Podprsenka - ano či ne?

20.05.2014 20:27

 

Některé ženy podprsenky milují, jiné je berou jako nutné společenské zlo a další je nosí jen kvůli tomu, aby neměly povadlá prsa. Ženám totiž bylo po velmi dlouhou dobu opakováno, že nošení dobré podprsenky může pomoci podpořit pevnost hrudi, ulevit od bolesti zad a že působí jako prevence povislých prsou. Nicméně dámy držte se, nová francouzská studie, která trvala celých patnáct let výzkumu ukazuje pravý opak – podprsenky pomáhají jen málo snížit bolesti zad a časem mohou dělat prsa povislejší a ochablejší než jejich nenošení.

Ženy, které odložily své podprsenky pro výzkum dle průběžných ročních měření dokazují, že mají o 7 milimetrů vypnutější prsa každý rok. Vědci také zjistili, že se ženám bez podprsenky zvedly bradavky a vybledly jim strie.

Vědecko – výzkumný pracovník profesor Jean – Denis Rouillon, expert sportovní vědy na univerzitě v Besançonu ve východní Francii tvrdí, že „podprsenky jsou falešnou nutností“.

„Lékařsky, fyziologicky, anatomicky – prsa nezískávají žádnou výhodu z odpírané gravitace, “ řekl Rouillon. „Naopak, s podprsenkou se stávají povadlejší.“

Rouillon a jeho tým strávil roky měřením změn v prsou 330 žen, pomocí jednoduchého logaritmického pravítka a posuvného měřítka a to v Centre Hospitalier Universitaire v Besançonu, kde prováděl svůj výzkum.

Zjistil, že neexistuje žádný důkaz o tom, že podprsenky pomáhají zmírnit bolesti zad. Místo toho shledal, že podpora hrudníku naopak může způsobovat problémy.

Podle The Connexion zjištění naznačují, že prsa získávají větší pevnost v případě, že žena nenosí žádnou podprsenku. Výzkumníci vysvětlují, že podprsenky omezují růst podporující prsní tkáně, takže prsa chřadnout a degradují rychleji.

...

celý článek na www.2012rok.sk/wp/nezaradene/23019-podprsenky-ochablost-prsou

 

Diskusní téma: Podprsenka - ano či ne?

a co domorodci

Ala | 18.06.2014

Tedy, pak bych chtěla vědět,proč příslušnice domorodých kmenů, jak středního věku tak i mladší, které mají děti, mají prsa povislá docela hodně?

Re: a co domorodci

renata | 02.06.2015

Já myslím, že to mají proto, že dlouho kojí.. ty děti jim to vytahají..

logické...

popolvár | 21.05.2014

podporné tkanivo, cize väzivo a svalstvo - a to ak nepracuje, tak atrofuje. Príkladom je úbytok svalstva a ochablost koncatiny pri dlhodobejsom vyradení z cinnsti, napr. kvôli zlomenine... Ludský organizmus jedná pomerne efektívne, a tak vsetko, co nepotrebuje, doslova likviduje a najväcsím pozieracom enrgie je svalové tkanivo...
V urcitých prípadoch je vsak podprsenka opodstatnená - dynamické skokové sporty, ked pri dopade spätným rázom hrozí natrhnutie väzivového tkaniva, prílis velké tazké prsia a pod.
Ale vzhladom na márnivost a samozotrocenie sa zien módou nepredpokladám výrazný odklon, ústup od nosenia podprsenky, najmä v dnesnej dobe rôznych "ojebávaco"-vypchávkových lapacov muzských pohladov...

Re: logické...

Kolodej | 18.06.2014

Fíha k akej téme ty prispievaš :)

hmmm...

AlA | 20.05.2014

dobré vědět.. :D

Přidat nový příspěvek