Pár slov o Grudininovi, kterého narychlo vhodili do prezidentské kampaně RF, jako kandidáta od KPRF

30.12.2017 20:04
TauRus 
 

Pár slov o Grudininovi, kterého narychlo vhodili do prezidentské kampaně RF, jako kandidáta od KPRF (Komunistická strana RF).
V první řadě se musí říct, že od komunistické strany, jak jí známe v minulosti, zůstal jen název. Dnešní komunistická strana je plně zařazená do plánů GP, jako instrument globální politiky, která má za cíl nedovolit Rusku jít svou vlastní cestou a zastavit proces globalizace světa podle ruského scénáře – vybudování spravedlivé lidské společnosti.
Na příkladu jednoho kandidáta (Grudinina) uvidíte propojení KPRF s globálními mafiánskými strukturami.
Grudinina, jako kádrovou zálohu, globalisté vedli aspoň 20 let. O tom ve svém posledním video mluví Pjakin od 14. minuty zde:
http://leva-net.webnode.cz/products/otazka-odpoved-v-v-pjakina-ze-dne-25-12-2017/

Globalisté věděli, že po „divokých devadesátých“ letech, plných nejistoty, rozkrádání, nuzoty a ponížení, v Rusku přijde nostalgie po dobrých socialistických časech. Proto jejích budoucí kádr Grudinin začal budovat podnik, který má v názvu „sovchoz“- slovo, které v lidech vzbuzuje pocit jistoty a bezpečí. „Sovchoz“ jménem Lenina – další symbol, který se zaryl do podvědomí lidí, jako vzpomínka na budování lepších zítřku a spravedlivé společnosti. Dokonce z Grudinina začali lepit obraz velkého vůdce Stalina, který dokázal vybudovat z SSSR velmoc v časech nejhorších.
https://cont.ws/uploads/pic/2017/12/32%20%2858%29.jpg
Takže, kandidát, kterého zvolili polit. technologové, splňuje několik předpokladů, které by měly rezonovat v srdcích občanů Ruska:
- vypadá, jako Stalin,
- vybudoval „socialistický“ podnik, „sovchoz Lenina“, ve kterém myslí na obyčejné lidí,
- prohlašuje, že když se postaral o „své“ lidí v „sovchozu“, dokáže se postarat o všechny občany Ruska.

O tom, že „sovchoz“ Grudinina nemá nic společné se socialistickým podnikem, je to uzavřená akciová společnost, ve které sám Grudinin vlastní 40% akcí, jsem napsal v tomto odkazu:
http://www.vodaksb.eu/diskuse/video/comment-page-17/#comment-99507

V pořadu u Solovjeva uvedl, že jeho měsíčný příjem ze „sovchozu“ je 20 mln. rublů, který převádí (o světe div se!) do off shorů. Mimochodem sám kritizuje Putina za to, že „dovolí“ oligarchům držet peníze v off shorech a slibuje národu, že tento nešvar zakáže.

Jdeme dál. Zakladatelem „Sovchozu Lenina“ je A.S. Registrator. R.O.S.T., ve které 99,66% akcí drží… oligarcha Abramovič!
https://cont.ws/@alexandr-rogers/808929

Jinými slovy, kandidát od komunistů se krmí z rukou oligarchy Abramoviče, který svůj majetek získal v „divokých devadesátých“ za Jelcina a byl jedním ze sedmi oligarchů, kteří tehdy v Rusku měli reálnou moc. Pohádkově bohatý Abramovič, kterému nikdy neleželo na srdcí blaho národa a jestli se s ním začal dělit, tak až po odsouzení Chodorkovského. Není třeba asi obzvlášť připomínat, že všichni ruští oligarchové jsou napojeny na globální finanční mafii.

To není ještě všechno. V minulých prezidentských volbách, v roce 2012, svaz levých sil, spolu s liberály, monarchisty, anarchisty… a další nečisti organizoval proti zvolení Putina masové protestní akce, které se do dějin zapsaly pod názvem „Bolotnaja“ a „bílostužkové hnutí“. Tehdy byli vyvedeny do ulic miliony lidí a náš mainstream také věnoval těmto akcím velkou pozornost, jako „důkaz“, že lidé v Rusku Putina nechtějí. Mimochodem, těchto akcí se zúčastnili i diplomaté USA a EU.
Jedním z organizátorů těchto akcí byl Sergej Udalcov, vnuk prvních revolucionářů. Ten byl odsouzen za organizování masových nepokojů a odseděl 4 roky. Dnes už je na svobodě a ohlašuje výsledky primaries kandidátů na prezidenta, které proběhly v KPRF a „Levé Frontě“, a doporučuje Grudinina..
https://kirill-s75.livejournal.com/1290803.html

Mimochodem, KPRF se od roku 2012 ani netají s tím, že by byla proti radikalizací společnosti a násilnému uchopení moci. Nakonec, její propojení s globální finanční mafií, velvyslanectví cizích států a levými radikálními organizacemi to jenom dokazují. A samozřejmě, to vše koná „ve jménu národa, jeho blahobytu a štěstí“.
To video s Udalcovem, na které jsem dal odkaz, je cenné ještě v tom smyslu, že prozrazuje jména dalších spolupracovníků „Levé Fronty“ a KPRF, o kterých se v ruské blogosféře mluví, jako o patriotech. To jsou:
Zachar Prilepin, Konstantin Sjomin, Jurij Boldyrev (prosazoval známého generála Ivašova na funkcí prezidenta), Sergej Glazjev, Pavel Grudinin.
Většina z nich se aktivně angažuje i v „Izborském klubu“ Alexandra Prochanova. Aspoň vidíte, jak je vše propojené. Ta jména ještě uslyšíte v souvislosti s politickým děním v Rusku, proto je třeba vědět, „odkud vane vítr“.

Ještě se vrátím k našemu „lidovému“ kandidátovi na prezidenta Pavlu Grudininovi. Jak už jsem se výše zmínil, KPRF ho stylizuje, jako novodobého Stalina. Jenže, národ „neopiješ rohlíkem“. Ještě, než v KPRF stačili z Grudinina slepit obraz Stalina, národ uviděl v něm jinou podobu – s liberálem Gojzmanem a zrádcem Rodčenkovem (olympiáda, doping), se kterými Grudinin má společný etnický původ po matce – Piščik Serafimě Zinovjevové – Židovce.
https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/25398764_2085628954999757_1604925255250840917_n.jpg?oh=2084effe793a8285d772a367573a7b99&oe=5ABFCDF8

Závěr.
Jestli budeme srovnávat situací před nadcházejícími prezidentskými volbami v Rusku, musíme si zákonitě všimnout, že situace v Čechách je, jako přes kopírák podobná té ruské.
Proti jednomu, lidovému kandidátovi Zemanovi se vynořilo hned 8 protikandidátů, většinou podpořených jenom senátory a poslanci. Aby jeho mandát, v případě vítězství, měl co nejmenší sílu. Bohužel, náš volební systém zrovnoprávňuje hlasy na příklad, 103 817 občanů u Miloše Zemana s 10 hlasy senátorů u Mirka Topolánka nebo 11 hlasy senátorů u Marka Hilšera, kterého skoro nikdo nezná. Těch neznámých pro voliče, ale známých a užitečných pro národ podle názorů poslanců a senátorů, jsem mezi kandidáty napočítal 6, což je 2/3 z celkového počtu.
Jen tři z kandidátů sbírali hlasy budoucích voličů:
Miloš Zeman, Jiří Drahoš a Michal Horáček.
Michal Horáček – textař, producent, bývalý spolumajitel sázkové kanceláře Fortuna a miliardář, je kandidátem od „pražské kavárny“.
Jiří Drahoš – vysokoškolský profesor, předseda Akademie věd ČR, je určitě dobrým vědcem, ale není politikem, který se vyzná v řízení státu. A tak je zřejmé, že bude politikem ovlivnitelným jinými politickými subjekty.Otevřeně ho podpořila řada předních českých osobností veřejného života, mj. předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek, předseda TOP 09 Miroslav Kalousek či předseda STAN Petr Gazdík.[51][52] Osobnost Jiřího Drahoše ocenili i předsedové ANO, ČSSD či ODS.
Považuje se za proevropského kandidáta, který jednoznačně stojí za členstvím Česka v NATO. Je také proti referendu o vystoupení z NATO. Odmítá právo referenda občanů České republiky vyjádřit se k vystoupení z Evropské unie.
Nerušil by sankce proti Rusku a podporuje ukrajinskou územní celistvost. Česko by podle Drahoše nemělo sloužit jako most mezi Ruskem a Západem, ale naopak by mělo některé „naivní“ občany Západu před Ruskem varovat.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Ji%C5%99%C3%AD_Draho%C5%A1

Jak se říká, dělejte závěry sami…

 

Diskusní téma: Pár slov o Grudininovi, kterého narychlo vhodili do prezidentské kampaně RF, jako kandidáta od KPRF

sociálne inžinierstvo globálnej verchušky

hanzi | 03.01.2018

Voľby ukážu, nakoľko sa národy Ruska nechajú opiť rožkom. Prezidentské voľby na Slovensku ukázali, že národ je možné zblbnúť kampaňou "dobrého anjela". Ako malé deti. Považuejm sa isté, že Putin získa viac ako 50% hlasov, no nie som si istý, či dokáže vystúpiť nad povedzme 65%. Tlak je obrovský a globalistom dochádza čas.

Stalin nebo bílý generál?

Přemek | 02.01.2018

Na základě zkušenosti si dovolím soudit, že vyvolávat v elektorátu bílou uniformou Grudninina iluzi druhého Stalina je poněkud ošemetné, uvážíme-li, že národ dobře zná úklady rohatého, který si béře na sebe podobu kdekoho z táboru Dobra. Ostatně Stalina si v Rusku pamatují spíše v jiné než sváteční letní uniformě, zato bělogvardějské generály si jistě vybaví v bílém i s knírem...

Bílý generál

Přemek | 02.01.2018

Kolik Rusů si Grudninina představí jako bělogvardějského generála více než Stalina v ne zcela typické letní uniformě? Myslím, že se schopností rohatého brát na sebe různé podoby má národ své zkušenosti... Ostatně proto dostalo Pravoslaví druhou šanci nikoli pro parádu...

Voľby prezidenta na Slovensku

Milan | 31.12.2017

Myslím, že na Slovensku bude prebiehať podobný spôsob ako v Rusku aj v ČR. Rozdiel je len v tom, že Kisku v predošlých voľbách podporili aj globalisti aj štátna elita USA, ale teraz podporu globalistov už nemá. Fico dostal najavo, že je nástrojom globalistov a na funkciu prezidenta sa nemá hrabať. Takže uvidíme kto bude kandidovať.

Re: Voľby prezidenta na Slovensku

vilon | 31.12.2017

A čo Danko? Ten neukázal nič? Žiadnu prislušnosť? Je orientovaný na Rusko, a preto slniečkári s kaviarňou robia cirkus. I ked sa Danko ku možnej kandidatúre nijak nevyjadril, vyzerá to tak, že nik iný Kisku vo voľbách nepoloží....či?

Re: Re: Voľby prezidenta na Slovensku

mpskus | 31.12.2017

danko teda je ale osobnost, ktora by nedokazala riadit ani podnikovy bufet, je to babka a este aj nevydarena, bohuzial takychto ludi je v nasej vrcholovej politiky kopa a je to asi preto, ze su hlupi, ale ctiziadostivi a preto aj lahko manipulovatelni a naslene vydieratelni - v pripade, ze by sa pokusili ist vlastnou cestou

Re: Re: Re: Voľby prezidenta na Slovensku

Dušan schmidt | 01.01.2018

Danko nie je schopný byť ani schopný...no neschopný je schopný byť na 200%.

Re: Re: Voľby prezidenta na Slovensku

Milan | 01.01.2018

Danko bol spočiatku nezorientovany, ale vyzerá, že absolvoval rýchlokurz, vystúpenie v Dume sa mi páčilo, ale na funkciu prezidenta ešte nie je pripravený.

Re: Re: Re: Voľby prezidenta na Slovensku

Navrátil | 01.01.2018

A co Lajčák,ten je miláček Sorose.Danko nemá šanci.když dokáže mluvit v Dume,jak tvrdí Pjakin,Putinovi nechce GP dovolit velkou úlohu ve světě.

Re: Re: Re: Re: Voľby prezidenta na Slovensku

Milan | 01.01.2018

Však práve, Lajčák je Sorosov človek už dlhé roky, preto sa dostal do OSN a robí to čo robí a tým pádom prichádza do úvahy buď Kiska alebo Lajčák, obaja určite nie, ale ja hovorím o kandidátovi globalistov a taký tu zatiaľ nie je. Jedine že by tak ako v Rusku niekoho vytiahli na svetlo, urobili z neho ľudomila len na oko a zaútočili na voľby až v ďalšom volebnom období.

Re: Re: Re: Re: Re: Voľby prezidenta na Slovensku

Milan | 01.01.2018

Ešte ma napadá Blaha, ten robí nezávislú politiku na Smere, nie je ani členom Smeru a v poslednej dobe sa dosť zviditeľňuje, Sorosov človek nie je a aj keď podporuje Putina tak len do určitej miery, tak ako GP. Na to, že nie je členom strany dostáva dosť veľký priestor a voľba za vedúceho Parlamentného zhromaždenia Rady Európy to len potvrdzuje.

Re: Re: Re: Re: Re: Voľby prezidenta na Slovensku

Navrátil | 01.01.2018

Rozumíme si,takže něco na způsob Macron.
Jenže je nutno dodat,že ovládají média,internet,pak mají ulehčenou práci.

Re: Re: Re: Voľby prezidenta na Slovensku

Dušan turner | 01.01.2018

Danko je omyl a je riadený globalistom! Pane to vystúpenie v dume bol ťah pre naivných prorusky zmýšľajúcich ľudí v skutočnosti SNs so zradcom Dankom iba naháňa klesajúce preferencie! Viď jeho navštevované synagógy a sympatie k islamu! Strašné ako sú niektorý Slováci naivný tak ako vy! Viete že ozajstný prorusky a pronarodne orientovaný Slováci tohto Saša globalistom absolútne nemusia!

Re: Re: Re: Voľby prezidenta na Slovensku

Dušan Turner | 01.01.2018

Danko je omyl a je riadený globalistami! Pane to vystúpenie v dume bol ťah pre naivných prorusky zmýšľajúcich ľudí v skutočnosti SNs so zradcom Dankom iba naháňa klesajúce preferencie! Viď jeho navštevované synagógy a sympatie k islamu! Strašné ako sú niektorý Slováci naivný tak ako vy! Viete že ozajstný prorusky a pronarodne orientovaný Slováci tohto Saša globalistov absolútne nemusia! Čudujem sa židovskému kongresu že si kpt. Danka vybrali ako trójskeho koná! Situácia na Slovensku je desivá v parlamente vo vláde všetko prisluhovačom USA a EU ! LSNS Kotleba v opozícii je jediná sila pronarodne antiamericka a proruská avšak je nútená z každej strany a to hlavne od p. Kpt. Danka! Podáva jedno trestné oznámenie za druhým na LSNS! Hrozný proamericky prezident Kiska pravý opak českého prezidenta Zemana! Kiska bol uvarený a podaný USA ambasádou v Bratislave projekt USA štátnych elít! Fico projekt silno probruselsku uvarený u p. Merkelovej! Strašné a desivé čo si to tento Slovenský národ zvolil! Hrôza a des!
A

Re: Re: Re: Re: Voľby prezidenta na Slovensku

Milan | 02.01.2018

Kiska súhlasím, to som aj písal, že je Sorosov človek, Fico sa mi zdá, že začal robiť pre globalistov, Danko asi tak isto, ale pozor, Kotleba aj všetky extrémne národné strany v Európe sú projekt globalistov. Kotleba mal ľudí pritiahnuť k sebe a odpútať ich od strán, ktoré sú podporované Sorosom, ale akosi to v posledných voľbách nevyšlo, tak globalisti začínajú si vyberať ľudí, ktorí majú niečo za ušami a vedia ich prinútiť na spoluprácu. Keďže fungujú bezštruktúrne, nie je v tomto problém.

Re: Re: Re: Re: Voľby prezidenta na Slovensku

Milan | 02.01.2018

A čo sa týka trestných oznámení, je to len komédia. Jediný prorusky orientovaný politik vyzerá byť Čarnogurský.

Je politika KSRF v zajetí novodobého trockizmu ?

Wolf | 31.12.2017

Uvedený článek považuji za krátkozraký až povrchní.Velmi obdivuji a vážím si Putina jehož politika respektuje reálné sociálně politické síly ve světě i v RF a buduje stát jako základnu pro řešení nezbytných sociálních úkolů ,které kapitalismus ze své podstaty nemůže vyřešit.
Putin je ve stejné pozici jako byl Stalin v boji proti trockistům.

Re: Je politika KSRF v zajetí novodobého trockizmu ?

ТаuRus | 31.12.2017

V čem je ten článek povrchní a krátkozraký? Prosil bych argumenty.

Re: Re: Je politika KSRF v zajetí novodobého trockizmu ?

Navrátil | 31.12.2017

Klid pane Taurus.
Je to něco podobného jako v ČR,honem narychlo pustili Topolánka do voleb.Navalného nepustili do voleb,tak honem Gruninin.
Já jsem očekával,že bude kandidovat Klaus,ale ODS nedostala tolik a pravice celkem,kolik si myslel Klaus,aby ho protlačili.

Re: Re: Re: Je politika KSRF v zajetí novodobého trockizmu ?

Hox | 01.01.2018

Nevidím že by byl Tauruse nějak rozrušený, jeho článek byl bez argumentů napaden, tak se ptá na argumenty. Podivná je tvoje reakce, v podivném souladu s napadajícím.

Re: Je politika KSRF v zajetí novodobého trockizmu ?

Přemek | 02.01.2018

Ani já nevidím v Taurusově článku znaky krátkozrakosti a povrchnosti. Možná je to (ne)schopností číst a porozumět čtenému? každý se musíme ještě hodně učit :-)

Zeman dělá jen ostudu a je zrádce národa

Jirizkolina | 31.12.2017

Jestli si mám vybrat mezi globalistou Zemanem a Globalistou Drahošem, tak vítězí Drahoš, který se umí chovat.
Zeman je lump provní třídy, byl získán Globalisty už v osmdesátých letech, kdy napsal ten prolhaný ekonomcký článek do VTM.

A když byl Zeman před nedávnem v Moskvě, tak v Moskvě vyšel článek o roku 1968 a Zeman kdyby mohl, tak by skákal tři mětry do stropu, jak zuřil, že někdo napsal pravdu, jak to tenkrát bylo. Tak alespoň zmáknul Zeman zrádce Medveděva, aby ten článek stáhli.

Zeman byl vždy zrádce národa a zrádcem vždy zůstane!

Re: Zeman dělá jen ostudu a je zrádce národa

kublajchan | 31.12.2017

...právě jsi věnoval dalších několik hlasů Mildovi Zemanovic...

Re: Zeman dělá jen ostudu a je zrádce národa

Milan | 31.12.2017

Treba rozlišovať, za Zemanom stoja globalisti, ale za Drahošom štátna elita USA, takže podľa toho je potrebné sa zariadiť, či chcete migrantov a ten chaos, čo je v západnej Európe, ktorí spôsobuje štátna elita USA...

Re: Re: Zeman dělá jen ostudu a je zrádce národa

Sochass | 01.01.2018

Jestli taky budou migranti, nebo ne, o tom se rozhoduje jinde a ne Zeman. Osobně jej, ani nikoho z ostatních, volit nebudu. Pravomoci prezidenta, nejen v ČR, jsou natolik omezené, že si musí vystačit s protokolárním děním a pokládáním věnců na hřbitovech...

Re: Re: Re: Zeman dělá jen ostudu a je zrádce národa

Milan | 01.01.2018

Nemáš pravdu, aj keď má prezident len obmedzené právomoci, pokiaľ je schopný riadiť štát, vie to robiť aj s obmedzenými právomocami a postupne riadiť aj vládu. Veď kto rozhodol, že vládu zostaví Babiš a pritom mohol osloviť niekoho iného alebo vypísať predčasné voľby.

Re: Zeman dělá jen ostudu a je zrádce národa

M.C. | 03.01.2018

Hm, a z čeho soudíte, že se ,,umí chovat"?
Z pečlivě zrežírovaných a nacvičených televizních vystoupení?
Nemluvě o tom, že i hajzl první třídy může mít navenek korektní vystupování.
Drahoš je jenom takový malý hajzlík bez pevného vlastního postoje, se kterým si budou ti velcí dělat co chtějí.

Co se týče Zemana, ty občasné úlety v chování mi vadí taky, ale on už v jeho letech jiný nebude. Kdyby se nabízel kvalitnější kandidát, byl bych pro to, aby to zabalil, ale zatím tam vidím samé šašky a blbečky.
V současné době i v nedaleké budoucnosti čeká náš stát a celou Evropu velmi těžké období a potřebujeme v čele člověka, který vidí dál než na špičku vlastního nosu.
Nemáte to s tím článkem o roku 1968 trochu popletené?
Zeman si právě proto, že se dvacet let živil prognostikou umí dát dohromady dvě a dvě a spočítat si, co z toho ve finále vyleze nebo nevyleze.
Proto taky slezl z umírajícího koně a snaží se nás zapojit do společnosti zemí, které mají před sebou lepší budoucnost než několik let občanské války s islamisty, které si díky ovladatelnosti a prodejnosti svých politiků natahaly na vlastní území.
Zeman asi s globalisty euroasijského křídla spolupracuje, celá řada věcí tomu nasvědčuje.
Jenže tohle křídlo nás nepotřebuje zničit, oni nás naopak potřebují zachovat jako opěrný bod. Politickou zásadu, že kdo je pánem Čech je pánem Evropy nikdo nezrušil.
Atlantická strana (to, čemu Pjakin říká státní elita) naopak potřebuje rozvrátit co největší část Evropy dříve, než se jí sesypou její průsery na hlavu, aby tak do budoucna oslabila Rusko a euroasijskou větev.
My musíme držet s těmi, kdo nás chtějí zachovat, jakkoliv je to spíše z důvodů vlastní bezpečnosti než proto, že by nás měli nějak mimořádně rádi.
Na příkladu Bašára Assáda a Sýrie je vidět, že když Rusku na někom opravdu záleží, tak ho padnout nenechá a mohou se sionisté a neokonzervativci třeba stavět na hlavu. Oni by nás rádi použili jako kanonenfutter v nevyhratelné válce proti Rusům, stejně jako mnoho dalších národů. Nasrat a rozmazat.

Proto jakkoliv není Zeman dokonalý ani zdaleka, vede o několik koňských délek před zbytkem kandidátů.

Re: Re: Zeman dělá jen ostudu a je zrádce národa

M.C. | 03.01.2018

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Martin-Koller-pred-prezidentskymi-volbami-Videl-jsem-zblizka-Jiriho-Drahose-518393

Grudinin

Momo | 31.12.2017

Prvá myšlienka čo ma napadla s jeho sovchozom bola čiastočná podobnosť so Slušovicami . Priznám sa nepoznám podrobnosti ale tam sa tiež darilo všetko to čo inde bol problém len vysloviť .

Re: Grudinin

Pavel | 02.01.2018

Ty Slušovice mě napadly také.

Tam dováželi šrot a vyráběli z toho drahé počítače TNS. To tenkrát neslo velký peníze.

https://cs.wikipedia.org/wiki/JZD_Slu%C5%A1ovice
Zajímave je, že někdo Slušovice po roce 1990 záměrně a cíleně odepsal. A nebo jejich neviditelná ochrana přestala fungovat?

Gridinin

Navrátil | 31.12.2017

Jak víme židé i Rusku byly největší komunisté,to samé u nás.
Putin je brzdí v jejich rozkrádání,tak potřebují dalšího Jelcina.
Proto i naši komunisté podporují židy,od Klause počínaje,Babišem to pokračuje.Proto i u nás chtějí jiného žida,který je nebude brzdit v rozkrádání.Snad to Zeman zvládne.

prilepin

lubomír | 31.12.2017

zachar prilepin nepatrí do vašeho zoznamu...

Re: prilepin

ТаuRus | 31.12.2017

Vážně? Na základě čeho tak tvrdíte?
V textu jsem dal odkaz na video se S. Udolcovem, ve kterém ohlašuje výsledky primaries . Jmenuje Prilepina, Ševčenka, o kterém jsem se nezmínil a řadu dalších lidí, kteří se účastnili, jako kandidáti od Levé fronty.

Re: prilepin

Přemek | 02.01.2018

Připusťme, že u některých konkrétních lidí lze z jejich stopy usuzovat na trochu atypickou příslušnost ke klubu, možná, že ti duchovně disponovanější jsou schopni nejen vědomé reflexe, ale i transformace vědomí... To ovšem lze učinit až na základě nadstandardních vědomostí. Proto u článku Tauruse nevidím důvod ke kritickým poznámkám...

Díky za shrnutí.

Martin | 30.12.2017

Ušetřilo mi dost pátrání kdo je pan Grudinin a odpovědělo na řadu otázek. Co se týče analogie našich a ruských voleb, řekl bych, že jsme tentokrát dost mimo zaměřovač. Snad kromě stejné snahy oslabit Zemanův mandát rozmělněním hlasů. Na rozdíl od těch minulých se dá také mluvit o oslabení vlivu USA. Chybí tu profesoři s americkými pasy. Také nikoho typu Grudinina v tom křoví za Zemanem nevidím. Snad kromě Mirka Topolánka, ale ten je lokální aktivitou několika senátorů. Spíš než jako snahu o zviditelnění kandidáta do dalších voleb bych v tom viděl snahu o jakési emeritní či čestné senátorství... Shrnul bych to tak, že letošní prezidentské volby na mne působí dojmem, že Česká republika se ocitla mimo zaměřovač jak globálů tak lokálů, kteří řeší větší požáry, než jsme my. A to dává Miloši Zemanovi, který je do určité míry koněm globálů trochu volnosti navíc. Dokonce i očekávaný jekot pražské ychtylektuální krafárny po jeho zvolení mu bude jako vždy jen nahrávat body u národa.

Re: Díky za shrnutí.

Přemek | 02.01.2018

Dobré postřehy. Pouze bych nepodceňoval žoldáky, kteří škodí již jen tím, že se chovají stereotypně a bourají reformní snahy, které jsou schopni identifikovat ve shodě s dřívějšími direkcemi. Může být, že dolarový kohoutek zamrzne zcela již letos a že nadšení za žold vyprchá dříve než bys řekl švec.

Přidat nový příspěvek