Obama ztratil kontrolu nad svou administrativou

27.03.2015 11:49

ТаuRus |

Prezident USA ztratil kontrolu nad klíčovými osoby ve svém okolí. Důvodem k rozepřím se stála otázka dodávek zbraní na Ukrajinu. O tom je článek v americkém časopisu The National Interest.
Podle autora článku, někteří členové Obamova mužstva veřejně podporují toto rozhodnutí, ačkoli je ještě ve stadiu jednání v Bilém domě.
Tak, pomocníce státního tajemníka v otázkách Evropy a Euroasii Victorie Nullandová aktivně lobbuje dodávky amerických zbraní Kyjevu.
S ní souhlasí náčelník Štábů generál Martin Dempsey.
Také ministr obrany Eshton Cartner se vyjádřil ve prospěch dodávek zbraní Kyjevu, ředitel Národní rozvědky James Clapper a velitel ozbrojených síl NATO Philippe Bridlove.
Bridlove, podle informace německého časopisu Spiegel, proto, aby přesvědčil Washington v nutbosti vojenské pomoci Kyjevu, navyšoval údaje o počtu ruských vojsk, které jsou podle něho, přítomny na východě Ukrajiny.
Autor článku v The National Interest vyvozuje závěr, že veřejné vyjádření vlastního názoru člény administrace Bílého domu o politických otázkách, o kterých ještě nepadlo rozhodnutí, - je novým a velmi znepokojivým jevem pro Washington. Podle jeho slov, vojáci v osobě Bridlovea hrotí situací, ve snaze naklonit na svoji stranu Kongres. Krom toho, taková politika škodí transatlantické alianci, která už je bez toho rozdělená kvůli sankcím proti Rusku.
http://oko-planet.su/politik/politikarm/275814-amerikanskiy-zhurnal-soobschil-ob-utrate-obamoy-kontrolya-nad-administraciey.html