Názorový vývoj Drahoše v otázce migrace

20.01.2018 14:36

David V.

 

Drahoš podepsal v roce 2015 Výzvu vědců v které se mimo jiné píše:
"Všem, kdo v Evropě hledají útočiště, by mělo být zajištěno bezpečí a důstojné zacházení. Ti skutečně potřební musí být přijímáni a integrováni na základě individuálního a spravedlivého výběrového procesu, aniž by je předem diskvalifikovala jejich etnická či náboženská identita."

Na Výzvu vědců reagovali např. Cyril Höschl a Karel Oliva tímto článkem: http://www.hoschl.cz/files/5319_cz_Patek%20LN040915.pdf kde mimo jiné píšou:
"Ale hlavní problém výzvy tkví podle našeho názoru v tom, že v ní není ani zmíněn zásadní problém vztahu české populace k současné imigrační krizi: není jím ani tak islámský terorismus (než se prokáže opak, předpokládáme, že průměrný občan ČR se nedomnívá, že každý vyznavač islámu je terorista) jako spíš to, co plyne z postojů muslimských imigrantů k integraci do evropské společnosti: že se v naprosté většině integrovat nehodlají. Jedním příkladem za velmi mnohé budiž vyjádření šéfa Muslimské unie ČR pana Abbáse, který v televizi veřejně požadoval, aby trvale usazení muslimové byli vyňati z právního řádu naší země a aby pro ně platila šaría. Z toho, co můžeme objektivně pozorovat např. v Británii, Francii či Belgii, navíc lze dovodit, že to je jen první krok na cestě k požadavku, abychom se i my řídili stejným kodexem."

O těchto nesouhlasných názorech na Výzvu Drahoš v září 2015 řekl:
"Vědecká obec není a už ze své definice ani nemůže být, jednotná. Ale ti, kteří se proti petici vymezují, jsou podle mě lidé, kteří se rádi vymezují vůči čemukoli. Nepřikládám tomu žádnou váhu.“

V červnu 2017 prohlásil:
"Přijmout tady nějakých 2 600 z bezpečnostního hlediska prověřených uprchlíků nebo migrantů by neměl být žádný problém. Samozřejmě po zkušenosti z minula si kladu otázku, kolik by jich tady vlastně zůstalo.“
"Otázka je, jak budou po jedněch migračních kvótách následovat další. Určitě v desetimilionovém množství nemůže být problém mít tady, myslím, že podle těch kvót, ke kterým jsme se zavázali, že to je asi dva tisíce, dva a půl tisíce migrantů, ale to ten problém neřeší"
- takže s kvótami zásadní problém neměl!

V červenci 2017 už ale řikal:
"Já se musím přiznat, že v současné době nevidím v Evropě příliš úspěšný model integrace muslimů. Teď nechci rozebírat, proč tomu tak je, ale vidíme situaci ve Francii, situaci ve Velké Británii, v Belgii i leckde jinde. Já vlastně nevím, proč se ten model nepovedl. Jestli je to dáno opravdu malou kompatibilitou mládeže ..."
- tímto potvrzoval slova Höschla a Olivy, o kterých ale řekl, že se jen rádi vymezují a nepřikládá tomu žádnou váhu.

Aktuálně (15. leden 2018) Drahoš tvrdí:
"Musíme současně řešit následky i příčiny. Evropa by měla lépe hájit vnější hranici a kontrolovat ty, kteří k nám přicházejí. Abychom omezili riziko útoků teroristů, musíme posílit všechny složky ochrany, včetně tajných služeb. Díky ekonomické síle Evropy pak lze řešit problémy v místech jejich vzniku. Každá nová studna nebo závlahový systém pro pěstování potravin v subsaharské Africe snižují motivaci místních obyvatel k migraci. Tam by měla Evropa směrovat své úsilí, nikoliv do vnucených kvót."
- neodmítá kvóty a nic neříká o automatickém přerozdělování uprchlíků v rámci směrnice Dublin IV;
- žádá posílení silových složek státu.

Možná se vám zdá jeho aktuální názor rozumný, tak si uvědomte následující věc:
- za posledních 60 let populace Afriky narostla 4x!!!
- podle odhadů dojde k nárůstu populace Afriky z 1 miliardy v roce 2013 na 4,2 miliardy v roce 2100.

 

Diskusní téma: Názorový vývoj Drahoše v otázce migrace

Pan Drahoš je ve velmi dobré fyzické kondici

ing. František Nevařil | 20.01.2018

Pan Drahoš je ve velmi dobré fyzické kondici, v pohodě uběhl kilák a ještě si během sportovního výkonu dokázal povídat mnoha zajímavých věcech.

Je nabíledni, že je to vhodný kandidát, který by měl vystřídat nemohoucího Miloše Zemana, který má věčně virózu a korunovační klenoty téměř obohatil o šavli.

Drahoš ani nebude dělat ostudu ve světě, jako dělal Zeman, kdy Zeman prezidentu Putinovi doporučoval likvidovat novináře.

https://www.youtube.com/watch?v=_AOpqWcAtOY

Re: Pan Drahoš je ve velmi dobré fyzické kondici

Nasredin | 20.01.2018

K čemu je nám zdravý, ale totálně neschopný prezident, který jak říkáte uběhne kilák, když nastala doba, že se rozhoduje o bytí a nebytí celých států ? Myslíte, že přeháním ?

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Cech-zijici-v-Parizi-Na-Zemana-muzeme-byt-hrdi-Ve-Francii-pocet-muslimu-narusta-a-schyluje-se-k-obcanske-valce-Ze-Zapadu-k-nam-prichazi-odraz-zbabelosti-a-zdegenerovanosti-520091

Tak jako tento Čech to vidí více lidí. I kdyby byl Miloš Zeman u moci jen dva roky z pětiletého prezidentského mandátu, má jeho znovuzvolení pro naší zemi životní důležitost. V této době se už začne ukazovat v západních zemích, jaký smysl a cíl měla řízená imigrace. Po dvou letech bude jasno už i těm největším pochybovačům, že brát si do země cizorodý nepřispůsobivý destabilizační prvek, byla smrtelná chyba.

P.S.
Pane Nevařil, vy jste ten bývalý poradce předsedy vlády Štrougala ?

Re: Re: Pan Drahoš je ve velmi dobré fyzické kondici

ing. František Nevařil | 20.01.2018

Copak neposloucháte Pjakina? Vždyť on jasně řekl v posledních Otázkách, že Zeman se vepisuje v globální politiku, Zeman je globalista. Takže mi vážně chcete tvrdit, že Zeman bude bránit tomu, co chtějí globalisté? Nikoliv. Zeman nemá na tyto procesy vůbec žádný vliv. Zcela naopak, Zeman se do těch procesů obratně vpisuje, viz návštěvy Číny (centrum eurotlantické moci se přesová do Číny), nebo podkuřování Putinovi, protože globalisté teď Putina potřebují.

Proces islamizace EU se velmi přitlumil, jelikož Putin vlítnul do Sýrie a porazil IS a tímto smetl Globalistům všechny karty ze stolu. Nyní jsou vynuceni rozehrávat jiné scénáře a postupně odstavovat ty už rozjeté, viz separatisti ve Španělsku nebo znovu otevřená otázka Brexitu.
Pjakin vám všechno polopatocky vysvětluje a vy tady adorujete za globalistu Zemana.
Je to naprosto směšné! Absolutně nic jste nepochopili!

Re: Re: Re: Pan Drahoš je ve velmi dobré fyzické kondici

ТаuRus | 20.01.2018

Pjakin asi vysvětluje málo polopaticky, když jste dosud nepochopil, které procesy v Evropě řídí státní elita USA (neocons) a které GP.
Proces islamizace v EU tlumí právě GP. A GP vytváří ze zemí V4 neislámský region. Takže svoje výčitky na stranu Zemana adresujte jiným pane Jeronýme Boschi alias ing. Františku Nevařile.

Re: Re: Re: Re: Pan Drahoš je ve velmi dobré fyzické kondici

Jeronym Bosch | 20.01.2018

Napsal jsem, že Zeman nemá na nic vliv, ten plní jen vůli globalistů. Psal jsem o Španělsku, že právě GP to tam musí dávat dohromady, aby se Katalánsko nerozdělilo a to, že se Brexit neutralizuje je práce také globalistů. Tak za co mne mistrujete? Nerozumím!

Zeman bude dělat jen to, co mu globalisté nařídí.
Vypadá to, že hrajete za globalisty, když Zemanovi a globalistům fandíte.
Já vím, že globalisté jsou ZLO a v tom se vy a já lišíme.

Re: Re: Re: Re: Re: Pan Drahoš je ve velmi dobré fyzické kondici

ТаuRus | 20.01.2018

Vůbec nefandím globalistům. Jak jste na to přišel? Přes prizmu černo-bílého vidění světa?
Jestli GP u nás nechce migranty, mám mu v tom překážet a podpořit státní elity USA, které jsou za Drahošem a které zde migranty chtějí?
Já volím vektor na suverenizací ČR, který ze dvou kandidátů prosazuje Zeman, vy vybíráte Zlo - podporujete Drahoše, Bruselské a USA elity.
Amatérismus v politice a globální výzvy, které na nás čekají v nově transformujícím se světě
Více zde: http://leva-net.webnode.cz/products/amaterismus-v-politice-a-globalni-vyzvy-ktere-na-nas-cekaji-v-nove-transformujicim-se-svete/

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pan Drahoš je ve velmi dobré fyzické kondici

Jeronym Bosch | 20.01.2018

Píšete pane absolutní nesmysly.
Zeman není žádná cesta k suverenitě!
Jestliže Zeman plácá takové nesmysly, že se máme učit demokracii v Číně, no tak to se proberte!
Nebo radí Putinovi, aby likvidoval novináře, věčně je Zeman pod parou, u klenotů málem hodil šavli, z Ústavy si dělá trhací kalendář a říká tomu tvůrčí přístup, k premiéru Sobotkovi se Zeman choval jako HOVADO!
Sobotka mu musel nakonec přes média pohrozit Ústavní žalobou, aby na návrh premiéra v souladu s Ústavou odvolal Babiše.
Jste pane TauRus úplně směšný! Zeman se mravně totálně odrovnal a zcela sám. Kam přijel, všude udělal nějakou ostudu, dalo by to na hodně dlouhý seznam.
Ale vám to nevadí protože máte dvojí standardy.
O Sobotkovi budete tvdit pomluvy, že nikdy nepracoval a je 20 let v politice,
zatímco u Zemna budete o tom samém tvrdit, že je také celý život v politice takže má "zkušenosti".
Já už lidi jako vy dobře znám. Všechno si interpretujete subjektivně, nemáte žádné pevné standardy.
Lidé jako vy jsou právě největší ZLO pro suverenitu ČR.
8 lživých článků na leva-net za jeden den, to je rekord.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pan Drahoš je ve velmi dobré fyzické kondici

Jura | 21.01.2018

Jestli Zeman málem hodil nebo nehodil šavli u korunovačních klenotů má nějaký vliv na procesy ve světě?

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pan Drahoš je ve velmi dobré fyzické kondici

Jeronym Bosch | 21.01.2018

Konečně jsi to troubo pochopil, že Zeman nemá na nic vliv. Ten může akorát poblít korunovační klenoty, to je tak celý dosah jeho vlivu. A všude dělat ostudu. Nebo si myslíš, že se Šlechtovou nebo Stropnickým může mít ČR nějakou suverenitu? Proberte se pánové s těma kecama o suverenitě ČR a nějakých vektorech. :))

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pan Drahoš je ve velmi dobré fyzické kondici

J | 22.01.2018

Hmm, zato vy jste pane inženýre nic nepochopil.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pan Drahoš je ve velmi dobré fyzické kondici

ТаuRus | 21.01.2018

Na takové "argumenty" asi nemá vůbec cenu odpovídat...

Re: Re: Re: Pan Drahoš je ve velmi dobré fyzické kondici

Jura | 21.01.2018

To jste si nejspíš pustil jen jeden díl .....
Jestliže Zeman v režii GP rozehrává hru na centrum koncentrace řízení v Praze (napojené na Čínu pomocí hedvábné stezky a čínských investic), tak to předpokládá stabilizaci ČR a (téměř) žádné migranty ... na rozdíl od západní Evropy, která na to dojede. ... a na tu sebedestrikční západní Evropu nás poradci Drahoše chtějí napojit.

Re: Re: Re: Pan Drahoš je ve velmi dobré fyzické kondici

Dagmar | 21.01.2018

asi jste pane nic nepochopil z Pjakina, nic jste nestudoval z KSB, vzdyt prave to ze se Zeman vpisuje do globajni politiky znamena, ze nejsme suchym listem ve vetru globalni politiky, ktera nas smete, ale ze Zeman, jako vyborny a zkuseny politik kormidluje na teto uroni. Ze je globalista? No to znamena, ze chape situaci na globalni urovni a operuje na urovni Putina a Trumpa. V evrope neni zedny jiny prezident na teto urovni. Macron, vy a Drahos jste prazdne hrnce bez obsahu a bez vule a hlavne bez znalosti. Na mezinarodni urovni Zeman nadela ostudu, poslechnete si jeho projev v OSN, a poslouchejte dobre potlesk, ktery sklidil. na mezinarodni uroni je velmi respektovany a uznavany. To ze kulha, nikomu nevadi, krome vas. Pokud je vasim kriteriem statnika ze ubehne 1 km pak si bezte vybrat mezi bojovniky isis, jsou velmidobre trenovani.

Re: Re: Re: Re: Pan Drahoš je ve velmi dobré fyzické kondici

ing. František Nevařil | 21.01.2018

Opakovaně odhalujete, že podporujete Globalisty. Čímž dokazujte, že jste jen fiat alternativa.
Normální slušný člověk přeci musí odmítat ty zvrácené scénáře Globálních vládců.
Vy naopak to ještě podporujete a jste hrdi na to, že ČR hraje významnou roli v plánech GP.
Naprosté bláboly dávat na jednu loď Putina, Zemana nebo Trumpa.
1) Putin chápe, sle jedná samostatně a vytváří zcela jinou koncepci globální politiky
2) Trump chápe, ale nic vlastního nevytváří, plní úkoly GP
3) Zeman chápe omezeně, nic vlastního nevytváří a poslušně plní úkoly zadané GP.

Re: Re: Re: Re: Re: Pan Drahoš je ve velmi dobré fyzické kondici

Jura | 22.01.2018

Je evidentní, že jste se pořádně na tuto debatu nepřipravil. Tečka.

Re: Pan Drahoš je ve velmi dobré fyzické kondici

Dagmar | 21.01.2018

Jo jeste, pokud Drahos tvrdi, ze kazda studna a kazde policko, ktere pro ne vyhloubime snizi pocet migrantu tak se platete. Nikoliv spolupraci se zebraky kterym budema hazet almuznu zastavime jejich pohyb. Ale mit silnou politiku v Africe a uvedomit si, ze maji schopne statniky a jsou schopni si ty studny vyhloubit sami, toho je nam treba. Afrika si svoji porodnost urci sama, pokud ji nebudou padat francouzske a americke bomby na hlavu. Afrika je nesmirne bohaty kontinent a oni nepotrebuji nasi pomoc, ale MY potrebujem spolupraci s nimi.Drahos lize boty zapadnim tak rikajic VELMOCEM a asi si neuvedomuje ze jsou to oni, kdo jiz staleti vrazdi a likviduji schopne africke statniky. Za vsechny pouze:Patrice LUMUMBA KONGO, THOMAS SANKARA, BOURKINA FASO, LAURENT GBAGBO POBREZI SLONOVINY. A ze jsou to loutkovodici Drahose, kdo znicili Lybii, nejbohatsi zemi v Africe. Takze Drahos ma problem, na jedne strane chce hloubit studne a na druhe obcuje se zememi, ktere dranciji Afriku liz po staleti. To vypovida o tom, ze nema vlastni nazor zalozeny na vedomostech, ale plni pouze denni rozkazy.

Re: Pan Drahoš je ve velmi dobré fyzické kondici

Dagmar | 21.01.2018

Jo jeste k tomu alkoholu. Jiste neni dobre pit alkohol, normalni situace je abstinence. Ale podivejte se na vecne ozraleho Junkera a zde Sarkozy se neudrzi ani na nohou jak je zlitej https://www.youtube.com/watch?v=9ddt9fZo9A4

opět manipulace a lhaní

ing. František Nevařil | 20.01.2018

Možná se vám zdá jeho aktuální názor rozumný, tak si uvědomte následující věc:
- za posledních 60 let populace Afriky narostla 4x!!!
- podle odhadů dojde k nárůstu populace Afriky z 1 miliardy v roce 2013 na 4,2 miliardy v roce 2100.

Více zde: http://leva-net.webnode.cz/news/nazorovy-vyvoj-drahose-v-otazce-migrace/

--------------------

A co tím podsouváte? Že když si to uvědomím, tak ta populace v Africe poroste nižším tempem?

Leva-net se zoufale snaží hybridně adorovat Zemana a špinit Drahoše, denně několik článků, intenzita se zvýšila odhadem tak pětkrát.

Proč nenapíšete lidem, že příčnou migrace jsou války na blízkém východě, předvším ta v Iráku v roce 2003.

A hned je třeba dodat, že tuto válku schvaloval ing. Miloš Zeman.

Jedním z největší zastánců této války byl ing. Miloš Zeman. Je tedy ostudné, jestliže nyní z něj někdo dělá nějakého bojovníka proti migraci, když před 14 lety sám počátek tohoto bordelu na blízkém východě schvaloval.

Je to největší pokrytectví Miloše Zemana a jeho nohsledů.

Zemanovi nohsledi se pak neštítí fabrikovat vylhané články o údajné Drahošově podpoře kvótám a podpoře uprchlíkům. Šíří sestříhaná videa, aby vytrhli z konetextu 2600 uprchlíků apod. Je to absolutní hanebnost, ale co chtít od hybridního serveru Aeronet, který proplachuje mozky nemyslícím lidem.

Přitom v dnešní době stačí popátrat po informacích na internetu a hned je vše jasné.

Česko nezůstalo při invazi do Iráku stranou. Zeman i Havel ji podpořili, Špidla odrazoval.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/cesko-nezustalo-pri-invazi-do-iraku-stranou-zeman-i-havel-ji-podporili-spidla-odrazoval_201303191926_mhromadka

Re: opět manipulace a lhaní

fidelo | 20.01.2018

Z minulé prezidentské volby se poučili. Navazují na nejlepší tradice absurdních dramat Václava Havla:
Je skutečně zábavné pozorovat, jak politici, novináři, politologové a aktivisti, kteří nás stále označují za xenofobní a nacistické zfetované čecháčky ohrožující demokracii, se nás náhle snaží přesvědčit, že pan Drahoš je stejný jako my, a že když ho zvolíme, tak tu (jejich) demokracii zachráníme.

Re: Re: opět manipulace a lhaní

ing. František Nevařil | 20.01.2018

Copak vy to nevidíte, jak se situace radikalizuje? Babiš si fašounsky vytvořil jednobarevnou vládu a chtěl všechno obsadit jeho lidmi. Naštěstí zatím neuspěl s důvěrou, ale ta snaha o fašismus je z toho zřejmá.

Komoušská havěť (tím myslím ty grázly ve Sněmovně ČR, nikoliv ty před rokem 1989) mu přizvukuje a chtějí si co nejvíce drobků posbírat o občana jim jde až v poslední řadě. Komouš Skála se ochotně zapojil do hybridní akce Lithium spuštěné Aeronetem.

Okamura jako prolhaný radikál oblboval a oblbuje lidi, že Sobotka prý přijímal tajně tisíce migrantů a pak se dozvíme od poslance Kobzy (SPD), že ono je to všechno jinak, že ty migranty, kteří slušně požádají na ambasádě o azyl by přijal také a nemá s tím problém.

Tak na co si to hrajete? Všude jen autorotářství, radikalismus a Okamurova prolhanost.

Re: Re: Re: opět manipulace a lhaní

Jura | 21.01.2018

Jste typický "slušný" podporovatel Drahoše, co ze svý pusy jen chrlí špínu.

Re: Re: Re: Re: opět manipulace a lhaní

ing. František Nevařil | 21.01.2018

Takže leva-net vypustil během 24 hodin 8, slovy osm, prolhaných článků o Drahošovi , ale já tady kydám špínu, jo? No ty to máš v té makovici pořádně vymeteno!

Vědomostí profil

Přemek | 20.01.2018

Jiří Drahoš se rád prezentuje jako vědec. Vědcem je ten, který ví a neustálou zvídavostí chce vědět více. Pokud o vědomostmi nabytých lidech jako jsou Höschl a Oliva, navíc v oboru, který má za svůj objekt zkoumání samotného člověka a jeho psychický rozměr, prohlásí, že jsou to "lidé vymezující se proti čemukoli", sám tím nade vší pochybnost sděluje o sobě, že s nálepkou na čele "vědec" vědcem není a nikdy nebude. Věda je vědou, má-li svou metodologii, opírá-li se tato metodologie o neustále ověřovanou realitu a vede-li k otevřenosti, nikoli uzavřenosti systému poznatků (vědomostí). Drahošův obor je chemie, kde se vývoj posouvá od izolovaného zkoumání organické a anorganické chemie k mezioborovému bádání (biochemie, fyzikální chemie...), což si žádá mnohem širší vědomostní záběr a současně ochotu poznat systémovou povahu zkoumaného objektu. Pokud se vědec rozhodne na tyto výzvy rezignovat a přijme nabídku řízení instituce, která má vědu za svůj statutární předmět činnosti, říká tím jasně: Jako vědec na multidisciplinární bádání nestačím, proto vás, kteří na to snad stačíte, budu vést a řídit naši instituci. Co tím říká? Že se pokusí být manažerem, aniž disponuje předpoklady pro řízení tím, že zná teorii řízení prověřenou praxí. Proto mu nezbývá nic jiného než spoléhat se na své podřízené ekonomy, účetní, rozpočtáře a správce objektů, kteří to asi vědí lépe než on. Přitom nepohrdně jakoukoli radou zvenčí, zejména jde-li o možnost získat dodatečné finanční zdroje. Dnes tomu říká "zkušenost s politikou". Není jasnějšího důkazu jeho diletantství v kontrastu s odmítáním dialogu nejen s Höschelem a Olivou, ale s každým, kdo je jeho sponzory označen za nežádoucího. Pamatujme na to, že nálepkami šermuje kdekdo s kdejakým záměrem, ale že vědomosti jsou na nálepkách nezávislé a stávají se součástí vědomí lidí, kteří je vyhledávají, konfrontují s realitou a zkušenostmi a pak je takto verifikované přijímají. Žádná teorie, která nedokáže vysvětlit aktuální praxi, není teorií ale pouhou hypotézou. Praxe je kritériem reálnosti každé teorie. Proto je teoretický komplex KSB a DVTŘ funkční teorií použitelnou k vysvětlení aktuálního socioekonomického vývoje.

Pevně věřím, že zdejší publikum si dokáže o obou prezidentských kandidátech učinit realistický obrázek a podle toho i zvolit naději na lepší budoucnost.

Přidat nový příspěvek