O budúcnosti Ukrajiny je už zrejme rozhodnuté

30.08.2017 08:10
Atevi


Spojené štáty podporujú mierové urovnanie konfliktu v Donbase v normanskom formáte (Nemecko, Rusko, Ukrajina, Francúzsko), ale nemajú v úmysle pripojiť sa k nemu. Oznámil to Kurt Volker, osobitný zástupca amerického ministerstva zahraničia na Ukrajine. Diplomat vyjadril názor, že Ukrajina je jednou z dôležitých tém v rusko-americkom dialógu. „Existuje mnoho ďalších vecí v bilaterálnych vzťahoch medzi USA a Ruskom, ktoré sú dôležité… Existujú medzinárodné problémy, ako je Sýria a Severná Kórea, ktoré sú dôležité, ale Ukrajina je tiež dôležitá…“
Podľa jeho slov bude Washington politiku s ohľadom na Ukrajinu považovať za úspešnú, ak bude obnovená jej územná celistvosť a zaručená bezpečnosť všetkých Ukrajincov.
http://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/4515631
Ukrajina – to nie je Európska únia a NATO, krajina nie je európskou v zmysle pocitu spolupatričnosti s Európskou úniou. Uviedol to v utorok predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker vo svojom vystúpení na stretnutí hláv diplomatických misií EÚ v Bruseli. „Teraz existuje 60 vojen vo svete, a žiadna v Európe, ak neberieme Ukrajinu, ale Ukrajina nie je európskou krajinou v zmysle príslušnosti k Európskej únii“, – povedal. „Videl som môjho priateľa prezidenta Porošenka, že pred niekoľkými dňami povedal, že Ukrajina je takmer EÚ a NATO, ale v tejto chvíli to nie je ani jedno, ani druhé, a to je dôležité, aby to všetci pochopili „- zdôraznil.
http://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/4514720
Odstránenie antiruských sankcií by bolo užitočné nielen pre Rusko, ale aj pre Nemecko. Oznámila to nemecká kancelárka Angela Merkelová. Povedala, že musia byť splnené určité podmienky pre zrušenie obmedzení.
„Bude to dobré pre ruskú ekonomiku, rovnako ako pre nemeckú ekonomiku. Sankcie by potom boli zrušené, keď budú odstránené príčiny. Sankcie boli uložené vzhľadom na situáciu vo východnej časti Ukrajiny, v regiónoch Doneck a Luhansk, kde Kyjev nemá zvrchovanosť nad týmto územím, „- povedala A. Merkelová na výročnej tlačovej konferencii. Nepovedala pritom ani slovo o Kryme.
http://rusvesna.su/news/1504010280

 

 

Diskusní téma: O budúcnosti Ukrajiny je už zrejme rozhodnuté

O budúcnosti Ukrajiny nie je zďaleka rozhodnuté

argentaurum | 01.09.2017

konflikt začal na popud amerického "Majdanu" stroja na výmenu režimov a vojna je tak isto v réžii amerických "jastrabov".Porošenka môže USA zameniť za inú poslušnú bábku,ktorá bude za peniaze a sľúbenú beztrestnosť vydávať rozkazy na útok jeden za druhým.Celý konflikt je v réžii američanov,ľahšie sa tak ohovára Rusko,že je agresor a "ohrozuje" Európu.Nezabudnite na to,ako Merkel pred vojnou na Donbase a "Majdanom" prezradila,ako za ňou prišiel Obama a ponúkol jej "neslýchaný" návrh k obnoveniu studenej vojny z Ruskom.Ako sa na Majdane vyškieral psychopat a zločinec John Mac Cain spolu s Victorou Nulandovou..Nedošlo?USA majú len jediný cieľ-donútiť tých hlúpych Európanov k ťaženiu proti Rusku.V prvý deň svetovej vojny by si odísali katastrofické dlhy a potom panovali nad oboma,ako nad Európu,tak nad Ruskom,ktoré má najväčšie surovinové bohatstvo na svete.Neverím američanom ani fň,Ukrajina je ich najvyššia a najsilnejšia karta a tej sa nevzdajú,umožňuje totiž divy-totálnu vládu nad Európou a zároveň blokovanie Ruska.Čo viac si môžu tí šialenci priať?

Re: O budúcnosti Ukrajiny nie je zďaleka rozhodnuté

M.C. | 01.09.2017

Ano, to je představa neokonzerv. Jenže už je provalená, všichni protagonisté svoje úlohy pochopili a teď se z nich snaží vyvléct.
Nejhorší je situace Pochorošenka a spol.
Ti moc velký manévrovací prostor nemají, nemají ani moc veliké možnosti události někam posunout.
Lidé nejsou šachové figurky a i ti hodně vypatlaní přeci jenom trochu myslí. A každý další krok proti Rusku dělají se strachem, jestli nebude poslední.
Protože nad západními sousedy Ruska se vznáší dva Putinovy výroky:
,,Už nebudeme čekat, abychom se zase museli bránit na vlastním území."
,,Je-li rvačka nevyhnutelná, je nutno udeřit první."
To řekl vrchní velitel ozbrojených sil jaderné velmoci.
A protože je o něm známo, že nehovoří do větru, pindosové z toho špatně spí.

Re: O budúcnosti Ukrajiny nie je zďaleka rozhodnuté

Hum | 01.09.2017

Toto bolo aktualne pred 2-3mi rokmi.. Vlak uz odisiel a ty stale cakas na stanici. Udalosti su uz daleko vpredu...

ukrajina

ondrej | 30.08.2017

budúcnosť Ukrajiny majú v rukách samotní Ukrajinci. Od nich samotných musí prísť impulz a potom samotné kroky. Problém banderovcov a nacizmu si musia vyriešiť sami. A potom keď Ukrajinci prejdú očistcom, na scénu nastúpia armády DNR a LLR a ako pokračovatelia Ukrajiny obnovia zákon a poriadok v krajine.

Podľa všetkého rozhodovanie komu pripadne Ukrajina sa pomaly končí. Týmto vyhlásením dáva EÚ a Nemecko najavo, že správu Ukrajiny prevezme Rusko "ze vším všudy".

pindy

M.C. | 30.08.2017

Všechny citované výroky mají jedno společné:
Prozrazují bezradnost institucí a skupin, které citovaní mluvčí reprezentují.
Už ani nevyhrožují, jenom brblou a snaží se, aby to znělo tvrďácky.
Když si přečtu tato prohlášení ještě jednou, tak mě napadá, že by se dala interpretovat i takto:
Putine, pokud tam vlítnete a podaří se vám tam udělat pořádek, tak budeme sice na oko vyskakovat, ale nepohneme proti vám prstem.
Jenže to má dva háčky:
1. Dotyční jsou profláknutí lháři a nedá se jim věřit ani ,,Dobrý den".
2. Procento lidí, kteří by uvítali příchod Rusů a odstranění stávajícího režimu ještě nedosáhl hodnot jako na Krymu. Zatím je to podle průzkumu z minulého měsíce 77% lidí což je málo, až to dosáhne 90%, bude možno jednat. Dříve by to znamenalo zavlečení do partyzánské války.

Kdepak dámo a pánové, kaši jste si navařili, tak si ji taky snězte.

Re: pindy

Přemek | 01.09.2017

Připomínám Zacharčenkovo vyhlášení Maloruska jako skvělý tah při vytváření informačního pole, po kterém utichly veškeré neukrajinské výroky a poznámky o Krymu. To vede k posunu myšlení západních politiků, kteří postupně začínají chápat, že dosud si nevšimli zásadního přesunu globální politiky. Synchronně pak nový obrázek doplňují informace od parlamentních návštěv na Krymu a od vlastních zdrojů v Donbasu, které líčí realitu zcela jinou než jakou dosud skrývala umělá propagandistická tapeta skrývající, co je pod ní. K obnově pořádku na principech lidské psychiky se RF nemusí přímo podílet, bohatě stačí, když cizí jednotky na Ukrajině přestanou být vypláceny a ty domácí se nezmohou na odpor proti doněckoluganské mírové vlastními vojsky podpořené ofenzívě. To vše pod silným informačním polem odhalujícím pravou tvář toho, co uzurpuje lid na zbývajícím území Ukrajiny.

Re: Re: pindy

R.U.R. | 01.09.2017

Válka bez peněz? To ne. Pro Ukropi už nejsou nazbyt peníze. Vnitřní rozpory Kijeva a korupce brzdí každý posun vpřed. V ukrajinském parlamentu jsou hádky na denním pořádku. Dokonce i Savčenková kope do zadnic všechny poslance. Prozatím hltají státní finance jejich bataliony před DNR a LNR. Je to vleklá válka bez jasného výsledku. Ale jen dokud budou peníze. Manko na platbách za ruský plyn narůstá, a zima co nevidět je tady....

Přidat nový příspěvek