V Tulské oblasti se zoufalá skupina obyvatel pokusila uspořádat Majdan

17.03.2016 16:27
TauRus|
 

V Tulské oblasti, v obci Plechanovo, se zoufalá skupina obyvatel pokusila uspořádat Majdan. Před budovou místní správy tyto nespokojené a revolučně naladěné, ozbrojené palicemi, utlačované masy pálily pneumatiky a vyhrožovaly, že podpálí i budovu, pokud úřady nepřistoupí na jejich požadavky.
Správa obce se obrátila na policii a ta následně poslala OMON (pořádková policie), který dostal příkaz působit maximálně tvrdě a v zárodku uhasit tuto nadějnou jiskřičku revoluce v Rusku.
OMON, bez ohledu na lidská práva, obzvlášť krutým způsobem rozehnal Majdan, organizátory, a revolucionáře, kteří kladli odpor pozavíral do vazby.
Teď jsem zvědavý, jestli pokroková západní společnost a ochránci lidských práv nějakým způsobem zareagují na nepravosti a krutosti putinského režimu.
Protože ten si dovolil sáhnout na obzvlášť v EU chráněnou a téměř vymírající romskou etnickou skupinu.
Místní romská osada, zbídačená kvůli vysoké nezaměstnanosti, panující mezi jejími příslušníky, se rozhodla pustit do podnikání v lukrativní oblasti distribuce plynu. Vedle osady vedla větev plynovodu, která zajišťovala plynem místní obec. Protože ten plynovod ležel skoro na území osady, hlavy diaspory se zcela oprávněně rozhodly navrtat se do plynovodu ve dvou místech a přebytky plynu nasměrovat do těžce zkoušené a zbídačené romské osady.
Nějakou dobu nikdo proti tomuto podnikaní nic nenamítal, ani místní správa (nejspíše o tom nevěděli). Jenže poté, co se stala drobná nehoda – do plynovodu se dostala voda a 400 domů v obci zůstalo bez plynu, na místo havárky byly vyslány skupiny techniků a opravářů, které se dozvěděly o podnikatelských aktivitách Romů a bezdůvodně se je rozhodly ukončit.
V tu chvíli v cikánské komunitě se zvedla obrovská vlna odporu proti zvůli opravářů, bránících svobodě podnikání. Byli pro výstrahu zbiti a vše vyústilo v popsaný Majdan, který tak neslavně dopadl.
Přitom, romská komunita se cítí být poškozená ve svých právech. Za prve, nelíbil se jím způsob, jakým OMON zasáhl, a za druhé, mají dojem, že proti ruským zákonům se nijak neprovinili. Protože veškeré nářadí, kterým provedli operací “vniknutí do plynovodu”, si pořídili na vlastní náklady, ale místní úřady jim přesto nedovolují plyn odčerpávat.
Jsem zvědavý, jak na tuto, do nebe volající nespravedlnost, zareaguje západní společnost a OSN.
Přikládám odkazy a fotografie z místa činu:
Жители цыганского поселения устроили бунт в Плеханово
https://myslo.ru/news/tula/2016-03-16-tsigane-ustroili-bunt-v-plehanovo

Спецоперация в Плеханово: Фоторепортаж с места событий
https://myslo.ru/news/tula/2016-03-17-spetsoperatsiya-v-plehanovo-fotoreportazh-s-mesta-sobitiy

 

Diskusní téma: V Tulské oblasti se zoufalá skupina obyvatel pokusila uspořádat Majdan

úrad

VUML | 05.04.2016

Tzv. rovnosť ľudí s rovnakým štátným občianstvom. Ak sme mnhonárodnostne početný štát, podobne ako aj veľké USA, Rusko, a ine, mali by sme si brať z nich príklad. Alebo od USA - držať cigánov v rezerváciách, alebo od Rusov - dať im plné práva. Vybrali sme si paradoxne od Rusov. A to je chyba.Ked USA sa chovajú fašisticky k menšinám, prečo by sme nemali takto následovať tento náš vzor?

Tyto tlupy parazitů jsou všude

Ruda | 28.03.2016

Svého času ,když se cikáni cítili na výsluní,tak bylo všude psáno ,že je Hitler skoro vyhladil.Prý jich u nás v Československu (hlavně na Slovensku)zůstalo kolem 6000.Tím jak se prý mají hrozně špatně,se rozmnožili přímo neuvěřitelně.V Čechách je jich patrně kolem čvrt milionu a ještě větší počet mulatů.Na Slovensku to bude obdobné.Bylo by vhodné také spočítat jaké obrovské škody svými loupežemi a terorem způsobili LIDEM.Kamkoliv přitáhnou,tak tam jsou z nich lidé neštastní.

Těžko říct, že cikán může za to, že je cikán

Sio | 21.03.2016

Veškeré problémy s cikány jsou způsobeny nedostatečným zvládnutím této komunity státem. Politici už za komunistů (ti je aspoň nutili pracovat) tuto komunitu upláceli, namísto toho, aby něco řešili. Na typického politika je to příliš těžký problém, proto od toho každý dává ruce pryč a hlasuje pro dávky. Bohužel, řešení vyžaduje sice hummání, leč tvrdě nesmlouvavý přístup, systém kurátorů a efektivní pomoci. Nedávat nic úplně zadarmo. Nechť si to zaslouží alespoň údržbou svých bydlišťa určitou kulturou života, to se nedá nic dělat. Bohužel, trend je zcela opačný, vede k vytváření ghett.
Současnému režimu se navíc tento problém náramně hodí. Tříští opoziční síly, a tak ono heslo "rozděl a panuj" má hody.

Neuchvějný ruský vzor..

ventlas | 19.03.2016

Dle palmových listu Zaorálek,Štětina,Sobotka sesmolí ZVACÍ DOPIS pro ruské jednotky,aby EVROPU osvobodily od ilegálních diverzantu....

Re: Neuchvějný ruský vzor..

ladislav | 19.03.2016

že bychom ty rusáky pozvali,aby vyškolili tu českou politickou bandu,aby poučlili české cigoše a cigánskou chátru,jak se chovat?

Cigáni a matrica?

Mirolub | 18.03.2016

V oblasti Tula v Rusku cigáni neprinášali žiadny prínos, len kradli plyn, parazitovali na spoločnosti, až im teraz klepli po prstoch.

Vidím zaujímavú paralelu.
Partnerským mestom mesta Tula v Rusku, je okrem iných aj mesto Banská Bystrica na Slovensku.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Bansk%C3%A1_Bystrica#Partnersk.C3.A9_mest.C3.A1

Nie je zaujímavé, že práve Banská Bystrica sa dnes považuje za hlavného podporovateľa strany, ktorá (zatiaľ len) vyhlasuje, že chcú konečne začať robiť poriadky so zlodejmi v kravatách a s Cigánskymi parazitmi, ktorí už dávno sa voči nám a na náš účet chovajú agresívne a arogantne, znásilňujú biele dievčatá, bijú bielych chlapcov, dokonca zabíjajú bielych ľudí a štátny aparát ich navyše kryje a zločiny ututláva?

Pre zaujímavosť. Po zmenách režimu sa menia aj názvy ulíc. V niektorých mestách ešte stále nájdeme názov ulice Moskovská. V Banskej Bystrici sa okrem Moskovskej zachovali aj názvy ulíc Tulská a Oremburská. Práve aj kvôli spomínanej družbe miest.

Cigáni, tí pre ktorých cesty niet, šedá rasa, podobne ako židia, rozptýlení po celom svete, využívaní, vtedy keď sa to hodí, ako nástroj GP k vyvolávaniu miestnych nepokojov na základe rasistickej otázky, pomocou menšiny sa tak "správne" smeruje väčšina.

podnikanie s plynom=kradnutie plynu

plynar | 18.03.2016

Cigáni ( a Cigánky oblečné do kožuchov zo zvierat, ktoré v Európe ani nepoznáme), bývajúci v nepovolených a neskolaudovaných domoch a asi aj na cudzích pozemkoch, kradli plyn z potrubia na ujmu platiacich odberateľov. Cigáni sú všade rovnakí, nech rozprávajú akoukoľvek rečou. A platí na nich len sila. Majdan sa robí inak a inde, nie medzi a s Cigánmi.

Čavale

Hum | 17.03.2016

Vsade su rovnaki ti cigani... :) Kde co lopnut a ked ma chyta kricat rasizmus. Na rusa to evidentne neplati:)

Putin je hrozný !!

Cip | 17.03.2016

!!

Přidat nový příspěvek