Úryvky z Wiesnera

06.12.2013 13:16

Poslala Aien s komentářem:

1. Ta menší kniha je       Ivo Wiesner: Národ v lénu bohů

Posílám to kvůli tomu textu psanému kurzívou, všimni si-a to je to důležité-, že pochází z roku 1977. V textu jsou popsané události, které se už staly nebo se s vysokou pravděpodobností stanou, takže to můžeme brát i jako věštbu.

2.  Druhá kniha  je            Ivo Wiesner:Gambit mahátmů

Na pár stránkách vysvětluje proč nás Němci nenávidějí a chtějí nás už staletí zničit, co hledal Heydrich v Čechách. Jsou to zajímavé souvislosti a určitě zaujmou i ostatní.

 

Fotogalerie: Úryvky z Wiesnera

Diskusní téma: Úryvky z Wiesnera

Vynikající!

Aleš Krejčí / Brno | 22.12.2013

Obdivuji Wiesnera jak jemně popisuje křesťanství, i když ze souvislostí, které uvádí je hrůzostrašné co způsobilo.
Je mylné mluvit o nějaké německé nenávisti, protože většina němců je porobených slovanů a zbytek byli primitivní germáni, co přebírali od keltů a slovanů co se dalo, jak svědčí i většina vykopávek na německém území. Nenávist šla z Říma. To že si snad dnes nějaký německý ubožák myslí, že je nadčlověk, je stejné, jako když si to myslí jakýkoliv jiný ubožák jakékoliv jiné národnosti.
Dějepis pro ZŠ je ve světle Wiesnerově knih naprosto nepřesvědčivý. Teprve přečtení Národa v lůně bohů mi dalo jasnou představu, jak to vůbec bylo s těmi Kelty a Slovany na našem území.
Pěkně prosím, kde se mohu seznámit s ostatními knihami Wiesnera, mám přečtený jenom Národ v lůně bohů..

Re: Vynikající!

live | 22.10.2015

mohu poslat nektere knihy I.W. v pdf....live2006@tiscali.cz

Úryvky z Wiesnera

pyramida | 12.12.2013

Mě jeho knížky nadchly, mají hloubku. Ivo Wiesner používá pro své teorie metodiku systémové analýzy, což má svou logiku. Později začal spolupracovat (ve smyslu ověřování historických i jiných události) s našim nejlepším extrasenzitivcem). To, co autor svou metodou zjistil, mu pak jeho" kolega" potvrdil. Škoda, že pan Ivo již není mezi námi. Co vše by ještě objevil. Tu útlou malou knížku "Národ v lénu Bohů" mám na nočním stolku pořád. Z jeho knih vnímám naši nepoznanou minulost a cítím událostí, které jsou před námi. Jak jsi výše napsala ," můžeme brát i jako věštbu."
Díky Aien za připomenutí autora, který toho o naši historii napsal víc, než některý oficiální historik. Je typické a zároveň smutné, že v archivech se dochovalo poměrně dost zpráv z dob kolem r. 1100-1300. Historikové k nim mají přístup, ale ve svých pracích se o nich nezmiňuji. Pořád nenadešla politická poptávka - řečeno dnešním jazykem. Ještě smutnější je, že si někteří historici přisuzují právo na uveřejnění např. starých slovanských zvyků, které já znám z východu, jelikož tam katolická církev neměla takovou moc. To všechno Ivo Wiesner věděl a věřil, že se to prolomí a on to bude moci využít v některé další knize. Těšme se a rozmýšlejme nad tím, co nám po sobě zanechal.

Re: Úryvky z Wiesnera

Aien | 20.12.2013

Ivo Wiesner zemřel v roce 2008, mezi jeho čtenáři z toho byl tenkrát velký smutek. Bohužel už nic nenapíše, ale snad se objeví někdo, kdo bude v jeho práci pokračovat.

Díky

paprsek | 12.12.2013

velice zajímavé

Přidat nový příspěvek