Svět podle společnosti Monsanto

03.09.2012 16:04

Geneticky modifikované plodiny, růstové hormony pro dobytek..dle odborníků a objektivních studií potenciálně velmi nebezpečné pro lidské zdraví. Dle nadnárodního gigantu Monsanto a americké Správy potravin a léčiv (FDA) je vše v pořádku.

Prosazování zájmů v USA - např. klíčových zákonů týkající se genetické modifikace - se Monsantu daří prosazovat díky mimořádně silné lobby v americké legislativě a svým lidech v FDA. Někteří z nich vystřídají pozici v soukromém sektoru (Monsantu a dceřinných společnostech) a státním sektoru (FDA, Congress) i několikrát za život...

Opravdu zajímavý dokument o prorůstání soukromého sektoru s veřejným a o "neexistujícím" konfliktu zájmů osob, které byli v prosazování zájmů Monsanta a podobných firem klíčové. Vít Bárta by se mohl učit - takto se to dělá správně;-) Monsanto úspěšně dodává geneticky modifikovaná semena plodin a vytlačuje farmáře s nemodifikovanými plodinami. Vytváří si tak postupně monopol a poptávku po svých dalších produktech, protože bez správných pesticidů a přesném "monsantovském" postupu farmářům nevyroste vůbec nic..