Hysterie generálního tajemníka NATO Stoltenberga

13.11.2016 20:46
TauRus
 

Hysterie generálního tajemníka NATO Stoltenberga a překlad jeho článku do řeči „real politic“ od Marii Zacharové (mluvčí MZ RF)

Generální tajemník NATO Stoltenberg upozornil nově zvoleného prezidenta USA D.Trumpa o tom, že pro Spojené státy není nejvhodnější doba odmítat alianci, píše The Guardian s odkazem na článek generálního tajemníka.
Stoltenberg upřesnil, že Západ v poslední době se setkává s největší hrozbou bezpečnosti.
«Dnes není doba na zpochybňování partnerství mezi Evropou a USA. Během posledních let my pozorujeme zhoršení naší bezpečnosti vedle agresivnějšího Ruska a nestabilitou v Severní Africe a na Blízkém východě», – poznamenal.
Stoltenberg podtrhl, že rozmísťování sil NATO ve východní Evropě není «agrese, ale zdržování».
Při tom generální tajemník poznamenal, že «batalióny NATO, čítající tisíce vojsk, nelze srovnávat s ruskými oddíly, čítajícími desítky tisíc jen v blízkosti hranic».
https://www.gazeta.ru/army/news/9327167.shtml

Zacharova: «Krátký obsah publikace v jazyce real politic: «A kdo bude nás vydržovat a řídit? Kdo bude nám platit za tu šílenost, kterou provozujeme z milosti Washingtonu? Vždyť během posledních let jsme se odnaučili myslet a jednat samostatně », – píše Zacharova ve svém Facebooku.
«My (NATO) jsme šli na všechno kvůli americkému establishmentu, včetně rozmísťování cizích vojsk a zbraní v mírové době na svých suverénních teritoriích. Jak se teď budeme dívat do očí svým národům?!! Oni nám to určitě neodpustí, obzvlášť po sankčních válkách, které zruinovaly celá ekonomická odvětví. Vy tam ještě budete litovat, jestli začneme žit samostatně», – říká Zacharova
A dále pokračuje: «Zavřeli jsme oči na to, co USA provedly v Afghánistánu, na to, že výroba drog tam násobně vzrostla. A vždyť tyto drogy v první řadě jdou k nám, do Evropy. Mlčíme o tom, že tisíce vojáků ze zemí Aliance byli zabití během iráckého dobrodružství USA. Ne protože se za to stydíme, ale protože jste nám za to platili. A, všimněte si, jsme ochotní i snížit naše nároky, jestli budete chtít. Abychom se zavděčili vládnoucí administrací USA, jsme přistoupili na zhoršení vztahů s Ruskem a obvinili ho ve všech neřestech“.
«Pochopte nakonec, my nechceme sundávat z očí, uvázanou vámi pásku, protože potom budeme muset přiznat, že jsme se nejenže utrhli od reality, ale i ten fakt, že jsme nazí. Navěky, doufám váš, generální tajemník NATO», – uzavřela Zacharova.
http://www.vz.ru/news/2016/11/13/843456.html

 

Diskusní téma: Hysterie generálního tajemníka NATO Stoltenberga

:-))

Peto | 16.11.2016

Na mna posobi ako ustrachany ucitel

výkřik do tmy

M.C. | 14.11.2016

U Stoltenberga to nepřekvapuje, on už takových výkřiků má na kontě víc.
Rusko si rozmisťuje svá vojska na svém vlastním území.
Nevzpomene si pan Stoltenberg, proč Rusko odstoupilo od smlouvy o omezení vojsk v Evropě.

Přidat nový příspěvek