Oddělené vzdělávání v Rusku

25.07.2015 11:06

ТаuRus |

O odděleném vzdělání, rj.
https://vk.com/vpyakin?z=video96736000_171677025%2Fbda83c0701668d4981

Video, asi 10 min. Vypráví ředitel školy, ve které zavedli oddělené vyučování. Chlapci zvlášť, dívky zvlášť.
Mluví o pocitech dětí ve třídě, když jsou spolu a když je oddělí. Děti mají pocit větší svobody.
Přečetli dětem stejnou pohádku. Chlapce emotivně zaujaly jiné věci, než děvčata.
Psychologicky - děvčata potlačují chlapce ve společných třídách, protože vývojově jsou vyspělejší. Pro chlapce, ve společných třídách, je problém potlačit v sobě ženský prvek, protože se po nich požaduje, aby se chovali, jako děvčata. S takových chlapců je problém vychovat muže.
Chlapci mají v oblíbě jiné předměty, než děvčata a naopak. Metodika výuky musí být pro chlapce jiná, než pro děvčata atd.
Po zavedení oddělené výuky, výrazné zlepšení prospěchu.
Školu navštívil Putin. Jeho názor - všechny školy by měly přejít na oddělenou výuku. V Rusku je zatím 700 takových škol, což je strašně málo. Největší překážkou je nechuť úředníků řešit tento problém.

 

Diskusní téma: Oddělené vzdělávání v Rusku

Omračující

Aleš Krejčí / Brno | 26.07.2015

ale jasné jak facka!
Taure díky Ti, ten Vladimír Filipovič by si zasloužil titulky, ať se to dozví hlavně ta nová ministryně, co matiku moc nemusí!

oddelené vzdelávání

štekající pes | 28.07.2015

...přesně podle Protokolů a jezuitského řádu ; čemu vlastně tleskáte? jasně, že je to Putinem předeslané řešení, vy jste všichni slepí...

Re: oddelené vzdelávání

Hox | 30.07.2015

Není třeba být géniem na to, uvědomit si klady a zápory společného a odděleného vzdělávání, a srovnat. Společné vzdělávání je zločin na budoucích generacích. Proč myslíš, že elitní školy všude po světě mají 2 aspekty společné?
- oddělené třídy chlapci/dívky
- stejnokroje.
Už aby to bylo všude standardem.

Zkus tedy konkrétně: co je na odděleném vzdělávání (chlapci/dívky ve zvláštních třídách, nikoliv oddělení od rodiny) špatně?

Re: oddelené vzdelávání

marvo | 30.07.2015

pes, na základe ktorých pasáži z Protokolov usudzuješ, že "Putinové riešenie" ich kopíruje? (o vzdelaní/vzdelávaní Gojímov sa píše v Protokoloch v Sedení šestnástom, rovnako dôležitý je aj "kastovnícky" bod 11 v Sedení treťom - paralely mi žiaľ unikajú...)

Re: Re: oddelené vzdelávání

Vandal | 02.08.2015

chlapci klidek, pes co steka nekuse...

Přidat nový příspěvek