Největší americký těžař uhlí vyhlásil bankrot

14.04.2016 07:58
TauRus

 

Držme si klobouky
Americká společnost Peabody Energy, která je největším soukromě vlastněným producentem uhlí na světě, vyhlásila bankrot. Podnik ve středu uvedl, že kvůli prudkému propadu cen uhlí není schopen plně obsluhovat dluh, který v posledních letech výrazně zvýšila expanze firmy do Austrálie. Firma se proto uchýlila pod bankrotovou ochranu před věřiteli.
http://www.novinky.cz/ekonomika/400366-nejvetsi-americky-tezar-uhli-vyhlasil-bankrot.html

Тramp: Před nami je ohromná krize
“USA jsou na cestě k velké recesí, to je hrozná doba na investice do akcií. Znám Wall street lépe, než kohokoli a nepotřebují je…USA ztrácí své pozice ve světě… Co se tyče spojenců z NATO – my zajišťujeme jejích bezpečnost a oni nás škubou. Buď musí zaplatit i za minulé pohledávky nebo jít pryč. A jestli NATO se kvůli tomu rozpadne, tak ať se rozpadne”.
https://aftershock.news/?q=node/385122

Zpráva agentury Bloomberg, kterou nikde v jiných médiích nevidím
Pět západoevropských zemí požadují změnu pravidel spolupráce v krizových situacích.
Smysl článku: pět zemí západní Evropy (Rakousko, Belgie, Francie, Německo, Itálie) požadují změny v projektu zákona, který zajišťuje bezpečnost zásobování přírodním plynem a omezení nových pravidel regionální spolupráce v krizových situacích.
«Každá země odpovídá za svoji bezpečnost ve sféře energetického zabezpečení. A proto projevy solidarity musí být jen ve výjimečných případech», – mluví se v dokumentu. Země musí dostat možnost požadovat projevy solidarity jen v případech, kdy už vyčerpaly všechny možnosti, které mají ve svých národních plánech pro řešení výjimečných situací, a také jen v tom případě, jestli mechanismy trhu a cen nebyly uměle zrušeny».
http://www.bloomberg.com/news/articles/2016-04-08/five-western-eu-countries-seek-to-soften-gas-security-proposal
rj: https://aftershock.news/?q=node/387843

Myslím si, že je jasné, že v případě energetické krize, ty země, které kopaly za americké zájmy proti výstavbě plynovodů z Ruska, budou mít největší potíže.
A také je jasné, že zakládající země EU nepovažují ostatní země za sobě rovné. Budou zachraňovat jen Římské impérium.

 

Diskusní téma: Největší americký těžař uhlí vyhlásil bankrot

už jsme dost na hraně...

veronika | 16.04.2016

taure -
tady máš erdogana v podání německého komika, který za to bude zřejmě souzen..
https://www.facebook.com/ivcrn.news/videos/840481626079804/
jinak - merkel se nějak ztratila..
ale je fakt, že tv nesleduju, rádio jen občas v autě.., tak ve skutečnosti nevím, jen tuším..

pro paprska + ostatní investigativce
nyní temní jedou na plný výkon - bud my s celou planetou, nebo oni...
viz
http://bod-zlomu.blogspot.cz/2016/04/pentagram-v-syrii.html#comment-form
http://2012portal.blogspot.cz/
+++
světová zemětřesení jsou spojována s aktivitou švýcarského CERNu
http://orgo-net.blogspot.cz/2016/04/japonsko-pouzita-nova-technologie.html
++ a tady píšou o podivné pěně v japonských ulicích...
http://rusvesna.su/news/1460834013

Re: už jsme dost na hraně...

paprsek | 17.04.2016

Temní jedou na plný výkon nejpozději od doby zvolení Zemana prezidentem. Je se neustále zdokonalují, vytvářejí účinnější nástroje a opatření, na to, co všechno zkouší a jak to je účinné - se jim moc nedaří... asi stále nějaké zádrhele. Ale nakonec oni sami se něčím zničit asi musí, proč by to za ně měl dělat někdo jiný?
Nemyslím si, že když jde o celé lidstvo má nějaký význam soustředit na jakýsi účelně narýsovaný nepravidelný pentagram, navíc vibrace 5 je dnes příliš nízká - spíš bych to viděla na zavádějící info - aby se už z větší části osvobozené místo stalo soustředištěm a opominuly se další místa, souvislosti.

Spíš bych upozornila na tohle, při občasném kladně hodnoceném koránu:
http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/2381-na-valecne-stezce-umeni-lzi-jako-nastroj-islamu-k-dobyti-sveta-ctyri-pojmy-ktere-musime-znat-takija-tavrija-kitman-a-muruna-proc-hillary-clintonovou-nazyvali-princeznou-muslimskeho-bratrstva.htm

NATO

Pavel | 15.04.2016

S tím NATO to má Donald trochu popletený. Také by se dalo říci, že NATO slouží pouze americkým zájmům a spojenci jsou tam proto, aby tomu dali punc mezinárodního podniku. Praxe je taková, že NATO je ozbrojenou složkou sloužící pouze zájmům USA. Nevšim jsem si, že by NATO za dobu své existence některému ze svých členů zajistilo obranu.

Návrh

paprsek | 15.04.2016

Můžeme dost rychle stoupat nahorů, namísto frčet dolů.
Všimla jsem si i na sobě, že nadávám v emočně neustátých situacích a to i když je ta emoce radostná... Tak mě to trklo a říkám si, že desatero asi záludně zakazuje brát boží jméno nadarmo... úleva má příjít, ale ne jadrným slovem, ale spojením se se Světlem. Ať už jsme naštvaní nebo rozradostnění, měli bychom se obracet ke světlu a ne k temnu.
Stoupat vibračne nahoru chce více sebekázně a přináší pocit větší odpovědnosti, ale jít obráceně je v dnešní době krajně nezodpovědné, pokud si tohoto jsme vědomi. Jinak se toho zavalujícího sajrajtu všude kolem nezbavíme, když se jím necháme zavalit...
Je důležité se pevně rozhodnout o svých prioritách - na čem si stojím nejvíc a co nejvíc chci... Osobně jsem si to dokázala zformulovat před dvěma dny - chci, aby můj život byl naplněný, abych se já cítila naplněná - plně využitá... A včera si řekla že posílat kdeco do pr.... - je pro mě blbost, je lepší posílat (svoje emoce) do Světla...

Re: Návrh

bArny | 15.04.2016

verim, ze Vam to "pomoze" v nadchadzajucej globalnej ekonomickej krize, kde budu ludia radi, ked budu mat co jest a nebude dostatok prace ani pre tretinu europanov...
ako viete, ze to "Svetlo" je "dobre"?
suhlasim akurat s tym, ze clovek by mal zvladat svoje emocie uz pri vzniku, a nie az ked to vybuble, tak sa ich pracne zbavovat...
ale mozem sa mylit...

Re: Re: Návrh

paprsek | 15.04.2016

Nechápu k čemu Vám bude výbuch emocí, když nebudete mít co jíst...

Re: Re: Re: Návrh

paprsek | 15.04.2016

Nechápu jaký jiný význam by mohlo mít Světlo, než světlo tedy nedostatek temna...
Pokud si chcete najít jiný svůj světlý bod - račte, ale ten nemám odzkoušený a neručím za něj, nemohu jej doporučit. Mnoho pojmů je mnohosmyslných v různých souvislostech a nikdy nevíte na kterou informační větev ( a kdo tu větev vytvořil...)se napojíte.

Re: Návrh

Pavel | 15.04.2016

Mám otázku: Jak se posílají emoce do světla? Je to mimo mé představy.

Re: Re: Návrh

paprsek | 15.04.2016

Je to napojení na vyšší sféry ve chvíli určité úzkosti, nikoliv posílání emocí do Světla.

Přidat nový příspěvek