Tatjana Montjan - Ukrajina už neexistuje

14.03.2015 14:05

ТаuRus |

Sice nevěřím v její upřímnost (národnost, minulá prohlášení, cíle atd.), ale v tomto videu docela dobře vystíhla, jak je na tom Ukrajina.
Souhlasím s jejim tvrzením, že Ukrajina ztrátila suverenitu a nyni se nachází pod řízením nadnárodních korporací a cizích mocnosti. Jestli za tohle skákali na Majdanu, tak se jim to povedlo.
Válka je výhodná pro současnou vládu, protože na válce se příživují, jak úředníci, tak olygarchové. Jenže nechápou jednu věc, že olygarcha a úředník něco znamenají, jen za předpokladu, že za ními stojí silný stát. Když stát není, tak potom není problém tomu olygarchovi (úředníkovi) vzít nakradené. Tudíž i budoucnost Kolomojských, Firtašů, Porošenkových, Jacenjuků atd. je známá - viz. Berezovskij. Ještě za sebe doplním, že existence "vnějšího nepřítele", na kterého se dají svalit veškeré neúspěchy, je výhodná pro současný establishment.
Na Ukrajině májí začít posevné práce. Jenže, zemědělci říkají:
- při současných cenách pohonných hmot už se to nevyplácí.
Při hladu, který na Ukrajině nastane, obyvatelé rozkradou úrodu dřív, než zemědělec stačí sklídit. Na investice ještě do ochrany poli nikdo nemá. Anebo se může stát, že při vyjímečném stavu, který nastane, stat sám odebere veškerou produkcí. Takže, sít se nebude, možná jen beznadějné optimisté se o to pokusí.
Ukrajina musí prožít své, aby i největší "hopsáči" z Majdanu pochopili, k čemu svoji zemi přivedli. A tento čas ještě nenastal.
Bohužel, propaganda natolik vymyla mozky lidém, že jím nedochází základní věci:
-že stát diskriminuje důchodce a rodiny s dětmi tím, že u prvních bere daň z příjmů a druhým vzalo veškeré sociální podpory. Že na jednu stranu volá po jednotě Ukrajiny a na stranu druhou neplatí důchody na východě.
Nedochází jím ani to, že přestože Ukrajina je údajně ve válce s Ruskem, ale přitom si zachovává nejvyšší úroveň diplomatických vztahů. Že Porošenko má svoje fabriky v Rusku, že Ukrajina je dlužníkem Ruska...
Demilitarizace Ukrajině nehrozí. 5 kotlů nestačilo, aby národ pochopil, že ho likvidují, pochopili jen ti, kdo byl v zajetí. Ostatní budou odchytávat při další mobilizací a posílat na jatka. A přitom národ bude věřit, že bojuje s Ruskem a Putinym. Argumenty typu - jestli Putin bude chtít, tak je v Užgorodu během tři dnů, do nich nedochází. "My zvítězíme!", ale jak, to už neřeší. Každý, kdo se snaží je přivést k rozumu, se stává nepřítelem, agentem Putina atd. Jako kdyby se stali jednobunečními organizmy...


http://politikus.ru/video/45493-tatyana-montyan-ukrainy-bolshe-net-11032015.html