Útok na Sýrii: Proč Rusko nezareagovalo a „neukázalo svaly“ svých nových zbraní?

14.04.2018 17:40
Lin


No protože napadeno nebylo Rusko – v tomto případě jeho základny a vojáci v Sýrii. Pokud jsem totiž pochopila správně, co říkali minulých dnech, tak Rusko by použilo své zbraně v případě, kdyby se cosi přihodilo ruským vojákům nebo ruskému vybavení v Sýrii.
Dle mého názoru – byla napadena Sýrie a syrské objekty, tudíž obranu si vedla Sýrie sama. A jak je vidět – celkem úspěšně.
Ta „koalice děbilů“ si dala velký pozor, aby se Rusům nic nestalo. Píše se (v našich médiích), že prý Amerika Rusko nevarovala, že to byl „překvapivý úder“. Zas tak překvapivý ne – vzhledem ke ztrátám a celkovým škodám. Minimálně Francie varovala – a myslím si, že i po vojenských kanálech mezi USA a Ruskem komunikace probíhala – jen byla před americkými pitomci utajena. Ne všichni v Pentagonu jsou žhaví do nějaké války, protože na rozdíl od politiků a „papírových generálů“ vědí moc dobře, o čem válka je – a že s Rusy to není jako s pasáky koz kdesi v Afghánistánu (nehledě na to, že i tam mají amíci ohromné problémy).
Dnes bylo vystoupení MO Ruska se shrnutím, co se stalo. Náčelník genštábu Rudský tam řekl, že bombardovala pouze letadla USA a VB, francouzská nikoliv. Ta tam (snad) vůbec nebyla – prostě se nepodílela. Také válečné lodě USA si několikrát vystřelily.
Ruská letka je v bojové pohotovosti a nyní hlídá vzdušný prostor Sýrie. Náčelník štábu také ozvučil, že úder byl vedený právě v době, kdy měla začít práci speciální skupina vyšetřovatelů z organizace pro zákaz chem. zbraní. Takže cíle, které uvádí útočná „koalice“, jsou lživé – ve skutečnosti jim jde o to, aby žádné vyšetření nemohlo proběhnout.
https://russian.rt.com/world/article/503258-brifing-ministerstva-oborony-siriya

No a vzhledem k tomu, že už se vyjádřil i Putin a Rusko svolává mimořádné zasedání OSN, nezbývá než počkat, co se stane.
PS: Nasredine – ptal ses, pokusím se odpovědět. Samozřejmě, že tuto jakoby „pasivitu“ Ruska se budou chtít použít proti Putinovi. Ale jak jsem psala výše – použití ruských zbraní bylo deklarováno pod úplně jinými podmínkami. Že se Rusku budou někteří smát a někteří v Rusku budou řvát, že Putin je slabý a jen mele pantem? Samozřejmě – budou. Ale Putinovi to neuškodí, naopak to znemožní ty, co se smějí nebo řvou.
Trumpovi se také smějí a už ho i na psychiatrii posílají- pro jeho „twíty“ a jakoby nechápání politiky. A co nyní Trump? Může udělat přesně to, o čem jsme se už bavili = říci „vidíte, já udělal, co jste chtěli – a teď vypadáme ještě slabší a neschopnější, než ve skutečnosti jsme“.

Návazná diskuse zde:

http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-17/#comment-129465

 

Diskusní téma: Útok na Sýrii: Proč Rusko nezareagovalo a „neukázalo svaly“ svých nových zbraní?

110 raket

L. | 15.04.2018

První článek, co jsem četl na seznamu (dohledán jiný odkaz níže) bylo řečeno, že spojenci vypálili 110 okřídlených raket... protože tam je 11, nejde o nějaký vzkaz?

odkaz na zprávy:
http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/syrska-vzdusna-obrana-sestrelila-tretinu-raket-a-mozna-i-vice/

Proč by měli ukázat svaly ?

Ikema Monika | 15.04.2018

Vy jsi myslíte zě těch 73 raket sestřelily pouze vojáci syrské armády ? Bylo to spomoci ruského rušící ho zařízení svedeno a odkloněno hlavně do moře !

Proč by měl ukázat svaly.

Pacifista | 14.04.2018

Myslím si , proč by měl medvídek ukázat svaly, když na ty slavné americké, francouzské i anglické rakety stačily obrané systémy Sýrie ze 70 a 80 let minulého století bývalého SSSR. No a pár nových . Sýrie S 400 a nebo S 500 systém nemá. Tak by se dalo vydedukovat, že slavná a zákeřná operace made in retardovaných hlav skončila fiaskem. Pod záminkou použití chemických zbraní
Syrské armády. 30 procent účinnost.

Re: Proč by měl ukázat svaly.

Paw | 18.04.2018

Bude muset ukazat daleko lepsi obranu , sankce a vyhostovani diplomatu je jen zacatek a hromadeni udesnych lzi je neklamnym, znamenim, ze agresor musi valcit za kazdou cenu.
Nevynika v Tom vubec chudak Meeecroon, ten se chudak nemuze , nema schopnosti se ani kvalifikovat jako DEBIL.

Útok na syriu.

Bagala | 14.04.2018

Možno,keby o pár týždňov neboli MS vo futbale, Moskva by sa zachovala inak. Zostrelenie len jedného lietadla alebo rakety by 3 SV teroristi TMM už dnes by zakázali svojim krajinám zúčastniť sa na MS vo futbale v Moskve a ostatné krajiny by samozrejme prinutili nasledovať.

Pisálku

Pepan | 14.04.2018

napiš rovnou že se rusáci po**ali strachy vždyť sám gosudar měl nedávno velikou tlamu jak jim vše sestřelí potopí atd, no a když přišlo na věc tak rusáci zalezli do zemlianky, tady je vidět jak USSA a jejich poskoci smíšlejí, nebude dlouho trvat a začnou pomalu ale jistě okrajovat rusko a geroj Putin zaleze do nory. Toto vše je jen proto aby tzv koalice zjistila co vše si může dovolit, jak je vidět mohou vše, neboť rusku chybí Stalin, tenhle geroj co si hraje na vládce ruska je jen velkohubý šašek jako kačer donald.

Re: Pisálku

Tykva Bukvatyr | 14.04.2018

Tvoju aroganciu prevyšuje len tvoja hlúposť.

Re: Re: Pisálku

Svarun | 15.04.2018

To pako by vůbec nemělo takovéhle stránky číst, tribeni názorů prosím, ale tenhle pablb ať si pouští plniče střev Pospíšila, který teď zvanil na prime.. Gosudar zjevně ví co dělá, nenechal se vyprovokovat, borec..

Vaše přání otcem myšlenky

инг. франтисек Неварил | 14.04.2018

Může udělat přesně to, o čem jsme se už bavili = říci „vidíte, já udělal, co jste chtěli – a teď vypadáme ještě slabší a neschopnější, než ve skutečnosti jsme“.

---------------

V zahraničním tisku se naopak píše, že všechny rakety zasáhly cíle. Tak proč by měl Trump říkat, že poslouchá nějaké neocony?
To nedává smysl.
Jen si vymýšlíte bláboly.
Nic nevíte, stejně jako všichni ostatní.

Re: Vaše přání otcem myšlenky

Lunatix | 14.04.2018

Všetkých 32 zo 103? Ste smiešne prevarený, nedovarile.

Já tam byl a všechno jsem viděl!

pedros | 14.04.2018

A můžete mne považovat za důvěryhodný zdroj. Mám doma i bílou přílbu. Syrští vojáci sestřelili skoro všechny prskavky a zbylé zdezorientovali tak, že naráželi chaoticky do země. Všechno jsem viděl na vlastní oči, i bílou přílbu mám.
Stačí?
Moje důvěryhodnost je naprosto rovna všem těm "světovým"! To tvrdím já!

Re: Vaše přání otcem myšlenky

Hox | 14.04.2018

Údaj o tom, že Syřané sestřelili 71 raket z 103 vystřelených, pochází z oficiálního prohlášení ruského MO, které má v sýrii prostředky objektivní kontroly a celou událost pochopitelně monitorovalo. Co si pro západní domácí konzumaci prohlásí neocons propagandisté, není relevantní, nehledě už na to, že například to jedno letiště, které bylo cílem, je zcela nepoškozené, což by šlo dost těžko, pokud by ho něco skutečně zasáhlo.

Re: Re: Vaše přání otcem myšlenky

Tata Tibor | 14.04.2018

Americké články uvádzajú 105 vystrelených a 84 zostrelených. Rovnako uvádzajú že s rusmi rokovali dlho dopredu aby sa ani náhodou nepriblížili nikde kde sú umiestnení rusi. No a nakoniec z mapy útoku je úplne jasné že rakety vystrelené za účelom znemožnenia vyšetrovania OPCW boli zostrelené všetky, takže rovnako články zverejnili že vyšetrovanie začne v sobotu podľa plánu napriek ostreľovaniu.

Re: Re: Re: Vaše přání otcem myšlenky

Standa | 18.04.2018

Které články to uvádějí? Může te dát na ty články odkazy?

Přidat nový příspěvek