Spřátelené kurdské jednotky míří na Aleppo, letectvo NATO bombarduje jejich týl místo pozic ISIL

11.10.2015 12:12

Informace od opolčence "Timura" pro portál "RusVesna":
 

СРОЧНО: дружественные России курды рвутся в Алеппо, авиация НАТО бомбит их тылы вместо позиций ИГИЛ — сообщение от «Тимура» | Русская весна

O tom "Ruskou Vesnu" právě informoval opolčenec z Donbasu s přezdívkou "Timur", který se nachází v oddílu kurdské domobrany a má na starosti koordinaci se syrskou armádou.

"Naši Kurdové postupují na Aleppo, ačkoliv letadla NATO bombardují jeji týl místo pozic ISIL, a ničí objekty civilní infrastruktury ve válkou zničené provincii Haleb.

Kurdské oddíly se snaží předejít okupaci ISIL, kteří útočí a nahrazují místní "revolucionáře-islamisty". Letecké údery na základny v Rakka přinutili část teroristů ustoupit k Iráku a pravděpodobně vyprovokovaly jiné oddíly ke snaze přesunout se do Aleppa (Haleb) a obrnit se tam" ,- řekl "Timur" korespondentům "RusVesny".

 

Diskusní téma: Spřátelené kurdské jednotky míří na Aleppo, letectvo NATO bombarduje jejich týl místo pozic ISIL

...

jardob | 11.10.2015

Ten Timur je divný, najprv svojou korešpondenciou "akoby" zapojil Donbaských opolčencov do pozemných bojov v Sýrii. A teraz chce zasa tvrdiť, že aj napriek ruskému uzavretiu neba v Sýrií, a upozorneniu zablúdilcov že môžu byť zostrelení, si tam v Sýrií NATO smelo bombarduje, ako keby sa nechumelilo..

Re: Jardob

mirek | 11.10.2015

Timur nikde netvrdí, že v Sýrii jsou zapojeni povstalci z Donbasu.
Píše se tam pouze o jeho osobě. A pokud opravdu NATO bombarduje týl Kurdů, může to být mimo území Sýrie a nemusí
být prováděno letecky. Možno použít řízené střely, střely s plochou
drahou letu . Z článku se to nedá vyčíst.

Re: ...

M.C. | 12.10.2015

Aleppo leží u severní hranice, ve zprávě se uvádí že je bombardován týl, tedy zázemí bojujících jednotek, to může být prováděno z tureckého území. Jak píše kolega, k tomu není ani nutno narušovat vzdušný prostor Sýrie. Anebo jenom na pár desítek vteřin.

Přidat nový příspěvek