Úloha Polska v EU jako trojského koně Anglosasů

06.09.2017 20:04
TauRus

 

Jestli se podíváme na dějiny, tak uvidíme, že Polsko vždy hrálo úlohu rozdělovací. Nejdříve mezi Slovany ( za přispění Vatikánu), v novodobých dějinách mezi Německem a Ruskem.
Poté, co z EU vystoupila Británie, která bránila spojení Francie, Německa a Ruska, její úlohu zastoupilo Polsko. Historicky, Poláci se velmi obávají spojení Německa s Ruskem. Polské fóbií přispívá i historická paměť o trojím dělení Polska mezi Ruskem a německými zeměmi (Prusko, Rakousko).
https://cs.wikipedia.org/wiki/D%C4%9Blen%C3%AD_Polska

Zde musím podotknout, že Poláci, svým provokačním a agresivním chováním, k tomuto dělení sami vydatně přispěli.
Iniciátorem rozbití socialistického bloku také vystoupilo Polsko. Bylo to ještě před nástupem Gorbačova (Lech Walesa a spol.)
A v době přípojení východní Evropy k EU, největšími spojenci Polska byly anglo-saské země – USA a Británie.
Všichni si pamatujeme přednášku Friedmana z analytického centra Stratfor, ve které odhalil plány státních elit USA k vytvoření koridoru mezi Ruskem a Německem. Koněm, který tyto plány měl realizovat bylo Polsko.
Polsko bojkotovalo veškeré rusko- německé snahy, vedoucí k bližší kooperací. Tykalo se to plynovodu Nordstream 1 a 2, polské spolupráce s ukrajinskou bandou, maření Minských dohod a v neposlední řadě rozmístění na svém území americké základny a torpédování vybudování „Hedvábné stezky“, která má propojit celý Euroasijský kontinent. Štvavá protiněmecká a protiruská kampaň vyústila v obvinění Německa a Ruska z rozpoutání 2. světové války a k požadavku o vyplacení válečných reparací od obou zemí. To je jen krátký výčet toho, jak Polsko v poslední době „prospělo“ ke zlepšení vztahů v Evropě.
Migrantská krize.
Migrantskou krizi v Evropě nezačal GP, ale státní elity USA za přispění neziskovek a fondů Sorose. Plán byl takový – urychleným způsobem realizovat „antikoránickou strategií“ GP, destabilizovat země západní Evropy, jako svého slabšího konkurenta, odtrhnout země východní Evropy, vytvořit koridor, ve kterém hlavní roli bude hrát rusofobní Polsko, podporované anglo-sasy.
Na to, do procesu vstupují Zeman a Fico, podporované Ruskem, Čínou a GP.¨
Na jedné straně vystupují jednotně s Polskem (v otázce migrace), na straně druhé mluví o jednotě EU a vytvoření nového jádra EU. Nové jádro EU se zeměmi V4 je pojistkou, že se nerealizuje plán neocons na rozbití Evropy a proti vytvoření anglo-saského koridoru.
Nedávno, Macron ostře vystoupil proti Polsku s tím, že „«Polsko neurčuje budoucnost EU dnes a nebude jí určovat ani do budoucna“
http://politikus.ru/articles/98766-polsha-ne-opredelyaet-i-ne-budet-opredelyat-buduschee-evropy.html

Důvodem tohoto vyhlášení byl pokus Polska vrazit klín mezi Francií a Německem i v otázkách ekonomické spolupráce a přiklonit Francií na svojí stranu. Zřejmě, zde sehrálo roli přesvědčení Poláků, že Macron je loutkou anglo-saských elit.
V době, kdy v Evropě začínají řešit otázky vzájemné bezpečnosti s Ruskem, urovnání ukrajinské krize, výstavbu plynovodu, vše spěje k rozvodu EU s USA a propojení Euroasijského kontinentu, Július zde začíná masírovat mozky všem, že máme z toho procesu vystoupit a zůstat jen ve svazku s Polskem, které plní jen úlohu neokonů na vytvoření koridoru mezi Ruskem a zbytkem Evropy. Jak Česko a Slověnsko dokáží čelit silnému vlivu neokonů v zemích V4 a bez podpory EU, ovšem už neřeší. On v tom problém asi nevidí. Buď je pro něho problém propojit dohromady víc souvislostí. Anebo naivně předpokládá, že stačí se od EU trhnout a bude vymalováno. Rusko to nějak vyřeší. Vyřeší problémy s EU, neokony, Polskem, Pobaltím, Ukrajinou, na které má Polsko velký vliv, a s nestabilitou Slovenska a Česka, které svým odchodem z EU jen posilní neokonovsko-polský vliv na politiku celé Evropy. Hurá, jen do toho! Staňme se „užitečnými idioty“ a přispějme k rozvratu spolu s Pobaltskými státy a Ukrajinou. A je úplně jedno, koho, na jaký druh „vařených nudlí“ utáhnou. Poláky na fóbií z Rusů, nás na fóbií z migrantů. Vždycky, když „někdo“ problém vytváří, zároveň nabízí i řešení toho problému. Ale jen takové, které vyhovuje „jemu“. V našem případě státní elitě USA.

Působení Zemana a Fica v politice je zárukou toho, že k vytvoření anglo-saského koridoru v Evropě nedojde, pokud ovšem „užiteční idioti“, nechápající globální politiku, svoji abnormální aktivitou nestrhnou nechápající dav na svojí stranu a nepřispějí k jejích odstranění od politiky. Musíme nejdříve posuzovat procesy globální a potom teprve, do nich vložené, procesy lokální. Jedině tak pochopíme, kdo hraje za nás a kdo proti nám.
K rozvodu EU s USA dojde stejně. NATO, jako neužitečný blok se rozpadne tak, jako tak. Záleží jen na tom, jak dlouho bude trvat agonie. Jak dlouho my všichni, budeme trpět. Jestli nebudeme dnes vyvažovat politiku EU a Polska, to utrpění jenom prodloužíme a naše ztráty i reputační budou větší. Stačí se jen zamyslet, proč Rusko podporuje Zemana a Ficu a nepodporuje Kotlebu. Oni, na rozdíl od posledního, globální politiku chápou.

http://www.vodaksb.eu/diskuse/comment-page-33/#comment-68917

 

Diskusní téma: Úloha Polska v EU jako trojského koně anglosasů

...

an | 12.09.2017

budúcnosť ukáže...ale z pohladu slovakov - resp.toho čo zostalo este z nasho národa je najvacsie ohrozenie v prilive arabských a afrických "turistov" a o to,sa snaži EU a nie poliaci...či?

.

Cico Ciciak | 08.09.2017

Vďaka za vynikajúcu analýzu, Taurus, ktorá je navyše aj zrozumiteľná pre obyčajnú väčšinu (ne-akademikov).

Utvrdzuje ma v názore, že EÚ by teraz nebolo vhodné rozbíjať, nakoľko by sa jednalo o ten horší variant (po čom túžia anglo-sasi), a že sa s EÚ ešte stále dá niečo spraviť, aby sa vrátila k pôvodnej (oficiálnej) myšlienke spolupráce medzi jednotlivými národmi v Európe.

Re: .

mongolský fašista | 11.09.2017

V Sionslých Protokoloch som takéto súvislosti nenašiel. Zle som hľadal?

Re: Re: .

Cico Ciciak | 13.09.2017

Ma to tak trápi.

Re: .

Cico Ciciak | 13.09.2017

Samozrejme, nie hneď v plnej miere a nie za rok či dva, tu sa bavíme možno až o desať až stáročiach a všetko bude nakoniec záležať iba na samotných ľuďoch, či budú chcieť žiť ako Ľudia alebo ako ovce a opice v ľudskej koži v otroctve.

akademik

dusan | 16.09.2017

tak a máme nového akademika, chcel by som Ti pogratulovať, no a čo tá pôvodná myšlienka, ak máš pocit že s eu sa dá niečo robiť, hm teda nie s eu ale s tou komisiou a pôvodná myšlienka bola spolupráca medzi národmi ...no je mi veselo ..... budto robíš na cintoríne alebo nejaká teória spravila z Teba myslitela, du

EU, NATO, NEOCONS

Libor Smetana | 07.09.2017

Přiznám se, že jsem trochu zmatený.
Domníval jsem se, že největším problémem je žalář národů-Evropská unie a menším je vliv USA elit, protože slábnou.
O sanitárním kordonu a vlivu spojení Německa a Ruska vím už snad dva roky z vystoupení Friedmana ze Stratfordu.
Teď mám dojem, že ničemu nerozumím, kde jsou priority, stupeň hrozeb a co je třeba dělat dříve, v jakém pořadí a v jaký čas.
Vystoupit z EU? Z NATO? Referendum? O čem dříve? Následky?
1) Je na toto téma nějaký ucelený článek-odkaz?
2) Mohu si nastavit upozornění na reakce v diskuzích? jako např email, zvukové uozornění, nebo nepřečtené zprávy do prohlížečů? Jestli ano, jak to provést? Moc děkuji. Libor.

Re: EU, NATO, NEOCONS

Ľudo | 07.09.2017

Ako Vás tak počuvam Libor,
myslím, že máte kapacitu,
dať si odpoveď aj sám.

Skúsim trochu napomôcť, ktorým smerom by som sa možno
pri odpovedi na otázku Vašu uberal:

Ceľkový cieľ je asi jasný(z pohľadu Vis Maior)
Scenár je, ako vždy, mnohovariantný. Podmienečne.
(Podmienené varianty)

Ak sa nepodarí čo najrýchlejšie zmeniť smerovanie Únie
od totalitného fašistického modelu(Multikultislniečkárskeho, kalifátneho, sériovo občiansko-vojenského, či nacistického, mixu apod.) k skutočnej funkčnej demokracii, tak sa nám v lepšom prípade rozpadne a budeme ju musieť budovať znova.
(Ako kedysi C&K monarchia..ak chcete, predchodca modelu Únie.)

T.j., ak nebudeme chcieť byť zasa pod nadvládou Američanov, Rusov, Číňanov(ako nástroja koncentrácie riadenia=globalizácie), resp. globálneho mediálno-finacistického konglomerátu.
Tak aj otázka dostupných metód-spôsobov "udržania Nemcov na uzde(projekcii a korekcii..riadení)", v prípade Únie s "nemeckým motorom", atď..

Možnosti realizácie jednotlivých scenárov zas a znova závisia od
obligátnej CELKOVEJ MIERY CHÁPANIA POPULÁCIE(infopoľa) v Európe. (To je vždy primárny nástroj)
Tá definuje totiž reálne politické možnosti nie len delegovaných politikov, ale i tých nedelegovaných(Správcov klubov akcionárov privatizovaných skupín štátov, DoRa, CEO, lobystov, komisariát, kľúčových byrokratov, atď..) .. GP s jeho perifériou.

Každý jedinec, ktorý sa vyšvihne v svojom chápaní(svojou zásluhou) blízko, na úroveň chápenia GP a ďalej, môže vykonať nielen strategické, ale i koncepčné kroky vedúce k významnému posunu situácie príslušným smerom.
Dnes tak môže vďaka inetu učiniť každý ako-tak mentálne zdravý človek aj bez školy

Prosto nebyť len trávou na bojovom poli,
je rozhodnutím každého, koho budúCnosť "bolí".
..a v neposledno rade tá jeho detí a vnučat,
keďže ide o procesy dlhodobé,
za ktoré väčšinou potomkovia ručia..

..i keď vieme, že sa čas "zrýchľuje" a mnohé
z dnešnej prípravy, sadenia,
i nejeden z nás zožne, zažije.
Čo kedysi stáročia trvalo,
dnes behom rokov a mesiacov
vykvitne-zarodí a či sa pominie..

NásTroj V4 a Maria(n) nás spája..

Ľudo | 06.09.2017

Otázkou je potom NA ČO (z toho vyplýva i AKO),
použiť V4, Kotlíkovcov
..a prípadne aj tie Slniečka na rukavičke? :)

Re: NásTroj V4 a Maria(n) nás spája..

Perun | 07.09.2017

Tiež sa nespomenul možno najzaujímavejší hráč v rámci V4 - Orbán. A ten hrá ešte konzistentejšiu hru ako Zeman či Fico, je velmi ostrý voči presadzovaniu migrantov a zároveň je možno najviac proruský. A zároveň najviac sa kamaráti s Kačinským. Fico je z tej trojice najopatrnejší, čo je možno pochopiť vzhľadom na veľkosť Slovenska.

Nezanevrel by som ani na Kotlebu: ten je vlastne ešte radikálnejší ako Orbán. Kludne to môže byť akási záloha, ak by sa Fico ukázal príliš mäkký, starý , skorumpovaný atd. V jednom má Kotleba viac pravdy než Fico - v posilnovaní (duchovného) rozmeru Slovenska. Fico je LEN pragmatik, povedzme taký šikovný profík... ale to napokon nestačí. Kotleba napr. z jeho mystickým zasvätením sa Panne Márii atd.atd. je mi v tomto ovela sympatickejší a je to nepochybne krok správnym smerom (správnejším smerom než Smer). Navyše sú tam aj ludia s vyslovene "slovanskými" názormi.Re: Re: NásTroj V4 a Maria(n) nás spája..

Ľudo | 07.09.2017

Isto, i keď mnohé veci v baraniom guláši Kotlíkovcov
by sa bezpochýb vylepšovať dali..mierne povedané

No pokračujme v celkovej interpretácii:
Kotleba umožňuje Ficovi získať podporu aj strelených prvoplánových slniečkárov, ktorí nás zasa pred "bratskou pomocou" Západu chránia. Vďaka nim našťastie pred našimi "NATO partnermi" vyzeráme ako štandardná euroatlantická davokracia a nemáme urgentné farebné revolúcie..ok až na drobné manažovateľné výnimky, aby sa nepovedalo..

Fico prosto môže presadzovať veci bez Mariána nemysliteľné.
"Keď nie ja, máte tu Mariána" :)
atď..

Politika je o gramotne čo najobjektívnejšie
pozitívnej interpretácii
a reálnych rizík kalkulácii.

Tak i ten najhorší systém pre teba pracuje
..a pre toho, pre koho ty pracuješ,
ak sa dobre, naozaj perspektívne rozhodneš.

Pre dobrého vodiča platí síce, źe:
"Pracujem pre toho, kto pre mňa pracuje"
Avšak čoho som ja vodičom?
..toť otázka

Každopádne, ak Médea začne Robka príliš podporovať,
treba začať uškami strihať..najneskôr

Re: Re: Re: NásTroj V4 a Maria(n) nás spája..

Libor Smetana | 08.09.2017

Děkuji za vaše odpovědi. Zkusím to tedy konkretizovat.
Hrozbu násunů migrantů v EU považuji jako vysokou, méně současné ekonomické protěžování Německa. Pokud migranti proniknou v určité Míře do ČR a SR, hrozí, že budou oba národy zničeny. Pokud vystoupíme z EU, bude to trvat roky, ale bude to dřív než se EU sama rozpadne, pokud se rozpadne a neslije se v chalífát po zániku jejích národů. Získaný čas věnovat na odstoupení od NATO (ono se stejně rozpadne), ale bude nám s neocony bránit ve spolupráci s východem. Protože nemůžeme zůstat sami, raději být pod kapitalistickým Ruskem, než se Rusko osvobodí od kapitalistického jha. Děkuji za posouzení či názor. Libor

Re: Re: Re: Re: NásTroj V4 a Maria(n) nás spája..

Libor Smetana | 08.09.2017

Podle mého názoru se musíme dostat z velkého okruhu vlivu amerických neoconů a potom z menšího okruhu vlivu EU. Po odtržení EU od USA se poměry jejich vlivu obrátí. Co udělat dřív je proto asi tak na hraně.

Re: NásTroj V4 a Maria(n) nás spája..

Ľudo | 08.09.2017

A čo keď to v Rusku nedajbože buchne?
Ako už toľko krát za posledných 1000 rokov..

KSB/DVTR tam rieši asi ťažko viac ako to % populácie.
Chceme azda ďalej skákať zo strany na stranu hradskej
(kým nás niekto neprejde), namiesto toho, aby sme šli pekne po nej..keď ju tu už teda máme?..a prípadne ďalśích na ńu zavoláme

Dnes nutne nerozhoduje množstvo populácie, nerastných zdrojov, či veľkosť územia.
Ďalej..
Asi si by som sa inak príliš nesústredil na negatívne riešenia

Re: Re: NásTroj V4 a Maria(n) nás spája..

Libor Smetana | 08.09.2017

Ano, znalost řízení (organizování, chápání, činy...atd), počet vzdělaných kádrů vyjádřeno možná lépe % populace, jestli chápu, co tím myslíš.
Vnímám současná 4 centra moci s různou strukturou : EU, USA elity, Rusko a Čína. Dokážu ze své pozice odhadnout jejich strukturální uspořádání, a když to udělám formou kružnic a vyšší řízení je kružnice nad, stejně se v jednom místě překrývají a my se musíme rozhodnout, kam směrovat. mohu do toho zahrnout obě křídla GP podle Pjakina, ale pořád je mozaika rozrušovaná kaleidoskopem. Vyjasnění přijde později asi zase formou A-HA efektu. jinak lze nastavit nějak upomínku na reakce ke komentářům? Díky. L.

Re: Re: Re: NásTroj V4 a Maria(n) nás spája..

Ľudo | 08.09.2017

Dnes môžeme byť aj my miestom koncentrácie riadenia,
ak sa nám ponúkané varianty nedostatočnými byť javia.
(Aj bezštruktúrne, ako to práve vidíte.)
Ostatne, ako hocikto iný, kto na to inteligenčne(chápavostne) má.

Ako kedysi peniaze, tak leží dnes na ulici moc, stačí ju uchopiť.
Konkurencia je vskutku vźdy fajn.

..a spolupracovať s každým na tom, na čom sa zhodneme.
(S Hitlerom, Dalailámom, Sorošom, Kotlebom, Františkom, GP, či Obamom,.. )
Ostatné aktívne ignorujeme.
T.j., vypracovávame..ponúkame objektívne lepšie riešenia.

Aby sa lepšia miera nedostala na miesto určenia,
museli by oponenti naši net vypnúť.
A to, ako vieme, neurobia, urobiť prosto za terajšej situácie nemôžu. Resp. by si tak dali vlastný gól a ohrozili v prvom rade
samých seba.

A-HA je vždy pred tebou, priamo pod lampou

ad reminder:
napíš Hoxovi na mail

Re: Re: Re: Re: NásTroj V4 a Maria(n) nás spája..

Libor Smetana | 08.09.2017

Dobře, díky Ľudo. L.

Re: Re: Re: Re: Re: NásTroj V4 a Maria(n) nás spája..

ľudo | 08.09.2017

Jasne, v poho.
Ale myslím, že to s tým reminderom na hostingu zatiaľ nejde.
..teda ak sa nić nezmenilo, bo podobné veci sme už pár krát riešili

Re: Re: NásTroj V4 a Maria(n) nás spája..

Cico Ciciak | 08.09.2017

Orbána tam najskôr TauRus nespomenul preto, lebo sa zameral iba na česko-slovenskú politiku (priestor).
Inak, to je také typicky slovenské, mať rád skôr cudzie (napr. nejakého maďarského Orbána, za ktorým stoja globalisti - vid reformy v Maďarsku) než svoje domáce (napr. slovenského R. Fica), že?

Čo sa týka toho ducHovného modloslužobného divadielka Mariánka z ĽSNS s pani "boho-rodičkou" Máriou, tak tam to bolo najskôr o nejakej egregoriálnej "mágii" za účelom manipulácie tupého, naivného a ľahko manipuľovateľného stádečka, ktorá bola Mariánkovi predhodená nejakými zasvätenejšími "poradcami" z programovo-adaptívneho modulu ĽSNS alebo mimo neho, než o niečom sympatickom.
No ale, každý už môžme mať svoje chúťky a zvykneme veci inak chápať, to uznávam, že "Perún" (ten nick tiež asi o niečom svedčí - žeby stagnácia na ideológii SAV a tak)? ;)

A keď si už uviedol, akí sú vraj v "zelenej" strane okrem iného aj fajn ľudia milujúci Slovanov, tak by bolo dobré aj dopovedať "B", že? ;)
Pravda je taká, že zákulisný projekt ĽSNS má v sebe zámerne zamontovaných aj zopár "mušiek", aby nebol až úplne "zelený" ("ekologicky čistý/nezávadný"). ;)

Re: Re: NásTroj V4 a Maria(n) nás spája..

Cico Ciciak | 08.09.2017

> Fico je LEN pragmatik, povedzme taký šikovný profík... ale to napokon nestačí.

Vážne?
V tomto období (to asi vždy, možno len v čase vojny nie) naopak ľudstvo potrebuje hlavne pragmatikov a triezvo uvažujúcich ľudí, a nie hurá bláznov so zapáleným srdcom, aby to zase nedopadlo buď tak, že: Chceli sme len to najlepšie, ale...; alebo tak, že hrdinov zas budú plné cintoríny.

Tvojim nedomysleným názorom sa väčšinou nestačím diviť. :)

Přidat nový příspěvek