Pro pesimisty a nejen pro ně (Ukrajina, celková situace)

27.04.2016 17:14

TauRus

 

Ukrajina – tragikomedie se blíží ke svému logickému završení.

Včera, zcela nepovšimnutá západními médií, přijela na Ukrajinu Victorie Nulandová a přivezla s sebou plán kapitulace Ukrajiny před Moskvou. V první řadě sdělila, že Minské dohody se budou plnit, a to do puntíků, protože je Ukrajinci sami podepsali. Slíbila, že pokud bude Ukrajina dodržovat plán plnění Minských dohod, sankce vůči Rusku je možné prodloužit o dalších půl roku, v opačném případě ne. Stejné usnesení přijali i lídři EU.
Co má Ukrajina v nejbližší době udělat?
1 — Přijmout zákon o volbách na “okupovaném území”,
2 — uzákonit změny v Ústavě se “zvláštním statusem” pro DLR a LLR,
3 — přijmout zákon o amnestii “separatistů”/”teroristů” – domobraně z východních republik,
4 — provést volby na “okupovaných územích” v podmínkách absence kontroly nad státní hranicí Ukrajiny, bez vývodu ruské techniky a “vojsk” z území Ukrajiny.
¨
O tom, že sankce zruší hned po splnění Minských dohod, Nulandová také informovala, přičemž Krym už nikdo k sankcím nepřivazuje.
Ukrajina má splnit své závazky do konce roku a ústavní změny provést už v květnu.
https://cont.ws/post/257709

TTIP – ministr ekonomiky Německa Sigmar Gabriel upozornil na možnost ztroskotání jednaní kvůli hamižnosti USA. Prohlásil, že nepodpoří dohodu, jestli USA budou prosazovat princip “buy only american” a taktéž reformu soudnictví.
https://aftershock.news/?q=node/391431

Evropě vadí právě ty body dohody, které zajišťují USA přežití na úkor EU. Jsou více slyšet hlasy národních elit EU, které nehodlají se vzdávat svého kousku pirohu ve prospěch USA. Národní elity financují politické strany. A jestli vládní strany nebudou plnit jejích politickou objednávku, na řadu mohou přijít jiné, které budou více zohledňovat požadavky národních elit. Příklad – volby v Rakousku.
Vzniká patová situace. Dohoda TTIP je pro USA zajímavá právě tím, že zajišťuje plnou kontrolu nad byznysem a soudnictvím Evropy a tím likviduje její konkurence schopnost. Jiné znění dohody USA nezachrání. Národní elity EU, ale nehodlají páchat sebevraždu. Tím pádem je malá pravděpodobnost přijetí dohody do konce letošního roku a v roce příštím v Německu začínají volby, rozpory se prohloubí ještě víc.

Problémy v samotných USA.
Jednak volby. Šance Clintonové a Trumpa zvítězit ve volbách se už srovnaly. Přičemž Clintonová čelí čím dál, tím větším tlakům ze strany globalistů. Jeden za druhým se vytahují skandály, spojené s jejím funkčním obdobím ve státním departmentu. Poslední “podraz” Obamy, který přiznal neúspěch USA v Libyi byl balvanem právě do Clintonové zahrady. Předpokládá se, že hlavní trumfy předvolebního boje jsou připravené na závěrečné kolo volební kampaně.
Trump na rozdíl o Clintonové nikdy žádnou politickou funkcí neměl, tudíž jeho prohřešky vůči voličům budou minimální.

V USA jsou zaznamenány ozbrojené přepadení kvůli jídlu. A policie uloupila církevní charitativní sbírku.
https://aftershock.news/?q=node/391876

Výzkum Harvardské univerzity, provedený mezi mladými lidmi ve věku 18-29 let ukázal, že 51 % respondentů nepodporují kapitalismus a 33% jsou za socialismus.
https://aftershock.news/?q=node/392150

Zakladatel Casey Research Douglas Casey poradil Američanům, aby popřemýšleli nad tím, kam vyvézt svoje úspory. V odkazu je video v aj.
https://aftershock.news/?q=node/391890

Obama: Vydržování vězňů začíná být neúměrně nákladné pro rozpočet země.
Obama taktéž prohlásil, že v nejbližší době se obrátí na byznys-struktury, aby vzaly na sebe část závazků na zajištění zaměstnanosti pro bývalé vězně.
Obama také promluvil o tom, že 60 % vězňů trpí psychickými poruchy a 70 % vězňů jsou vůbec, narkomany a potřebují lékařskou péči.
https://aftershock.news/?q=node/391812

Jestli Obama půjde cestou Havla a naraz propustí větší množství vězňů, v souvislosti s ukončením jeho funkčního období nevylučují rozsáhlejší amnestií ( proč by jinak o tom mluvil ?) , tak vzhledem k dostupnosti zbraní v USA, prudce vzroste jak kriminalita, tak i represe ze strany policie. Možná to bude krokem k zavedení výjimečného stavu V USA. Tábory FEMA v USA už jsou připravené.

A na závěr, podívejte se na toto video polského nacionalisty. Je možné zapnout ruské nebo anglické titulky, ale já jsem rozuměl i v polštině.
Muž středních let, oblečený do vojenské uniformy, mluví o tom, že USA chtějí válčit s Ruskem rukama Poláků a vyzývá soukmenovce, aby se nepoddávali manipulacím. Jestli takový obrat nastává i v polských hlavách, tak v Evropě ještě není vše ztraceno.
https://www.youtube.com/watch?v=CVjr7yaiVCw

 

Ještě bych chtěl upozornit na článek v Der Spiegel
S.P.O.N. – Im Zweifel links: Der letzte Präsident des Westens
http://www.spiegel.de/politik/ausland/barack-obama-hat-die-deutschen-enttaeuscht-augstein-kommentar-a-1089080.html

V ruštině – Барак Обама — последний президент Запада
http://inosmi.ru/politic/20160426/236306629.html

Barak Obama – poslední prezident Západu.

Autor článku se vyjadřuje k poslednímu turné Obamy do Evropy a nezakrývá svoje zklamání z politiky Ameriky.
Popisuje, že Obama byl ze začátku v Evropě vnímán, jako mesiáš a které jeho kroky rozčarovaly Evropany. Jsou to:
- války na Blízkém východě,
-migranti,
- odposlechy a “svoboda slova”,
- Guantanamo,
- hospodářský pokles

Na závěr autor konstatuje, že Amerika – je cizí politická kultura, ne evropská. A samotná Amerika se pro Evropany stala cizí zemí, jednou z mnoha.

Dost velký posun v názoru jednoho z nejvlivnějších médií Německa.

 

Diskusní téma: Pro pesimisty a nejen pro ně (Ukrajina, celková situace)

Pekný článok

JaroX | 28.04.2016

Kiež by sme každý svojou troškou prispeli k jeho naplneniu (s výnimkou vývozu tých amerických úspor - nech len ostatne všeko americké v amerike - nám tu netreba amerických investorov s ich kultúrou, je treba si stavať vlastné, aj keď to ide pomaly).

problém je vždy v ľuďoch

Martin | 27.04.2016

Obávam sa, že ľudia na všetko kašlú a jediné, čo chcú, je mať od všetkého pokoj a užívať si, ako na palube Titanicu. Ako keby si nechceli pripustiť, že to, čo sa na nich valí, je skutočné a môže ich zmiesť. Myslia si, že problémy zmiznú zatvorením očí.

Je to pro Evropu smutná budoucnost !

Dan | 27.04.2016

!!

objektivna skutocnost

svantovit | 27.04.2016

dava za pravdu teorii,ze USA to nevzdaju opretoze ide o ich vlastny zadok.Prave preto chcu zabranit vytriezveniu Europy tym,ze ju zaplavia nespocetnym mnozstvom invaznych kobyliek s krajin tretieho sveta,aby sa Europa potopila do uplneho chaosu.Na to sluzi jednak usluzny Brusel a globalna oligarchia tiez neodporuje tomuto scenaru.Teraz ide o cas,Europa ma poslednu moznost sa vysporiadat s predajnym a perverznym Bruselskym lokajom a odmietnut diktat,v opacnom pripade Bruselske babky na radu USA zrychlia tvorbu Europskeho chalifatu a znicenie narodnych statov a suverenity.Tym,ze rastie odpor voci EK nemaju lokaji inu volbu,nez urychlit zlocinny scenar a vyhnut sa tak moznosti,ze sa im plany rozpadnu a skoncia na lavici obzalovanych.

Re: objektivna skutocnost

David | 27.04.2016

Myslím si, že čím více budou spěchat, tím víc nadělají chyb a uvidí jim pod ruce víc a víc lidí.

Re: Re: objektivna skutocnost

nigdo | 28.04.2016

USA se nesnaží být stále vládcem světa, ale bojují o přežití. Vládne ten kdo ovládá a rozděluje zdroje a díky dominanci dolaru jsou to právě USA. Jde o americké elity, které v tomto boji musí zvítězit, takže udělají vše, co jim zajistí vítězství. Ropa-krev dopravy a přepravy, ovládaná dolarem.Kde jsou státy ochotny prodávat ropu za dolary, je to po americku OK. Kde ne, tak jsou zničeny např.Libye,Syrie. Proto je největší nepřítel na celém světě Rusko a chce prodávat ropu za rubl a musí být tedy zničen. Čína zdroje nemá, ale má největší produkci výrobků na světě. Pokud by padl dolar jako světová měna, tak by prudce devalvoval a USA by museli vše nakupovat, aktiva v dolarech by ztratila svou hodnotu o velikost devalvace a ti největší boháči, kteří zásadním způsobem ovlivňují a řídí svět by přišli o svou moc. Jenže oni toto samozřejmě vědí a proto se snaží všemi prostředky tomu zabránit. Nejhorší variantou řešení je sebevražedná jaderná katastrofa, bohužel je to jedna z variant možných řešení. Tomu a právě tomu musí lidstvo zabránit. Potom se vždy dá najít řešení.

Přidat nový příspěvek