Obrat generální linie na Ukrajině, cui bono?

19.04.2016 19:07
TauRus
 

Včera jsem se podíval na kousek pořadu “večer u Solovjeva”. Byl o Ukrajině.
http://politikus.ru/video/74451-voskresnyy-vecher-s-vladimirom-solovevym-ot-170416.html
Jestli někdo sledoval tento pořad, tak ví, že dříve byl téměř nekoukatelný, kvůli přítomným Ukrajincům, kteří skákali všem do řečí, křičeli, obviňovali Rusko a Putina atd.
Včera to najednou vypadalo, že dostali nové instrukce a začali se bavit o spolupráci s Ruskem, o tom, jak dva národy usmířit, dokonce si vzpomněli, že spolu bojovali ve Velké vlastenecké válce atd. přiznali, že Rusko Ukrajinu nikdy nenapadlo, Krym neřešili, jako kdyby se rozhodli začít z čisté stránky.
Tak mám takový dojem, že Západ Ukrajinu opět strká do ruské náruče, protože si s ní neví rady.
Ta “změna myšlení”, účinkujících herců, nastala po odchodu Jacenjuka a holandském referendu. Na poznámky: “Vždyť jsme vám říkali, že to takhle dopadne”, reagovali velmi smířlivě, i když dříve by to na ně působilo, jako červený hadr na býka.
Nejspíše, byl přijat plán “B”, podle GP – Ukrajinu vrátíme Rusku, ale podhoubí “svidomismu” necháme na západě Ukrajiny. I v tom pořadu, když přišla řeč na UPA a Banderovce, ukrajinští představitelé řekli: “Co my s nimi teď naděláme, pro západní Ukrajinu jsou to hrdinové, nemůžeme je teď vzít a zlikvidovat. To by narušilo sociální smír. Ale vždyť je to okrajová záležitost, která se časem srovná”.
Také zajímavé je toto propagační video z ukrajinského centru se “slibným” názvem “Mirotvorec”, ve kterém najednou zaznělo, že Putin za nic nemůže, protože…
http://politikus.ru/video/74461-nacisty-priznali-chto-putin-ne-vinovat-vinovaty-vse-rossiyane.html

Putin sice, podle nich, nemůže za jejích problémy, ale “může za to ruský národ”, který “ty” kroky od Putina objednal a Putin jen plnil jeho vůli.
Na první pohled – nesmyslné video, protože donedávna byl Putin na Ukrajině zhmotněním všeho zla a bylo dost jednoduché na něho směřovat veškerou nenávistnou propagandu. Třeba, šlo znetvořit portréty Putina, bylo možné ho spálit na náměstí, říct, že Putin je ch…jlo atd.
Směřovat propagandu na všechen 145 milionový ruský národ, který nemá jednotnou tvář, už tak dobře nejde. Navíc, mezi Ukrajinci a Rusy existují příbuzenské vazby a lidé jsou mezi sebou v kontaktu. Jestli dříve propaganda vysvětlovala chování Rusu tím, že jím vymyli mozky, tak jak najednou vysvětlit, že je to naopak – všech 145 milionů se rozhodlo v jednom okamžiku být nepřáteli Ukrajincům? Nesmysl, v hlavě vzniká disonance, která je navíc, podpořená zklamáním z vývoje posledních dvou let. Takže, i toto, musím říct, šílené video, je pokusem o otočku v ukrajinské vnitřní politice. Navíc, bylo zveřejněno až poté, co Putin na přímé lince s občany řekl, že s Porošenkem je v telefonním kontaktu. Po obílení Putina, už Porošenko s ním může v klidu jednat a “snažit se” přes něho “ovlivnit” ruský národ, který zatím “nechápe”. :)

 

Diskusní téma: Obrat generální linie na Ukrajině, cui bono?

O Ukrajině

Nibiru | 19.04.2016

Nemyslím si, že Rusko by si vzalo Ukrajinu hned tak zpět. Zvláště s těmi fašouny na západě země. Na Putina je krátký i globální predátor mám takový pocit v poslední době. Dle mého laického názoru nechá Putin ty bláznivé Okrajince pěkně vycukat a vyhladovět. Dobře jim tak.

Re: O Ukrajině

M.C. | 19.04.2016

Ten názorový kotrmelec se ani jinak interpretovat nedá, než že chtějí vyrabovanou Ukrajinu přehodit na krk Rusku.
Což o to, Rusko se jí ujme, ale trochu jinak, než si představují pindosi a podpindosniki.

Dojalo mě Obamovo prohlášení o situaci v Sýrii a stanoviska ozbrojené opozice. Jim zřejmě nedochází, že jak Rusové během tří dnů odletěli, tak zase za tři dny přiletí nazpět.
Střední a generální opravy letadel jsou dokončeny, posádky si odpočinuly, syrský expres, který dovolenou neměl nahrnul do Sýrie palivo, rakety a bomby.
Scéna je připravena, zrno od plev je odděleno, Assád se přesvědčil, že bez Rusů se nikam nepohne, bombardování může pokračovat.

Re: O Ukrajině

Spektátor Čumilovič Puk | 19.04.2016

Putin Ukrajince ale nenechává vycukat a vyhladovět! To jim zařídila jejich vlastní vláda! Ta rušila s Ruskem obchodní vazby a atd. a tvářila se, že se celá EU z Ukrajiny posadí na zadek. Jenže tamní oligarchové jsou ten největší problém. Zatímco Putin Ruské oligarchy dal aspoň trochu do latě, tak UA oligarchové jsou zcela divoká smečka kaprů, která si rozhodně svůj korupční rybník nevypustí. A to je pro UA neřešitelný problém, a s tím problémem se UA nemůže vydat do sobecké EU. Nikdo nechce nalévat peníze do bezedné díry... A UA je i jinak zklamaná z byznysu s EU. a atd. Co se týče Rusů, rádi by s UA kšeftovali dle principů vzájemné výhodnosti, ale to Kyjev zatím nechce...

Re: O Ukrajině

Martin | 19.04.2016

Rusko by si Ukrajinu mohlo vziať späť vtedy, keď budú všetci banderovci a ich západní sponzori visieť na kandelábroch. Skôr to nemá zmysel. Ale povešať si ich musia samotní Ukrajinci.
Zatiaľ nech sí pýtajú pečenočku od Nudelmanovej.

O ukrajine

Momo | 20.04.2016

Načo ich vešať keď môžu na Sibíri pracovať a poľudšťovať svoje psyché . Už konečne treba myslieť nie podľa biblie ,,oko za oko "

Re: O ukrajine

Vlado | 20.04.2016

Len ťa poopravím. Oko za oko je v starom zákone, ten vyznávajú židia, pre kresťanov platí nová zmluva, Nový zákon.

Re: O ukrajine

Martin | 20.04.2016

Obávam sa, že banderovcov nie je možné poľudštiť.

Re: O ukrajine

JaroX | 20.04.2016

Aj ja som toho názoru, že Banderovcov nie je možné poľudštiť a ani ich deti a vnúčatá, ak budú vyrastať v ich "kruhu". Expert teda nie som, ale ... aj Stalin ich predsa poslal na Sibír do gulagov a potom ich pustil domov... aby sa z nich stali hrdinovia. (???) No toto Stalin evidentne nedomyslel a Momo sa z jeho chyby nepoučil. Dúfam, že Rusi sa už poučili.

Re. O Ukrajině

Zala | 20.04.2016

Je to jisté, že Ukrajina je na obtíž a její představitelé, i když se zbavili Jaceňuka, jsou už tak trapní, že USA a Evropu je n zesměšňují. Proto se ji chtějí zbavit.Uvidíme, co s Ukrajinci udělá bezvízový režim. Nahrnou se sem, asi inteligence, ale mohou i banderovčici. A co potom? Spojení s islamisty, to budeme teprve upět.

Projekt Ukrajina skrachoval

svantovit | 21.04.2016

a autorom ide o zachranu Banderovskej liahne.To je jediny mozny zaver,pretoze po neslavnom konci Ukronacistov bude nasledovat ich likvidacia.Ukrajina bola pokusom o rozvrat Ruska,avsak paradoxne dosiahli pravy opak,preto je potrebne najhlasnejsich kriklunov a neonacistov zachranit pred spravodlivym trestom.Spomente si na ustasovskych fasistov,ktorych CIA ochranovala po dlhu dobu a pokusali sa vyvolat v 50.rokoch v Chorvatsku chaos a revolty.To iste planuju aj na Ukrajine,na to vsak potrebuju zachranit bandy,na ktorych je mnozstvo krvi.

Re: Re: O ukrajine

Franta | 21.04.2016

Stalin banderovce z gulagu nepoustel, to udelal az Chruscov v roce 1956.

lhaní

M.C. | 21.04.2016

Jak by řekl můj otec: Kdo lže ráno, musí lhát i večer.
Dodával k tomu, že lepší je nelhat, potom si člověk nemusí pamatovat co kdy a komu říkal.

Ti kdo ty šašky do té televize poslali to poněkud nedomysleli: Do teď byl ze všeho viněn osobně Putin v naději, že se od něj Rusové odvrátí. Nestalo se, nebo alespoň ne v dostatečné míře pro nějaký převrat.
Jenže přenesením viny na všechny Rusy se to už tuplem nestane, Rusové se naopak naštvou na hlasatele takovýchto teorií.

Před časem šel takovýto vtip:
Lavrov: Vladimíre Vladimíroviči, Jenifer Psaki otěhotněla....
Putin: Opravdu? A obviňují z toho jenom mě, nebo celé Rusko?

Jenifer Psaki už mezitím porodila a chystá se zpět do práce, tak se můžeme těšit na další osvěžující hlášky.

Re: Re: O ukrajine

Cico Ciciak | 21.04.2016

Starý zákon je zrejme najstaršie sformovaný židovský/judaistický (inter)nacizmus ľudstva a manuál pre otrokárov (Deuteronomium 23:20) a Nový zákon (nastav 2 líce, nechaj sa mrskať bičom a na onom svete sa dočkáš spásy) zase manuál pre otrokov! Jak napísal Oracle. A do bodky to presne tak cca. v poslednej 3000+ ročnej histórii (realite) funguje!

Od jinud, než se čeká

Přemek | 26.04.2016

Pokud se DLR a LLR navzdory Pušilinům drží státotvotné instituciílní linie ve shodě s Minskem II, pak může přijít nečekaná pozitivní odezva od běžných Ukrajinců. Projekt kolidující s biblickým se tak může klidně uskutečnit, a to dříve než do třeskuté zimy. Ukrajina se může rychle stát přesným opakem toho, co z ní chtěli mít psychopatičtí nic nechápající geopolitici v USA i co z ní chtějí mít ti z EU...

Potřebujete legit úvěr ???

Glenn Baker | 26.04.2016

Potřebujete legit úvěr ??? Naše úvěrové služby jsou rychlé a spolehlivé, jsme schválili půjčky do 3 hodin po aplikaci. Nabízíme půjčky od minimálně €5.000 maximálně 15 milionů €. Jsme certifikované a vaše soukromí je 100% bezpečný s námi. Můžeme vám pomoci půjčováním vám peníze, začít podnikat nebo rozšířit své stávající podnikání, můžeme půjčit až 15 milionů eur. Napište nám aplikovat: zionloan1@gmail.com

Přidat nový příspěvek