Lukašenko

12.11.2015 12:04
TauRus |

 

Na podzim loňského roku se Lukašenko připravoval na rozpad Ruska.
Podle politologa a specialisty na rusko- běloruské vztahy A.Suzdalceva současná běloruská elita je zainteresována ve slabém Rusku.

Podle slov Suzdalceva, běloruská elita si představuje Rusko, jako velký seriozní stát, který ale není schopen čelit USA. “Když u nás začal konflikt se Západem, oni říkali – stejně se spálíte a ustoupíte. Na podzim roku 2014 Lukašenko připomněl Rusku o Pskovu (17.10. prohlásil, že Pskov, Smoljensk a Brjansk údajně patřily Bělorusku a proto se Rusko bude muset se podělit)” oni byli přesvědčení o brzkém rozpadu Ruska a chtěli být prvními u jeho dělení”, – přesvědčen expert.
Podle jeho slov, začátek operace v Sýrii byl pro Lukašenko velkým šokem. “Žádná prohlášení o tom, že se Rusko rozpadne, se nenaplnily. A teď oni nevědí, co si počít”,-řekl Suzdalcev.

Taktéž poznamenal, že sankce Západu proti Lukašenkovi nebyly zrušeny, ale jen pozastaveny. “Což znamená, že žádná ruská letecká základna nebude. Ale Lukašenko jí slíbil. Teď sedí a vyčkává, jak vše dopadne”, prohlásil Suzdalcev. Podle jeho slov, události nejbližší doby budou určovat veškerou konfigurací rusko-běloruských vztahů během dalších pěti let.
http://zakonvremeni.ru/component/content/article/7-3-/24122-osenyu-2014-goda-lukashenko-gotovilsya-k-razvalu-i-razdelu-rossii.html

Kéž by “baťka” četl KOB nebo aspoň sledoval Pjakina, nebyl by dnes v takové trapné situaci. S tou základnou opravdu není vše košer. Nejdříve bylo prohlášení o chystané základně, potom Lukašenko začal od Ruska žádat peníze na posilování vlastních sil. A ještě, jako obvykle, použil svoji oblíbenou rétoriku, že Rusko je povinno podporovat Bělorusko, protože Bělorusko brání ruské západní hranice. Jako kdyby svoje hranice bránit nemuselo.:) To sezení na dvou židlích – i naším, i vaším, se do budoucna nemusí vyplatit. Jako se to nevyplatilo Janukovyčovi.
V odkazu je epizoda z ruské pohádky (video – 2 min.), která přesně sedí na současné rusko-běloruské vztahy.

 

Diskusní téma: Lukašenko

Balancuje

to je jedno | 12.11.2015

Lukašenko jen chytračí, a riskuje, že nakonec přechytračí sám sebe. Jakožto diktátor se snaží balancovat svou politiku tak, aby mu podkuřovala jak Moskva, tak i Západ a to je celé. Nějak zapomněl, že když Moskva v podstatě korektní politické soutěži o Ukrajinu, nabídla Ukrajině lepší partnerské podmínky, když se Ukrajina připojí k EAEU než Brusel, tak USA Ambasáda za to Ukrajinu odměnila svržení Janukoviče...

Přidat nový příspěvek