Ruský pilot raději zemřel, než by nechal spadnout stíhačku na vesnici

10.06.2016 08:35

Hox

 

Ve čtvrtek 8.6.2016 spadla v poblíž Moskvy stíhačka Su-27 ruské akrobatické skupiny "Víťazi" (www.teraz.sk/zahranicie/stihacka-ruski-vitazi-zrutenie-su-27/200854-clanok.html), pilot nepřežil: poté co vypověděl motor se snažil doletět co nejdál, mimo obydlenou oblast, což se mu podařilo, ale už nezbyl čas na katapultaci. V historii ruských leteckých sil to není první případ, kdy pilot cenou vlastního života zabránil pádu letadla na obydlené čtvrti, i když se mohl katapultovat. V roce 1968 o tom dokonce vznikla píseň "Огромное небо":

 

 

V této souvislosti mě napadají otázky, s ohledem na charakter NATO a despekt, s nímž se západoevropané, zvláště anglosasové, převážně dívají na "domorodce" ... pokud vypoví motor nějakému letadlu NATO nad naším územím, a bude hrozit pád na obydlenou oblast, bude se pilot snažit o totéž?

 

Diskusní téma: Ruský pilot raději zemřel, než by nechal spadnout stíhačku na vesnici

Kremelci

Moloch | 11.06.2016

Proč toužíte pochlebovat Rusi? Proč netoužíte být spravedliví a soudní?

Re: Kremelci

Hox | 12.06.2016

Putinovi plány zhatí, naši vepři boubelatí?

Re: Kremelci

Hox | 12.06.2016

Dá se samozřejmě polemizovat o tom, jestli tahle zpráva patří či nikoliv, ale pochlebování? Zkus vyjmenovat nějaké konkrétní argumenty, například aby to nevyznělo jako laciné štěknutí.

Teď jde jen o to, informace o tom že americký pilot namísto aby se katapultovat a stíhačka spadla na město, ji odvedl bokem, by byla ok nebo "pochlebování washingtonu"? Zkus trochu konkrétněji, ať je na co reagovat.

Dajme si od Edity Piechy, ruskej speváčky poľského pôvodu, aj niečo veselšie

ph | 11.06.2016

https://youtu.be/DYChcUNYy7U?t=11s

Re: Dajme si od Edity Piechy, ruskej speváčky poľského pôvodu, aj niečo veselšie

ph | 11.06.2016

Dokonca to má aj (dobrý) remix od holandských Spinnin' Records z roku 2012 (ale to bol Krym ešte "ukrajinský" :-)

https://www.youtube.com/watch?v=PqQGYbF7puA

odkaz na kratku diskusiu

ph | 11.06.2016

http://www.dvtr.eu/diskuse/comment-page-41/#comment-46684

tím pilotem byl

Petr Kočmíd | 10.06.2016

major Sergej Jeremenko, letec I. třídy z 31. stíhacího pluku.

Čest jeho památce.

hrdinovia

openeyes | 10.06.2016

V tom kratučkom čase nemal čas na PR kalkulácie. Skutočného človeka vtedy riadi vlastné svedomie. Pilotovi - hrdinovi - radilo chrániť ostatných.
Najväčší hrdinovia sú tí, ktorí sa obetujú za iných, pričom vedia, že ostatní sa o tom ani nedozvedia...

Re: hrdinovia

Cajo | 10.06.2016

Je to divné, že zahynul lebo SU-27 má vystreľovacie sedadlo, ktoré je schopné zachrániť život pilotovi pri nulovej výške a pri nulovej rýchlosti. Nechce sa mi veriť, že nemal sekundu času vystreliť sa. Problém bol asi inde.

Re: Re: hrdinovia

RichardCZ | 11.06.2016

Už dlouho mají stíhačky sedačky schopné katapultáže z nulové výšky. Jenže to letadlo musí letět alespoň trochu rovně, uznej , že nemá smysl se vystřelit do země. Proto umírají piloti, dokud je letadlo jakž - takž ovladatelné, tak ho vedou někam, kde nadělá co nejméně škody a pak když přestane být ovladatelné, tak se už nedokáží katapultovat. Nejsem letec, ale domnívám se, že možná i ty sedačky mají nějakou ochranu proti katapultáži do země.

Přidat nový příspěvek