Rusko vyhostilo 1250 amerických diplomatů

29.07.2017 12:45

 

Český mejnstrím, tiskový to orgán americké vlády, opět cudně opomněl informovat o bezprecedentním kroku Ruska, který ruší jedním tahem veškeré plány USA na majdan v příštím volebním roce. Jako odpověď na včerejší schválení dalších sankcí proti Rusku senátem USA Rusko vyhostilo bezprecedentních 71% diplomatů z celkového počtu 1700, oznámilo USA, že má 1 měsíc na to, aby se počet "diplomatických pracovníků" v Rusku zmenšil na přesně stejný počet, jako je počet diplomatů a zaměstnanců ambasád Ruska v USA - 455.

Asi není třeba zdůrazňovat, že samotní diplomaté jsou na amerických ambasádách v menšině, ve většině se jedná o agenturní pracovníky zvláštních služeb, pracujících pod rouškou diplomatické imunity. A těm nyní přišel šmytec :)

Velvyslanec USA v Rusku, Tefft, už stihl vyjádřil "hluboké znepokojení a rozčarování, a absolutní odmítnutí podobného kroku". Bodejť by ne, roky práce a všechno příjde vniveč :)

Takže, v nejbližší době dorazí do USA 1250 naštvaných diplomatů a "diplomatů", kteří budou mít určitě ve velké lásce ty protitrumpovské síly, které schválily nejnovější sankce proti Rusku a tak "pomohly" Americe. Státní "elity" jsou nepoučitelné.

 

Celé vyjádření ruského MIDu (ministerstva zahraničí) ohledně vyhoštění zaměstnanců amerických ambasád:

http://www.mid.ru/ru/foreign_policy/news/-/asset_publisher/cKNonkJE02Bw/content/id/2824435

 

Aktualizace:

Nově byl zveřejněn údaj 755 osob, které budou muset opustit americké ambasády v Rusku, z celkového počtu 1210 lidí.

 

Diskusní téma: Rusko vyhostilo 1250 amerických diplomatů!

sankcie

ondrej | 31.07.2017

je zarážajúce ako mainstream chybne interpretuje danú udalosť. Buď to prepočuli, alebo zámerne ignorujú slová Putina o tom, že Rusko na sankcie odpovie až vtedy keď bude k schválená a podpísaná konečná verzia. No a Trump sankcie ešte nepodpísal. Takisto narábajú aj s ďalšou informáciou, kde sa Rusi sťažujú na americké správanie a fakticky dávajú USA ultimátum aby sa spamätali lebo čas sa kráti. A to sa jednalo ohľadom problému vyhostenia diplomatov z USA a zhabania diplomatického majetku. Z toho jasne vyplýva, že toto je odpoveď na Obamove vyhostenie ruských diplomatov z USA a zhabanie majetku.
Neviem ako to chápu USA, ale náš mainstream to chápe zle. Píšu tam o sankciách, ale sankcie to len urýchlili. Ak však USA to chápu rovnako ako náš mainstream, tak to ešte bude veselo. Reakcia na sankcie ešte len príde.

Zpráva se u nás "mediálně" objevila až dneska

Lin | 30.07.2017

Nejspíš už dostali svolení, takže zpráva dnes "oficiálně".
Možná i v důsledku toho, že Putin dnes odpovídal Solovjovovi - a uvedl cifru 755 lidí.
https://russian.rt.com/world/news/413930-putin-amerikanskie-diplomati-rossiya

Co mě ale zaráží, to je neuvedení faktu, že před cca 6 měsíci jako první vyhostili ruské diplomaty Američané - a to "v rámci sankcí".
Dali Rusům necelých 24 hodin, aby vypadli - Rusové dávají víc jak měsíc lhůty.
Proč mě to zaráží? Protože jsem narazila v našich médiích na shodný závěr, že "tím Rusové roztáčejí nebezpečnou spirálu odvetných opatření mezi jadernými velmocemi".
Takže - já pochopila tak, že vinu za zostření vztahů dávají Rusku.
Vůbec se nerozebírá, že vztahy se přiostřují nekonečnou spirálou sankcí. Rozebírá se, že "Rusové vyostřují svým odvetným opatřením".

Re: Zpráva se u nás "mediálně" objevila až dneska

Standa | 31.07.2017

Dost záleží na tom, která média sledujete. Různá média se liší jak podrobností popisu tak interpretací. V některých článcích byly zmíněny i předchozí události - jak prosincové vyhoštení ruských diplomatů z USA, tak vzájemné vyhošťování v předchozích letech.

Jinak: Mainstream (konkrétně iDnes) zveřejnil o tom vypovězení článek 28.7. (http://zpravy.idnes.cz/rusko-usa-sankce-trump-putin-di8-/zahranicni.aspx?c=A170728_115848_zahranicni_aha). Je ale fakt, že ten článek nebyl na hlavní straně. Ale odkazoval se na něj článek o sankcích, který vyšel další den.

čert je vem

Slávek | 30.07.2017

já si myslím že právě proto je v améru takovej poprask...takže, po právu vyvlastnit a odemknout...

čert je vem

Slávek | 30.07.2017

... ale až otevřou ty sklady.. tam bude věcí. Nic bych nedal za to že i nějaké kolty se najdou. A těch žabích kůží na výplaty... už se těším

Re: čert je vem

Dagmar | 31.07.2017

presne tak, jiz davo rikam, udelejme po nejakou zaminkou, policejni razii, na us ambassade u nas, pomerne dlouhy cas, kdy nebyl jmenovanm vyslanec, bylo priznive obdobi, propasli jsme tuto prilezitost

Jak se do lesa volá, tak se z něho ozývá.

Bela | 30.07.2017

Nesrat se s níma.

usa + rusko

sasa | 29.07.2017

Jedno heslo je:Jak ty mě, tak já tobě.USA a NATO si již moc dovolují.

hm

. | 29.07.2017

V ruských zdrojích se píše, že celkový počet US diplomatů a personálu v RF je těch cca 1250 ks. Takže odejít by měl ten rozdíl do 455 kousků. Nezmiňuje se, že do toho celkového počtu jsou pravděpodobně zahrnuti i občané RF, pracující při diplomatické misi a to omezení bude generální. Nebude pravděpodobně možné zaměstnat ani místní nad povolený počet.
Taky je to pěkná ťafka Trumpovi, protože odpověď následovala už po hlasování v zákonodárných sborech a nepočkala na podpis prezidenta, čímž bylo jaksi jemně naznačeno, jaké má podle RF Trump v USA postavení.

Re: hm

Hox | 29.07.2017

Ve včerejším spec. vydání "60 minut" se uváděl celkový počet 1700, který se sníží na 455.

Re: Re: hm

. | 30.07.2017

I v diskuzi nemají jasno. http://politikus.ru/video/97296-60-minut-specvypusk-sankcionnyy-uzel-rossiya-otvetila-ssha-280717.html#comment
Pro mne ten pořad je už nějak moc urapatriotičnyj a šapkozakidavatelnyj. Holt a-nalitiky, jak říká V.Pjakin. Moc už tyhle analýzy nesleduji. Vremja pokažet a od dvuch do pjati je podle mne ze stejného soudku. Je toho moc, už je třeba si vybírat zdroje.

Re: Re: Re: hm

ТаuRus | 30.07.2017

V tom pořadu, kromě pozvaných a-nalitiků, jejíchž složení je více méně konstantní, často vystupují i hosté, kteří komentují událostí přes video spojení. Třeba zrovna v pořadu, na který jsi dal odkaz, mluví asi "urapatriot" - náměstek ministra zahraničí RF Sergej Rjabkov (od 1hod. 29 min.) . Poslechnout si ho by možná nebylo od věci. Už nevím, kdo jiný by mohl být zasvěcenější, aby se k rusko-americkým vztahům vyjádřoval. Leda sám Lavrov. :)
Jinak, asi ti neuniklo, že Pjakin tyto pořady sám sleduje více-méně pravidelně. Protože ví, že a-nalitikové, kteří se v takových pořadech vyskytují, jsou představiteli klanovo-korporativních skupin. A podle toho, co říkají je možné soudit o náladách a plánech těchto skupin.
Pjakin tolik nezpochybňuje faktologií, kterou připraví moderátoři těchto talk - show, jako komentáře těch faktů od představitelů klanovo-korporativních skupin. Toliko ke zdrojů, který jsi tak snadno odsoudil.

P.S. V pořadu "Od dvou do pěti" mluví Satanovský - představitel židovsko-izraelských klanů. Ten je jasný v tom smyslu, že jeho interpretace faktů bude sledovat jediný cíl - výhoda pro Izrael a židovskou diasporu.
Jestli znáš, koho představuje ten, či onen a-nalytik, tak i z těch politických talk-show si můžeš udělat docela jasný obrázek o tom, v jaké pozicí se nachází ta, či jiná klanovo-korporativní skupina, kdo s kým peče a naopak, kdo se s kým nesnáší.
Vždyť i Putin prosazuje své politické cíle tak, že šikovně využívá antagonismu mezi klanovo-korporativními skupinami nejen na ruské politické scéně, ale i mezinárodní.

Re: Re: Re: Re: hm

. | 30.07.2017

Jen jsem napsal svůj názor a netvrdím, že je jediný správný. Nemám prostě dost času a chuti se tomu všemu intenzivně věnovat a sledovat všechno. Prostě si vybírám. Navíc cílem původního příspěvku bylo ozřejmit jakási víceméně oficiální čísla, nic víc a nic míň. Ten zbytek byl navíc a asi jsem ho neměl psát.

Re: Re: Re: Re: Re: hm

ТаuRus | 30.07.2017

Faktem je, že přesná čísla dnes neví nikdo, ale bude hodně vysoké. Protože i ten Rjabkov uvedl, že opatření se tyká všech pracovníků diplomatických misí, včetně technického personálu a jejích počet se má zredukovat na 455 lidí dohromady. Tj. diplomaté+"diplomaté"+technický personál. Navíc, Rjabkov uvedl, že Američané často zneužívají krátkodobé (2-3 měsíce) služební cesty svých poradců, čímž navyšují počet "diplomatických pracovníků" v Rusku. Tj. jednou jích tam může být třeba 2000, podruhé jen 1200 nebo 1000.
Od září už takové praktiky Američané nebudou moci provozovat a celkový počet jejích lidí, které pustí na území Ruska, se bude odvozovat od čísla 455 . Tj. jestli stavy USA konzulátů a velvyslanectví budou naplněny (včetně technického personálu), tak do Ruska už nepustí nikoho, kdo má za cíl své služební cesty pracovat na USA konzulátu nebo velvyslanectví. Pokud dip. mise USA si bude chtít nějaký počet lidí do Ruska pozvat, bude muset
stejný počet lidí opustit zemí nebo býti propuštěny (pokud, jako technický personál pracují lidé s ruským občanstvím).
To opatření ruské strany je natolik drastické ( a není to hurá patriotismus), že jednou ránou likviduje dlouholetou práci USA technologů na destabilizací Ruska přes 5. kolonu a likviduje jejích, léta budovanou, špionskou síť.
V tomto smyslu Rusko dává příklad všem zemím, které se chtějí zbavit amerického vlivu a destabilizací jejích krajin přes USA ambasády. Znáš přece ten vtip o tom, proč v USA nejsou "barevné revoluce"? (Protože v USA nejsou americké ambasády!)

Re: Re: Re: Re: Re: Re: hm

. | 30.07.2017

Tak tak. Jen s tou likvidací špionské sítě bych si nebyl v souvislosti s rozvojem informačních technologií tak zcela jist. Určitě to ale přinejmenším ztíží neautorizované hotovostní převody financí. Navíc to číslo v článku nakonec nebude daleko od pravdy, protože se budou stěhovat i rodinní příslušníci.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: hm

ТаuRus | 30.07.2017

"Špionskou síti" jsem měl na myslí fyzické osoby.

Re: hm

tatko | 30.07.2017

..podľa IAA ( us zákona), už môžu na zastupiteľstvách pracovať iba americký občania.Či sa to vzťahuje doslova aj na upratovačky neviem,ale tipol by som si,že asi áno :-)

Vše jde jak má

Přemek | 29.07.2017

Pochopitelně že krok RF překvapuje pouze ty, kteří nechápou globální politiku a KSB a DVTR. Překvapení mají pochopitelně hned na počátku nevýhodu ztráty iniciativy a v podmínkách, kdy se jim i jejich část řízení vymyká z rukou za to, co způsobili, jde o velmi významnou ztrátu, která nemá náhradu. Dříve používané mechanismy skřípou, pokud vůbec alespoň částečně fungují, mnohé nefungují vůbec a zdroje se povážlivě tenčí. Pochopitelně že Trump bude hrát dotčeného a bezpochyby se k případu vyjádří protirusky, aby tak přetáhl dalších pár dosavadních Clintonistů. Doba do veřejného prohlášení Trumpa o reálné situaci se tímto zkrátí díky rychlému odhalení těch, kteří jsou na likvidačním seznamu GP. Každý z oněch diplomatů je již sledován a bude záhy rozřazen. Z Wikileaks se brzy oznámí zpráva o tajné skupině působící mimo vládní agendu a stojící doposud nad zákony, což se nyní změní.

Re: Vše jde jak má

Eugen | 29.07.2017

Přemku, neprehnal si to ? Na Hlavných Správach udávajú vyhostenie 255 diplomatov z ceľkového počtu takmer 700 diplomatov.

Re: Re: Vše jde jak má

vilon | 29.07.2017

Aaaale Eugen, ty ešte čítaš hlavnésplašky.sk?? Ved to je fiat-alternatíva! Pár článkov pre teba, a pár z mejnstrímu. Všetko so súhlasom TASR. Ved to dole v tiráži aj píšu.

Re: Re: Re: Vše jde jak má

Eugen | 30.07.2017

Vďaka za upozornenie.

snizeni diplomatu

super | 29.07.2017

Myslel jsem nechat 1 diplomata - uplne by stacil a USA by usetrilo, Rusku ulevilo a to se vyplati!

Snizeni diplomatu

super | 29.07.2017

Stacil by jeden nez USA vyhlasi default.

Přidat nový příspěvek