Od Ukrajiny do arabského jara: nepotřebné revoluce a chaotické zásahy (“Atlantico”, Francie)

27.10.2015 12:53
TauRus |
 

Od Ukrajiny do arabského jara: nepotřebné revoluce a chaotické zásahy (“Atlantico”, Francie). Autorem je Eric Denécé, doktor politických věd, ředitel Francouzského centra výzvědných výzkumů: (rj)
http://inosmi.ru/world/20151027/231037056.html#ixzz3plMGjgpU

Poměrně rozsáhlý článek, přehodnocující mezinárodní politiku Francie a celé aliance NATO v čele s Amerikou během posledních let.
Autor konstatuje naprostý krach politiky Washingtonu na mezinárodní aréně, uplatňování dvojích standardů, a destabilizaci států prostřednictvím ŘÍZENÝCH Amerikou “barevných” revolucí, které měly za následek příchod k moci ještě horších režimů, rozkvět terorismu a násilí a destabilizací celého světu.
Poukazuje na migrační vlnu, jako výsledek této nezodpovědné politiky a problém pro Evropu, který z toho plyne. Zastává se politiky Orbana a Zemana, kteří se snaží čelit destabilizací vlastních států, způsobené tou “vlnou”. Zároveň se obává, aby se atlantičtí polit-technologové se nepokusili vyvolat v jejích zemích další “barevnou” revolucí.
Vyvrací mýtus, že Asadův “režim” je mezi lidmi nepopulární a Asad má zodpovědnost za všechny oběti Syrské krize a války. Démonizace Asada je založená na lži, třeba takové, že použil chemické zbraně proti vlastnímu obyvatelstvu. Nikdo by Asada ve státě nepodporoval, kdyby se vůči vlastnímu obyvatelstvu dopouštěl genocidy. My naopak, pozorujeme, že Asad má mezi obyvatelstvem bezprecedentní podporu, která mu umožňuje čelit už několik let mezinárodnímu terorismu a cizí intervenci.
“Realismus – je nejdůležitější vlastnost v geopolitice a mezinárodních vztazích, který Západ, podle všeho, už dávno ztratil. Západní Evropa, zdá se, naprosto sešla z cesty, a jediným vodítkem pro ní slouží nezodpovědná a sobecká politika USA, které se snaží Evropu vtáhnout do svých politických dobrodružství.

Zdravý úsudek projevuje jen několik států, především Rusko. Jeho zásah v Sýrii přinesl obrat, který se stal prvním krokem k obnovení pořádku na Blízkém východě. Kromě toho, ať si myslíme cokoli, Írán se víc utvrzuje, jako faktor regionální stability v podmínkách nárůstu terorismu při podpoře některých sunnitských zemí”.
Západ kritizuje Moskvu v tom, že bije po organizací Džabhat an- Nusra a ignoruje ISIL, přitom nepředložil jediný důkaz a zcela ignoruje i ten fakt, že Džebhat an-Nusra je jen odnoží teroristické organizace Al-Kaida.

Západ neustále jen řeší problémy, které sám vytvořil, Evropa jen sleduje cíle Ameriky, jako druhořadý hráč, přitom americké cíle vůbec nejsou v souladu se zájmy samotné Evropy. To je tragédie a Evropa za to jednou zaplatí. Stojí na špatné straně. Potoky dezinformace, které šíří anglosaská média, jednou přivedou k tomu, že Evropa naprosto ztratí jakoukoli důvěryhodnost na mezinárodní scéně.

P.S. Není, co dodat, velmi silný článek. Příznačné je, že nevznikl z pera moskevských polit-technologů, ale od politologa z nejzápadnější části evropského kontinentu. Obviňovat ho, že šíří “ruskou propagandu” může jen nepoučitelná “pražsko-kavárenská” sekta, která v žádném případě nemluví za celý národ, ale jen prezentuje svůj lokajský protinárodní postoj atlantických patolízalů.

 

Diskusní téma: Od Ukrajiny do arabského jara: nepotřebné revoluce a chaotické zásahy

chyby, alebo cieľ?

Martin | 28.10.2015

Pri hodnotení politiky USA treba mať neustále na pamäti, že čo je podľa niekoho chybou riadenia, to je pre iného cieľom.

Přidat nový příspěvek