní pára jak ji známe. Zahráváme si se zdrojem svého života. Přemíra kyslíku v atmosféře povede k mnoha změnám. Jedním z nich je například - snadnější hoření v atmosféře, nebezpečí výbuchů, větší rozměry hmyzu, menší růst rostlin aj. Může to za několik generací vést k vysušení země a ztrátě atmosféry.

Pro zamyšlení: - od vzniku (či stvoření) světa, se neztratila jediná molekula vody. Koluje naší přírodou jako vodní pára aby se z mraků snesla na zem jako vločka, nebo déšť. Je vsáknuta půdou, profiltrována zemí či přijmuta rostlinou, aby se znovu odpařila jako pára. Ve vesmíru se volně voda nepohybuje. Máme tolik vody, kolik nám bylo dáno na počátku. Žádná další nepřijde.

Re: Voda - štěpení

eva | 26.11.2015

Kde je důkaz, že je voda neobnovitelný zdroj? Podle některých teorií voda na naší planetě dokonce přibývá, souše je jen 30% a nebýt ledovců bylo by ji ješte méně.
A je ověřený fakt, že kyslíku bylo v minulosti více, stejně jako CO2 a nedošlo k žádné pohromě, kromě gigantismu živočichů. Dnes ty obry najdeme jen v mořích.
Poslední velká megafauna zahynula prokazatelně před asi 12 000 lety, od té doby se značně zmenšila.
Vodíkový pohon je velmi starého data http://auto.idnes.cz/prvni-vodikove-auto-je-starsi-nez-vsechna-na-benzin-je-mu-205-let-p7j-/automoto.aspx?c=A120221_011818_automoto_vok

Přidat nový příspěvek