Purgin (předseda Rady DLR) o Minských dohodách

13.02.2015 20:48

ТаuRus |

Komentář je cenný tím, že je od přímého účastnika konfliktu.
https://www.youtube.com/watch?v=imsSpuzygC0#t=91

V Minském memorandu, na rozdíl od minulého, je zakotvena posloupnost kroků. Pokud se nesplní 1.bod, nenastane realizace 2.bodu, pokud se nespní 2. nebude 3. Je to šance zastavit válku a umírání lidí. Ale komentují něco, co možná nikdy nenastane. Ale pokud bychom došli ke konci a Ukrajina splnila všechny body, tak se stane jiným státem. A my v závěru budeme jednat se státem, ve kterém Porošenko sedí v base a Turčinov s Jacenjukem jsou popraveni. Protože by museli provést ústavní reformu, úplnou amnestii...k dnešnímu dní jsou desítky tisíc uvězněných...
Putin, Porošenko, Merkelová, Holland podepsali dokument, podle kterého ukrajinský konflikt se stává vnítřní záležitosti Evropy a Ruska, Američané jsou z toho vyloučení. Vytváří se Normandský format, jako trvale fungující orgán, to je poprve. Tento dokument je nejvíce pokrokový a nejspíše kvůli němu byla i jednání. De facto Evropa vzala iniciativu do svých rukou, co dříve nebylo.
Minus - zatím nejsou vypracovány mechanismy kontroly, ale je předpoklad, že budou.
"Starý svět" se identifikoval, jako subjekt geopolitiky, který poprve může o něčem rozhodovat bez Ameriky. Je to první krok k "deokupaci" Evropy. Dnes probáhají vážné geopolitické změny, nejen v ekonomice, ale i ve vnímání hodnot. Epocha Ameriky končí.