Tak nám prodloužili sankce

23.11.2015 07:28
TauRus

 

Sankce nám prodloužili o dalšího půl roku. Na Novinkách to raději dali jen do přehledu zpráv, aby lidé nepsali komentáře.:)
Steinmeier prohlásil, že Rusko, po splnění určitých podmínek se může vrátit do formátu G-8. Ty podmínky jsou – uregulování krizi na Ukrajině a v Sýrii.
http://www.vz.ru/news/2015/11/22/779483.html

Mně se líbí, jak americký podpindosník, který je sám ve srabu, ukládá ještě nějaké podmínky. Jen aby jednou nemusel Rusko prosit, aby jim z toho srabu pomohlo.

Obama šel ještě dál a prohlásil, že ruské bombardování v Sýrii jen pomohlo ISIL.
Podle něho Rusko bombarduje jen umírněnou opozicí, která s ISIL bojuje. A navíc pomáhá Asadovi, který deptá svůj lid.
A opět (už pokolikáté?) slavnostně odpřisáhl, že USA zlikviduje ISIL.
http://www.vz.ru/news/2015/11/22/779507.html

Mám takový dojem, že dokud Rusko nezačalo bombardovat kolony s ropou, Západ byl ještě ochotný se s Putinym ohledně Sýrie dohodnout. Jakmile jim přiškrtil tok peněz, tak opět začali nanovo vše bojkotovat. Kdyby raději začali vyšetřování, které země tu ropu kupují. Vlastně ani nemusí vyšetřovat, Rusko už má vše zmapováno a rádo se s výsledky svého vyšetřování se Západem podělí.

Pan-ki-Moon trochu obrátil a vyzval svět, a hlavně USA a Rusko, aby spojily svoje úsilí v boji s ISIL. Přitom poznamenal: “Doufám, že Rusko v tom bude hrát vedoucí úlohu”.
http://politikus.ru/articles/63530-oon-rossiya-pridi-i-poryadok-navedi.html

 

Diskusní téma: Tak nám prodloužili sankce

Dobré ráno, Taurus

JaroX | 23.11.2015

Dobré ráno, Taurus. A toto je presne to, o čom som tu nejaký ten týždeň písal - GP nehrá v jednom tíme s Ruskom. GP hrá proti Rusku, zabíja (dovolí USA zabíjať) ruských občanov v civilnom lietadle, všetkými možnými prostriedkami zabraňuje Rusku predostrieť svetu jeho vlastnú víziu usporiadania vzťahov medzi národmi sveta a pod. Nesúhlas, prípadne boj s USA iba predstiera.

Pamätáte, ako americký generál povedal, že treba začať posielať Rusov domov vo vreciach a vytvárať na Putina väčší tlak, ak chcú, aby Rusko zmenilo svoje právanie v súvislosti s Ukrajinou a Sýriou? Konkrétne aktivity v tomto smere už prebehli... v Egypte. A USA pridali ešte aj pár Francúzov, aby odôvodnili vyslanie francúzskeho trójskeho koňa do Sýrie. Takto vytvorili priestor pre Britániu a ďalších, zúžili priestor pre Rusko. A Pjakin sa zmôže akurát na upokojenie divákov, že tí ľudia nezomreli zbytočne, Putin za zamlčanie ich vraždy získa nejakú tú vyššiu mieru ruskej zvrchovanosti... Predpokladám, že sa jedná aj o ten predaj ruských novín do ruských rúk... Krásny obchod... Putin nemal na G20 ísť vôbec, prípadne mal otvorene predostrieť zoznam krajín financujúcich ISIL aj s výpočtom výšky finančnej pomoci (nie len vyhlásiť, že sú to aj niektoré z krajín G20). Rusi musia začať viac "hrať s lakťami", sú príliš mäkkí.

Re: Dobré ráno, Taurus

ТаuRus | 23.11.2015

Dobrý večer.
GP nehraje v jednom týmu s Ruskem - nejde, než souhlasit. GP nehraje s nikým, vždy jen sám za sebe.
Aby bylo jasno. Pjakin mluvil o tom, že Putin od GP dostal mandát na urovnání světové krize. Přičemž jeho "úkolem" bylo oslabit Ameriku a vyhnout se světové válce.
GP ale nedal Putinovi mandát na to, aby prováděl svoji - ruskou politiku globalizace světa.
GP vždy pracuje tak, že podpoří ty kroky, které vedou k dosažení jeho vlastních cílů. A bude se snažit překazit takovou činnost, která ho od cíle vzdaluje.
Vždyť už Pjakin v jednom videu vysvětloval, že Putin konal v rozporu s plány GP, když zasáhl v Sýrii. Podle GP to bylo předčasné. Čína měla tam dostat svoji šancí a spolu s Íránem zachránit Evropu od islámského teroru. Ale až později, až ten teror v Evropě proběhne. Ještě nebyl. Paříž - to je jen předehra ke hlavní inscenací.
Teď Čína zůstala bokem a GP sám neví, co bude dál. Putin totiž ohrozil NWO - americké, ale i to, které připravuje GP (bez USA).
Vy co sami nevidíte, jak najednou Sobotka vystřelil do Číny, přestože "kavárna" Zemana za to samé kritizovala? Aby otevřel Číňanům v Praze bránu do Evropy. Jak se honem rychle snaží Čínu vtáhnout do procesu...
Dnes, v Sýrii probíhá i boj za Evropu - teď už mezi GP na jedné straně, Ruskem na druhé a Amerikou na třetí. Nikdo není s nikým, ale to ovšem neznamená, že v nějakých věcech se dva nemohou spojit proti třetímu. Proto i ta situace vypadá dost schizofrenně. Ale jen na první pohled.

Re: Re: Dobré ráno, Taurus

JaroX | 23.11.2015

Ja sa len stále vraciam k tomu slávnostnému odovzdaniu zlatého medailónu (anjel svetla), ktorý pápež František (zastupujúci GP a jeho koncepciu riadenia sveta) odovzdal "izolovanému" Putinovi. Mám len pocit, že ten moment aj Pjakin nesprávne odprezentoval, že bol príliš optimistický. Proste že sa nejedná o to, že by GP považoval Rusko a Putina za seberovného partnera pri hľadaní spôsobu riešenie súčasnej svetovej krízy. GP cielene vymedzuje len malý úsek pre Rusko, na ktorom mu dovolí realizovať sa. GP nemôže predsa nechápať, že Rusko takýmto spôsobom nemá šancu úspešne realizovať svoj projekt a skutočne vyriešiť svetovú krízu...

Navyše, Pjakin v poslednom videu vyzýval európske GP elity na dohodu s Putinom počas G20 v Ankare a vidíme, ako sa tieto elity rozhodli - naďalej spolupracujú s USA proti Rusku, napriek tomu, že Putin "priznal" verziu bomby v ruskom lietadle a že akceptoval nástup FR do bojov v Sýrii. Dôvody na oslavy a optimizmus skutočne nevidím.

Re: Re: Re: Dobré ráno, Taurus

Hana | 23.11.2015

Pjakin se hlavně k ruským, ale i evropským elitám obrací téměř v každém videu. Někdy to působí až zoufale. A já si myslím, že marně. Přes ně změny nebudou možné. My sami se musíme zvednout a vypráskat je od koryt, je třeba dostat do ulic dostatečné množství lidí a vynutit si demisi a nové volby. Jinou cestu nevidím.

Re: Re: Re: Re: Dobré ráno, Taurus

paprsek | 23.11.2015

Veškeré pokusy - přivést je k rozumu včas - selhaly, najíždí se na jinou kolej - odstranit je od moci a to jakoukoliv cestou. Způsob svého konce mají plně na svém triku - teď už jen každému podle zásluh za již vykonané. Ti viditelně nejvíše a nejvíc tupí už to mají spočtené. Nedali na mnohá varování, jejich škoda.
Jejich prolitá krev zastaví divoce roztočené satanistické kolo smrti.

Re: Re: Re: Re: Dobré ráno, Taurus

JaroX | 24.11.2015

Áno, toto je tá ruská duša - idealista, rojko, ktorého dôveru a dobrosrdečnosť západní vrahovia už mnohokrát zneužili. Chcel by som veriť, že sa im to už nikdy nepodarí...

Re: Dobré ráno, Taurus

Jana | 23.11.2015

Souhlasím s Vámi, že GP nehraje v jednom týmu s Ruskem. Dle mého názoru GP vždy sleduje jenom své zájmy a využívá, zneužívá k tomuto všechno a všechny. Momentálně je částečná a dočasná spolupráce s Putinem jenom nucený krok-dočasný oblíbenec se dočista zbláznil, vymknul kontrole, musí dostat výchovný pohlavek. A co bylo nebo nebylo řečeno na G20, vždyť to nikdo kromě zůčasněných neví, nevěřím tomu, že V.V.P. jim to za zavřenými dveřmi neřekl. No a novinářům se hodí jenom kostička. Z aktivity Francie a VB také nemám dobrý pocit, ale věřím tomu, že Putin nic nedělá chaoticky a bezdůvodně, on se s nějakou kostičkou nespokojí a "vyšoupnout" se nenechá. Uvidíme jak se věci budou dále vyvíjet, dnes návštěva Teheránu, odkup obohaceného uranu, Asad už nemusí sofort odejít, uvidíme, ale já tto vidím pozitivně.

Překlad

ábel | 23.11.2015

Na tomhle webu pravdy v nahé podobě se dá souhlasit se všim . Jenom poznámka : ruský výraz " podpindonosník , podpindonosnici " je lépe do češtiny přeložit slovem " podržtaška , podržtašky " . Pro neznalé ruštiny to bude srozumitelnější .

Re: Překlad

JaroX | 23.11.2015

Súhlasím a doplňujem - na Slovensku je možné použiť aj slovné spojenie "Riško, podrž balónik" :)

Ale to len žartom, "podržtaška" je OK :)

Re: Re: Překlad

ТаuRus | 23.11.2015

Souhlasím, "podržtaška" je dobrý výraz, ale nevystihuje to, co "podpindosnik" - ten, který leží pod američany.:)
Problém je ten, že svoje příspěvky nepíši do rubriky "krátké zprávy", ale do hlavní diskuze DTVR, kde je každý s podobnými rusismy obeznámen. Ty příspěvky už si potom Hox sám vybírá a dává do této rubriky. A jelikož do diskuze píši, "jak mi zobák narostl". tak potom i zde sem tam nějaké rusismy objeví.
Není čas na korekcí, Hox asi má svých starosti dost. A já též nemohu tušit, co mi z diskuze vybere a hodí sem. Přece nemohu diskutovat strojeně, jako na nějakém mezinárodním fóru, že?:)

1 | 2 >>

Přidat nový příspěvek