Rozpolcenost ukrajinské společnosti

09.04.2016 21:34
TauRus
 

Pikantní situací dnes řeší hlava MZ Ukrajiny Pavel Klimkin. Loni si pořídil novou, manželku Marinu Michajlenko, pro kterou hned zprostředkoval “teplé místečko” (náměstkyně ředitele hlavního departmentu zahraniční politiky) v kanceláři p-rezidenta Porošenko.
http://img.vz.ru/upimg/m80/m804412.jpg

Problém není v tom, že Klimkinovi leží na srdci kariérní růst jeho choti. To by snad každý “svidomý” Ukrajinec dokázal pochopit. Problémem je to, že Klimkin, při své zamilovanosti, zapomněl svoji ženu řádně prolustrovat. Ne tolik před svatbou samotnou (láska je přece láska), ale před tím, než jí začal zajišťovat to místo v kanceláři Porošenka.
Nedávno si jeden “nadmíru” všímavý blogér zaregistroval, že otec Mariny Michalenko, generál Jurij Vasiljevič Michalenko, dostal od Ministerstva obrany RF medaili “Za návracení Krymu”.
ten vlevo:
http://vesti-ukr.com/storage/asset/image/2016/04/08/1/0d/64f/325b29490028800a005e94fa9f_5fbf0628.jpg

Generál Michajlenko, který stal u základů ozbrojených sil Ukrajiny, včetně námořních sil, se v 90. létech odstěhoval do Krymu, kde se potom podílel na událostech roku 2014, které vyústily v referendum o připojení Krymu k Rusku.
Z našeho pohledu správný chlap na svém místě, který udělal vše pro to, aby Krym nedostali Američané. Ale z pohledu “svidomé” části ukrajinské společnosti, je to “zrádce”, který tomu zabránil.
Proto dnes ukrajinská média řeší otázku, jestli Klimkina nenaverbovala ruská FSB a jeho žena vysvětluje Ukrajincům, že sama nikdy nesouhlasila s “okupací” Krymu.
http://www.vz.ru/news/2016/4/8/804412.html

Ukázkový případ, který jsem popsal, ukazuje, v jaké rozpolcenosti se nachází ukrajinská společnost. Je jen “vrcholem ledovce”, který se dostal na přetřes, kvůli tomu, že se to tyká její “nejvyšší” vrstvy. Na Ukrajině snad neexistuje rodina, ve které by panoval soulad v hodnocení cesty-necesty, do které strkají Ukrajinu její “dobrodinci”. Rozdíl je jen v tom, že někdo zaujme nekompromisní a aktivní postoj, a někdo jen vyčkává, že se to snad jednou obrátí k lepšímu…, vlastně, jako v každé společnosti, i v naší.

 

Diskusní téma: Rozpolcenost ukrajinské společnosti

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek