Turecko zadrželo vraha ruského pilota

01.04.2016 00:12
TauRus


Turecké úřady zadržely Alparslana Çelika, který už dříve převzal odpovědnost za vraždu Olega Peškova, pilota ruského Su-24, sestřeleného nad územím Sýrie, informoval ve čtvrtek list Hurriyet.
http://cz.sputniknews.com/svet/20160331/2720433/alparslan-celik-vrazda-pilot-su-24.html#ixzz44W3bAg00

Skoro hned po ní, následovala další:
Regionální problémy dělají nevyhnutelným obnovení spolupráci mezi Ruskem a Tureckem. Také dodal, že pro Ankaru je těžké pochopit “prudkou reakcí Moskvy” na incident sestřelení v nebi nad Sýrii ruského SU-24.
РИА Новости http://ria.ru/world/20160331/1400686485.html#ixzz44W5cLfIK

A předtím, než byl zatčen Alparslan Çelik, se stálo toto:
https://pbs.twimg.com/media/Ce37ExjVAAAZ8__.jpg:large

To jest, na summitu ve Washingtonu, Obama odmítl přijmout Erdogana .

Ze všeho sleduje, že Erdogan, který dnes bojuje s Kurdy na svém území, a zřejmě nevyhrává (v Turecku už je regulérní válka mezi Turky a Kurdy. Používá se dokonce těžká vojenská technika, novináře nepouštějí žádné, jen RT se povedlo jednou natočit dokument (ten už odvysílali). Na Kurdech je páchaná genocida, ale prý ani oni nezůstávají Turkům nic dlužní, tvrdě bojují), se nejdříve pokusil dohodnou s Obamou, který Kurdy podporuje. Z toho ale, nic nevyšlo.
Vzhledem k tomu, že na Kurdy mají páky už jen Rusové, Erdoganovi zbyla jen jedna varianta – dohodnout se s Putinem.
Omlouvat se za sestřelení ruského letadla Erdoganovi moc nechce. Proto zkouší to vyřešit jinak. Zatknout vraha ruského pilota Olega Peškova a pokusit se s ruskou stranou o trh – my vám vraha, vy s námi obnovujete vztahy. Zřejmě potom, v některých médiích otiskli zprávu o tom, že Moskva zmírňuje svoji pozicí ohledně Ankary. Ty zprávy jsem neviděl, ale zaregistroval jsem zprávu od MZ RF, ve které Zacharova dementovala podobné spekulace:
Захарова: Россия не изменила свою позицию в отношении Турции
Zacharova: Rusko nezměnilo svůj postoj ohledně Ankary.
http://tass.ru/politika/3167268

Teprve poté Erdogan promluvil o nutnosti urovnání vztahů s Moskvou. Jestli je moje úvaha správná, tak vše, co Erdogan učinil před tím, byly jen přípravné kroky k nějakému zásadnějšímu prohlášení. Uvidíme, jestli má dostatek rozumu na to, aby se před Ruskem omluvil. Pokud by to učinil, tak by politický rozklad mohl změnit o 180°, protože Putin by věděl, jak s tím naložit.

 

Diskusní téma: Turecko zadrželo vraha ruského pilota

zatčení vojáka za plnění rozkazu

petr | 01.04.2016

Je to zrada armády.To Erdoganovi spočítají.Má to těžké, ale sám začal.kličkuje jak zajíc.

den ftakov

durak | 01.04.2016

1. apríl?

Přidat nový příspěvek