Mediální hry. Pochválil Tillerson Írán za plnění smluv nebo naopak?

21.04.2017 08:09
Nasredin
 

Zajímavé, jeden den zveřejní jednu zprávu a druhý den její úplný opak. Včera zveřejnili všechna média zprávu, že Tillerson pochválil Irán za plnění smluv a dnes přesný opak. V obou případech významově naprosto odlišně znějících zpráv je citován stejný dopis adresovaný předsedovi Sněmovny reprezentantů Paulu Ryanovi.

Dnes:
https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/435523-tillerson-jaderna-dohoda-s-iranem-neplni-svou-funkci.html
Včera:
https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/435405-iran-podle-trumpovy-administrativy-plni-podminky-jaderne-dohody.html

 

Před týdnem psali, že Trump nařídil plout třem letadlovým lodím k břehům KLDR a za několik dní to úplně popřeli. A nikdo se neobtěžuje s opravou, vysvětlením a omluvou. Je to tažení neoconských medií proti Trumpovi ? Nebo tím někdo jiný sleduje nějaký svůj vlastní cíl ?

Znevěrohodnění. Například aby lidé přestali plošně věřit zprávám zpravodajských médií ?

A co všemi světovými médii omílaná kachna vypuštěná tentokrát z hlásné trouby GP, agentury Reuters.

http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/rusko-a-okoli/putinuv-ustav-naplanoval-jak-ovlivnit-volby-v-usa-pise-reuters_426550.html

 

Diskusní téma: Mediální hry. Pochválil Tillerson Írán za plnění smluv nebo naopak?

tralalala

gnostik | 21.04.2017

Nemyslim si, ze by jsi ty titulky nejak vyrazne protirecili...Iran sice plni nuklearni dohody, avsak ty samotne dohody jiz davno nezahrnuji vsechno, co je potreba, vzhledem na zmenenou situaci...

Re: tralalala

peter1. | 21.04.2017

Prachi budú asi to podstatnejšie - Irán kontrahoval cez 200 Boeingov pre svoje airolínie, v ponuke bol Superjet aj Airbus, ale rozhodli sa takticky pre amíkov, ktorým chce "teraz?" Donald obchodne ublížiť.
To je jeden z možných pohľadov

Chaos

peter1. | 21.04.2017

Informačný chaos ako nástroj riadenia - všetko je možné, všetko je prípustné - čo sa deje v skutočnosti, si informačné služby musia zistiť sami a takto sa strháva ich pozornosť, inde zas uberá.

Přidat nový příspěvek