Osvobození Palmýry

05.04.2016 22:23
Lin

 

Možná jste si už všimli, že od osvobození Palmyry se začaly dít věci, které spolu zdánlivě nesouvisejí, ale já se domnívám, že ano. Přijde mi to jako nová bitva, která bude hodně těžká a vyčerpávající. Chtěla bych věřit, že bitva závěrečná… aspoň na nějaký čas…

Současně s boji v Náhorním Karabachu se vyostřila situace v Turecku i Iráku. Samozřejmě – také v Sýrii. Ve stejné době nastalo peklo také na Donbasu, kde opět ukři odstřelují obytné čtvrtě a jsou další mrtví mezi civilisty.
Syrská armáda sice dobyla křesťanský Karajtín, ale k Aleppu dorazila početná skupina teroristů a znovu vypukly těžké boje. Dnes tam sestřelili syrského pilota a naložili s nim podobně, jako s ruským Peškovem:
http://ren.tv/novosti/2016-04-05/terroristy-ustroili-horovod-vokrug-sbitogo-v-sirii-samoleta-su-22-video
Přitom “suška” byla sestřelená raketou země-vzduch.

Jak se píše v tomto článku, na ulici Aleppa znovu leží těla mrtvých civilistů na ulici…
http://ren.tv/novosti/2016-04-05/kurdy-pokazali-tela-ubityh-v-rezultate-obstrelov-v-aleppo

Dnes A.Carter, šéf Pentagonu, dnes opět mluvil o pěti hlavních nebezpečích zeměkoule a má to srovnané takto:
1) Rusko, 2) Čína, 3) Severní Korea, 4) Írán, 5) teroristi.
https://russian.rt.com/article/157342
Odvážný chlapec… zvláště když čínský prezident sotva zavřel dveře po své oficiální návštěvě…

K tomu Kerry už zase začíná s odchodem Asada. Prý – tématem dalších ženevských rozhovorů může být předání vlády Asadem nějakému “civilnímu orgánu moci”.
https://russian.rt.com/article/157348
Započítávám k “náhodné” synchronizaci také článek, nedávno šířený médii, že se jako v Moskvě Kerry s Kremlem dohodl na odchodu Asada někam do zahraničí (ukázalo se jako kachna).

A nesmíme zapomenout na synchronizovanou akci “papír”, do které asi vkládali velké naděje. Z humorných prohlášení vybírám Merkelku, která prohlásila, že “přítomnost Porošenka na seznamu nemá žádný vliv na jím úspěšně vedený boj proti korupci na Ukrajině”.


Do Oděsy připluly před pár dny dvě turecké vojenské lodě – prý na návštěvu. A dnes se objevila zpráva, že na hranici s Krymem provedla UA vojenské cvičení “za účasti operativně-taktické skupiny JIH”. Kdo v této skupině je, jestli i “natovci” – to nevím.

 

Diskusní téma: Osvobození Palmýry

s Aleppo to bude este vesele

eru24 | 06.04.2016

http://rusvesna.su/news/1459940125

nové informace

M.C. | 06.04.2016

Na serveru Colonel Cassad je pár zajímavých článků k tématu.
Al-Eiís už je zpátky v rukách SAA, v Karabachu je prý od včerejška příměří a pod....vání Turecka se minulo účinkem.
Pilot sestřelené Su-22 je prý naživu.
http://colonelcassad.livejournal.com/

hitparáda

M.C. | 06.04.2016

Děkujeme ministru Carterovi za jeho ocenění práce syrské armády a ruského kontingentu.
Loni v září na VS OSN prohlásil prezident Obama, že na prvním místě je IS a na druhém Rusko. Jestliže se IS jako samostatná hrozba úplně ztratil a byl zahrnut obecně pod teroristy na 5. místo, znamená to že za posledního půl roku dostali řádně na prdel.
Pokud Ashton Carter ví co mluví, tak by to znamenalo, že problém teroristů je v zásadě vyřešen, protože nebezpečnost Severní Koreje je malá a Íránu prakticky žádná.

Jedno sestřelené letadlo islamisty nevytrhne, ať už si tancují jak chtějí. Ten dobytý al-Eiís je sice problém, ale pořád je to problém místního významu, asi jako před časem Chanaser.

Všeobecně ty křečovité tahy neokonzerv ukazují na narůstající nervozitu a ztrátu kontroly nad situací.
Rozdmýchání problému s Náhorním Karabachem je taky dvojsečné, Rusko má smlouvu o spolupráci s oběma zeměmi a bude se snažit konflikt urovnat. Povede to ke zvýšení ruské pozornosti k této oblasti a asi i ke zvýšení ruské vojenské přítomnosti. Nic dobrého pro Erdogana, který má už tak svých starostí dost. Američané minulý týden evakuovali rodinné příslušníky svých vojáků z Turecka. Asi vědí proč.

Přidat nový příspěvek